Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik ez a kiskapu? És ha...

Létezik ez a kiskapu? És ha igen hogyan kellene megvalósítani?

Figyelt kérdés

Gyári munkás vagyok, határozatlan idejű szerződéssel. Jelenleg itthon tartózkodok a február elején 3éves kisfiammal.

Ugye a betöltött 3.év után a gyereknek ovi nekem munka (lenne). Tehát még gyesen vagyok.

A gond ott kezdődik hogy, a fiamat elinditom oviba addig oké, de én nem tudok vissza menni dolgozni mivel a munkahely 8órás munkavégzést biztosít. Próbáltam kérelmezni hogy kevesebb legyen (pl, 4órás) de nem engedik. Annyit tudnak tenni hogy csak délelőttös lehetek (tehát hogy d.u. Meg éjszaka a gyerekkel tudják lenni)

De akkor felvázolom:


-Apuka hétfőtől szombatig reggel 5től este 5ig dolgozik az otthonunktól 70kmre, és kb 18:00-18:30között ér haza(attól függ, van e dugó az autópályán) .

-Ha én délelőttre mennék dolgozni, akkor az úgy nézne ki hogy reggel 05:05kor indul a busz 6kor kezdődik a munka és 2kor fejeződik be kb fél háromra érnék haza..

Semmi segítségünk..

Senki nem tudja elvinni a gyereket oviba, szülők nincsennek.. Akik vannak kb 120kmre.

Beszéltünk róla párommal, hogy tudnánk ezt a helyzetet megoldani, és úgy gondoljuk hogy egyébként is szeretnénk még egy gyereket, hát akkor rajta..

Ezzel viszont az a gond, hogy ugye már csak februárig van idő "összehozni", és úgy gondolom ez nem lesz elég idő.

A munkáltatóm már egy hónapja küldte a levelet hogy akkor mi legyen vissza megyek vagy közös megegyezéssel felmondok.

Szeretnék időt nyerni.. Hallottam olyan lehetőségről hogy egy teljes évig lehet táppénzen lenni folyamatosan.

Ez hogy működik?

Mit mondjak az orvosomnak?

Lécci segítsetek

És bocsi hogy ennyire kusza és hosszú.



2020. nov. 25. 14:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Az ugye meg van hogy a táppénzcsalást súlyosan büntetik?
2020. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%
nincs ilyen
2020. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

2012. évi C. törvény [ Btk. (új) ]

XXXIX. FEJEZET

A KÖLTSÉGVETÉST KÁROSÍTÓ BŰNCSELEKMÉNYEK

Társadalombiztosítási, szociális vagy más jóléti juttatással visszaélés

395. § (1) Aki társadalombiztosítási ellátás, vagy az államháztartás alrendszereiből jogszabály alapján természetes személy részére nyújtható pénzbeli vagy természetbeni juttatás megszerzése vagy megtartása céljából mást tévedésbe ejt, tévedésben tart, vagy a valós tényt elhallgatja, és ezzel kárt okoz, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2020. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Indokolt betegség, műtét stb miatt kérheted magad táppénzre.
2020. nov. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
63%

Jogosítványod van?


Vegyetek egy olcsó, benzines autót és problèma megoldva.

2020. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Utolsó, ugyan miért lenne megoldva?

Van jogsim, van kocsink is de azzal férjemnek kell járnia. Ha lenne mégegy attól nekem még ugyan úgy reggel 5után el kell mennem illetve páromnak is..

A gyerek majd ellátja magát meg bemegy oviba egyedül?

2020. nov. 25. 14:42
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

8-tól, délután 4-ig tartó műszak nincs abban a gyárban?


Azért írtam az autót, mert akkor te is mobilisabb leszel.


De ha ez nem megoldás, akkor felmondasz és majd keresel munkát, ha úgy álltok.

2020. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Messze laktok a munkahelyetektől. Költözzetek közelebb, vagy keress más munkát.

Ilyen operátori szintű meló mindig van szinte mindenhol.


A férjednek se jó, hogy ennyit ingázik...

2020. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%

Magic: keress másik munkát.


A gyerekpotyogtatás semmire se megoldás. Ha egy gyereket se tudtok logiaztikázni, kettővel hogy fog menni?

2020. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon félre értett itt mindenki..

18éves koromtól ezen a munkahelyen vagyok és lassan 10éves dolgozó leszek.

Nem vagyok munkakerülő.. Sőtt..

Csak úgy döntöttünk szeretnénk még egy gyermeket (csak sajnos későn határoztuk el ezt)

Ennyi idő nem elég ahhoz hogy újra babát várják.

Ezért sajnos nagyon úgy tűnik hogy fel kell mondanom,amit nagyon nem szeretnék...

Munkába állni a jelenlegi helyzetben nem tudok.

2020. nov. 25. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!