Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Velem van a baj, ha úgy...

Velem van a baj, ha úgy érzem, havi fél millióból is csak lépegetve lehet előre jutni?

Figyelt kérdés

Ennyit keresünk ketten a férjemmel.


Nemrég vettünk házat minimális kölcsönben (pár száz ezer) , szóval mondhatnánk sínen vagyunk és tudom, hogy sokan nem keresnek ennyit, mégis úgy érzem, szinte semmire nem lehet menni ezzel a fizetéssel, ha, belegondolok, mennyi mindenre szükségünk van még.


A lakás csak félig van berendezve, kellene még pár bútor és apróság. Új kerítésre van szükségünk, fel kell tölteni az udvart földdel, ami rengeteg pénzt, nincs kis házunk/tárolók, még egy teraszunk sem.


Jövőre akarok jogsit csinálni, le kellene cserélnek a szemüvegem, a laptopom a halálán van, a telefonon sem tudom, meddig bírja még, az autónk öregszik és egyre több a baja, el se tudom képzelni, miből veszünk pár év múlva újat.


Babát is várunk, de szó szerint semmije nincs még, és azért így nyilván a bevételünk is le fog csökkenni.


Szeretnénk vállalkozást, ahhoz a férjemnek sulit kéne végeznie, ami sok pénz, plusz a vállalkozásra is kéne pénz és akkor még a gyerekeknek egy forintot sen tettünk félre, nem nyaraltunk.


És ugye ebből a fél millióból még még is kell élni...


Ahogy össze számolom, mindenhol csak 100-200-300 ezres kiadásokat látok, amik összeadva több milliót tesznek ki.... :/


Pedig spórolni, 18 éves Korunk óta dolgozunk és úgy érzem, ehhez képest olyan nyögvenyelősen haladunk, pedig szerintem semmi luxust nem akarunk, mondjuk a vállalkozáson kívül. De ha azt hagynánk a francba, akkor is milliók jellemének még:/



2020. nov. 26. 19:20
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
64%
#19 lehet venni szemüvegkeretet 200e-ért is, meg 10e-ért is... ahogy lehet mobiltelefont is venni 500e-ért is mg 50e-ért is.. addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér, ha kicsinek érzed a takarót, akkor meg kezd el varrni és kötni szorgosan munka után a Barátok közt nézése helyett...
2020. nov. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
87%
19: Igen, nonszensz. Attól megoldódik a problémája? Nem. Szóval eldöntheti, hogy hozzád hasonlóan csak panaszkodik, vagy megpróbálja kihozni a legtöbbet a helyzetéből. Lehet tanulni, képezni magunkat, kockázatot vállalni és munkahelyet váltani a nagyobb fizetés reményében. Lehet jobb beosztással élni és tervezni a pénzügyeket. Ehhez kapott tanácsokat a kérdező, az, hogy mit kezd ezekkel a javaslatokkal, az már az ő dolga. Egyáltalán nem érkeztek haszontalan válaszok, sőt... ahol nincs elég pénz, ott spórolni kell, tervezni és törekedni a több pénzre. Mi ezzel a problémád?
2020. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
40%

Jaj, de megtaláltatok a véleményetekkel! :D

Nekem nem okoz gondot a szemüveg kiváltása, a gyerekeim fogszabályozása, zongoraórája, edzésre járatni őket, nyelvvizsgára készíteni, télen meleg helyre utazni, két autót fenntartani, gyerekeket iskolába vinni-hozni.. stb.

Én nem élek proli, TV sorozatok előtt zombizó életet. Kötögessél meg horgoljál te, aki ezt a csodás tanácsot adta: talán így élsz? :D

De nem is az én anyagi helyzetem a lényeg emberek!!!

Ki a farok panaszkodott?

Véleményt nyilvánítottam, hogy több évtized után is itt tart az ország, hogy felmerül két dolgozó embernél ez a kérdés!

Belegondoltok a kérdésbe olyat, ami fel sem merült...A kérdező nem carrarai márvány után sírdogál a teraszára, meg bőr ülőgarnitúráért, sőt nem láttam MacBook Pro-ért sem pityogni.

Nem vagytok képesek globálisan szemlélni ezt a problémát. Mert az!

Egyszerűen gáz, hogy két kereső ember esetén vágyálom egy qurva jogsi, berendezett kis ház, szemüvegkeret.

Eskü úgy beszéltek itt mint valami megkeseredett boomerek.

Lehet tanácsot adni, de látni kell, hogy nagyon nincs rendben ez a helyzet.

2020. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
76%

23: te hülye vagy öcsém, már az előző hszemben is leírtam volna szívem szerint, de nem akartam személyeskedni....

Semmilyen módon nem kapcsolódik a kérdéshez a szabadidő eltöltésének a módja, vagy hogy kinek mi a politikai véleménye erről a kérdésről. A kérdés az, hogy van-e baj a kérdező gondolkodásával. Végigolvasva a hszeket, senki nem mondta, hogy ne lenne valid kijelentés az, hogy lépegetve lehet előre jutni. Mert igen, ez az igazság. De a kérdezőnek minden azonnal kellene, a jelenlegi anyagi helyzete viszont ezt nem teszi lehetővé, ezért kapott javaslatokat, hogy hogyan változtasson ezen.

Erre te idejössz, belefingasz a nullás lisztbe és nekiállsz pampogni, hogy ez igazságtalan, de arról azért megnyugtatod a közvéleményt, hogy te ki tudsz fizetni mindent és dögöljön meg minden proli. :D gratulálok ehhez a szellemi nívóhoz :)


Magyarország egy második világbeli ország, el lehet kezdeni vitatkozni meg filozofálgatni azon, hogy miért nem volt elég az elmúlt 30 év arra, hogy felzárkózzunk az első világ országaihoz, de NEM EZ A KÉRDÉS. A kérdés az, hogyha már a kcsög boomerek gondoskodtak arról, hogy ilyen szar legyen, akkor hogyan lehet ebből kitörni. Kitörni pedig úgy lehet, ha az emberek végre szakítanak ezzel a betokosodott, szar kommunista gondolkodással, hogy az állam dolga a gondoskodás. Kvara nem, te magad vagy felelős az életedért, így a pénzügyeidért is. Ha szarul bánsz a pénzeddel, ha megalkuvol egy szar munkahelyen, és nem vagy hajlandó változtatni, akkor mitől legyen több pénzed?

Felháborít, hogy még mindig alanyi jognak gondolják sokan a jólétet és ezek boomereznek bazzeg... tanuljon, dolgozzon, spóroljon és lesz pénze mindenre, ennyivel lehet összefoglalni és ennyire egyszerű.

2020. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
39%

"Felháborít, hogy még mindig alanyi jognak gondolják sokan a jólétet"


pedig igaza van a 23-asnak, a szemüveg, jogsi, meg egy használt laptop nem jólét, hanem alap két DOLGOZÓ embernél. igen, nem egyszerre kell kiadni, várni kell, tervezni, szőni varrni kötni azt a kur.va takarót egész életünkben, és akkor szép sorban csoffadt 60 éves korunkra minden meg is lesz. annyira nonszensz már ez az állandó pörgés az anyagiakon, hogy lehet hogy tényleg el kell húzni az országból.

egy munkahely váltásnál iszonyú nagy dolog ha adnak 50-70 ezer ft pluszt az előző helyhez képest, de azzal kitörölheted a sejhajod, mert annyira megdrágult minden, hogy ugyanúgy egy forint nem marad hónap végére. de persze, semmi gond, akkor vállalkozz, na de akkor meg 12 órázz minden nap, hogy megérje, de amúgy nem is éri meg, mert akkor meg az egészséged megy tönkre, és nem látod felnőni a srácaidat. ezért se vesszük fel ezt a csok baromságot, hogy bármikor leléphessek innen, ha már elég lesz. pedig itt képzeltem el az életem, szeretem ezt az országot, ez a hazám, de unom ezt a helyzetet, hogy két tanult, több nyelven beszélő, több szakmát elvégzett ember még okosan helyezkedve sem tud kényelmesen élni. (max ha rámegy az egészséged, de az meg nem kényelmes.)

2020. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
29%

Vállalkozni kell az a egyetlen kiút,alkalmazottként sohasem elég, persze 20 év kemény munka árán és egy párral lehetséges egy lakás,esetleg autó, és szórakozás alkamazottként, de gazdag sohasem lesz az ember úgy.

Élni meg csak gazdagon érdemes

2020. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
71%
25: te magad is írod, hogy nem egyszerre, hanem tervezgetve, akkor tulajdonképpen mi a vita tárgya? Abban is igazad van, hogy élhetetlen az ország, de még mindig csak azt tudom erre írni, hogy nem ez volt a kérdés. El lehet menni külföldre menni igen, főleg, hogy most vettek lakást meg jön a gyerek.... valószínűleg ők itt akarnak boldogulni. Az itthoni boldogulásnak sajnos nincs más módja, de igenis el lehet érni, csak tenni kell, nem várni a csodára.
2020. nov. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
35%

Lépegetni. Igen. Ebben a føsban...

A lényeg, hogy itt nem lehet jutni egyről a kettőre.

2020. nov. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
41%

Persze, hogy nem az volt a kérdés, de sajnos az élhetetlen mindennapok miatt merül fel a kérdező problémája.

Nem, ebből a nihilből egyszerűen nincs kiút!

Megrohadhatsz a kuporgatott kis életedben, a mai modern világ lehetőségeihez mérve méltatlanul.

2020. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
49%

Az a legnagyobb gond, hogy 33.5%-a a fizunak levonódik adóra meg járulékra, a megmaradt pénzből pedig további általános 27% adót fizetsz ki termékre és szolgáltatásra.


Az én fizumnál 10 ezerrel több az engem és a munkáltatót terhelő adó és járulék összesen, mint a fentiek szerint számolt totál nettó fizetésem...

2020. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!