Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Velem van a baj, ha úgy...

Velem van a baj, ha úgy érzem, havi fél millióból is csak lépegetve lehet előre jutni?

Figyelt kérdés

Ennyit keresünk ketten a férjemmel.


Nemrég vettünk házat minimális kölcsönben (pár száz ezer) , szóval mondhatnánk sínen vagyunk és tudom, hogy sokan nem keresnek ennyit, mégis úgy érzem, szinte semmire nem lehet menni ezzel a fizetéssel, ha, belegondolok, mennyi mindenre szükségünk van még.


A lakás csak félig van berendezve, kellene még pár bútor és apróság. Új kerítésre van szükségünk, fel kell tölteni az udvart földdel, ami rengeteg pénzt, nincs kis házunk/tárolók, még egy teraszunk sem.


Jövőre akarok jogsit csinálni, le kellene cserélnek a szemüvegem, a laptopom a halálán van, a telefonon sem tudom, meddig bírja még, az autónk öregszik és egyre több a baja, el se tudom képzelni, miből veszünk pár év múlva újat.


Babát is várunk, de szó szerint semmije nincs még, és azért így nyilván a bevételünk is le fog csökkenni.


Szeretnénk vállalkozást, ahhoz a férjemnek sulit kéne végeznie, ami sok pénz, plusz a vállalkozásra is kéne pénz és akkor még a gyerekeknek egy forintot sen tettünk félre, nem nyaraltunk.


És ugye ebből a fél millióból még még is kell élni...


Ahogy össze számolom, mindenhol csak 100-200-300 ezres kiadásokat látok, amik összeadva több milliót tesznek ki.... :/


Pedig spórolni, 18 éves Korunk óta dolgozunk és úgy érzem, ehhez képest olyan nyögvenyelősen haladunk, pedig szerintem semmi luxust nem akarunk, mondjuk a vállalkozáson kívül. De ha azt hagynánk a francba, akkor is milliók jellemének még:/



2020. nov. 26. 19:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%

Nem a pénz kevés, hanem ahhoz képest az igényeitek nagyok ha hiszed ha nem.


[link]

2020. nov. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%
Az átlaghoz képest még így is jóval jobb helyzetben vagytok!
2020. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
66%

Priorizálni kell, hogy mikor mi a fontosabb.

A félig berendezett lakás, a félig felújított lakás nem annyira gáz.

Mi több mint 2 éve újítunk lényegében. Nem keresünk rosszul, viszont mindent én csinálok, mert nem akarok 2x annyit fizetni a munkadíj miatt, ráadásul a szakik se szeretnek jó munkát végezni. Aki jó munkát végez arra 1 évet kell várni és egy vagyont kell rá fizetni. (1 évet vártunk a villanyszerelőre aki áthelyezte a villanyórát)


2 éve most tudtam berendelni 5m3 murvát amivel leszórtam a ház körül. Előtte vagy 2 hónapon át csináltam az új kerítést meg ástam ki a földet, stb. Volt vele sok meló. Ha nem kerestek kva sokat, akkor ne akarjatok mindent azonnal, türelmesnek kell lenni. Ennyi.


A nappalink is 2 éven át ótvar most, most kezd végre igazi nappalira hasonlítani.

2020. nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Nem tudom, 1-es, mi volt olyan nagy igény egy szorgalmasan dolgozó és spóroló házaspár számára a 30-as éveikben?


Az átlagos, nem lepukkant ház, a gyermekvállalás vagy az új szemüveg...?


Tényleg úgy kéne éreznek, hogy ezek luxus dolgok?

2020. nov. 26. 19:54
 5/30 anonim ***** válasza:
75%
Nem luxus. Alap mind. Csak ebben a lepusztult országban tűnik annak, mert føsok a fizetések és az egekben az árak.
2020. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%
#4 fizetésetekhez képes luxus dolgok. fejenként 250e-et kerestek ami a magyar átlag. Úja autó, ház, laptop, drága szemüveg, telefoncsere, gyerek.. ebbe az összegbe nem fér bele ha tetszik neked ha nem.
2020. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%

Mi havi fél millióból épp hogy megélünk, nemhogy lépegetünk. Csak az albérlet 140k, és akkor még nem ettünk, nem tankoltunk, bem edzettünk, nem volt rezsi, net, telefonszámla, pelenka és bébiétel a gyereknek, csak hogy a legalapabb dolgokat említsem. Nyilván a tankolás elhagyható lenne, de a férjemnek munkaeszköz a kocsi. Az élelmiszerárak brutálisan megugrottak, tárgyakból én mindent amit csak lehet használtan veszek, ami meg nem kell, adom el. Pont azt szamoltuk hogy havi fél milliót kéne keresni FEJENKÉNT, hogy kényelmesen félre lehessen tenni havi 400-at, és mellette emberhez méltó életet lehessen élni, nem pedig minden garast számolni, és napokig agyalni, belefér-e 30k plusz kiadás ebben a hónapban.


Amúgy azt tanácsolom nektek, mint leendő kisgyerekes párnak, hogy a higiénés dolgokon és autós gyerekulesen kívül szerintem semmit nem érdemes újonnan venni. Sok cucc sem kell a gyereknek, játékot úgyis kap a rokonságtól, ruhát lehet venni a pepcoban is, úgyhogy ne vakítson el benneteket a 300k-s babakocsis insta mamik kamu világa. Mi kb 200k-bol kihoztunk minden cuccot, és ami kimaradt, megvettük utólag, nem voltunk lemaradva semmiről. Boldog babavárást 🥰

2020. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
Hát igen, és ez az 500ezer bizony egyre kevesebbet ér mert a forint folyamatos és tudatos gyengülő pályán van minden más devizához képest, aminek célja a magyar munkaerőpiac fűtése, hogy robotoljon a sok rabszolga a forintokért, és örüljenek a sok túlórának megköszönve az illiber nyáknak. A német cégek pedig örülnek az egyre olcsóbb magyar parasztnak, jönnek is ide sorban mint légy a szarra.
2020. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
32%
Vállalkozni kell meg okosban csinálni, máshogy nem lehet előrejutni. Esetleg ha gazdag kölyke vagy mert akkor segged alá tolják.
2020. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
21%
nem muszáj vállalkozni, menjetek külföldre
2020. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!