Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most tudtam meg hogy terhes...

Most tudtam meg hogy terhes vagyok, de mennem kell állásinterjúra, meg akarnék is dolgozni! Szóljak hogy terhes vagyok? Vagy majd ha felvettek akkor szóljak, az meg szemétség nem? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2008. nov. 30. 12:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%

"Sajnos nagyon sok munkáltató szóba sem áll veled, ha terhes vagy, mégha ez teljesen illegális is"


Sajnos? Illegális?


Inkább az a baj, hogy nem látjátok munkáltatói oldalról a dolgot, hogy a vállalkozónak (főleg egy magamfajta kisvállalkozónak) mekkora teher az ilyesmi.


Ha én felveszek egy terhes nőt aki 2 hónap múlva elmegy szülni és utána minimum egy évig nem látom, akkor én hosszú hónapokig KÖTELES VAGYOK fizetni az ellátását úgy, hogy a munka nincs elvégezve, és a jelenlegi alkalmazottaim csinálják meg azt a plusz munkát amire felvettem volna egy munkatársat. Úgy, hogy plusz pénzt nem tudok nekik adni ezért, mert a kedves kismamának fizethetem az otthon játszadozását a gyerekkel.


Talán gonoszul hangzik és le fogtok ezért pontozni, de én inkább őszinte vagyok: ha terhes nő jelentkezne munkára nálam, úgy küldeném el mint azt a bizonyos macskát. Fizesse az állam az ellátását a befizetett adóból, ne a kisvállalkozókat szopassák ezzel (is).


Természetesen más az, ha egy évek óta nálam dolgozó hölgy megy el szülési szabadságra, őt meg fogom érteni és szeretettel várom vissza ha "végzett a dolgával", de csak azért jelentkezni egy munkahelyre hogy utána munka nélkül pénzhez juss a vállalkozó kárára, az igazán aljas dolog.

2008. dec. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Fizesse az állam az ellátását a befizetett adóból, ne a kisvállalkozókat szopassák ezzel (is)." ....az állam semit nem fizet jóformán, ha a a munkáltató miminálra jelent be csak, de többet fizet és kivág az utcára, amint mesejti, hogy babát várok....nem mindenki olyan, mint az utolsó hozzászóló, h megtartja a régi dolgozó kismamát...a terhességi védettség meg csak kamu, barátnőmet egy közjegyző rúgta ki félidősen ....


csak azért jelentkeni munkára, h munka nélkül pénzhes jusson? látszik h fingod sincs a kismamás tb jogról!! miről beszélsz?


Te vagy szeretted volt már hasonló helyzetben?


Mért is kéne a munkavállalónak azon kívül, hogy átlássa a helyzetet a munkáltató érdekeit nézni? Mondj csak 1 munkáltatót, aki foglalkozik azzal, h a dolgozóinak hogyan jó!!


Nálunk pld azt mondják sértődve a kismamáknak, hogy ne is álmodjanak arról, h hozzánk visszajöhetnek! akkor én mit nézzem ezeknek az érdekeit ( azon túl, h tudjam, h hogyan tudom megvédeni magam és megkapjam ami megillet?)

2008. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Szerintem se szólj!

Általában nem őszinték a munkáltatók sem, ráadásul manapság szívfájdalom nélkül kirúgnak bárkit egyik napról a másikra.

A rizikó tényleg az, ha a próbaidő alatt valahogy kiderül...remélem nem fog. De akkor tényleg még mindig mondhatod, hogy az interjú idején nem volt tudomásod róla.


Minden jót kívánok!

2008. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Munka nélkülin vagy most??Mert ha igen én nem is mennék állásinterjúra!Persze csak akkor ha min. 120 net.bejelentenek!Könyvelővel beszéltem és mondta,hogy sokkal jobban jártam volna (sajnos én 80.ra voltam bejelentve) ha munkanélkülire mentem volna mert megadják a maximumot!!
2009. febr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!