Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten multiknál mennyi a...

Budapesten multiknál mennyi a reális fizetési igény Python programozói munkakörben kezdőként, 1-2 év tapasztalattal és 5 év tapasztalattal?

Figyelt kérdés

Még nagyon új vagyok ezen a téren, és szeretnék világosan látni, hogy mennyit ér a tudásom kezdőként, és mennyit fog érni a következő 5 évben, ahogy a tapasztalatom növekszik. Nagyon szeretnék már munkába állni, azt is tudom, hogy programozói tudással meg fogok tudni élni, de nem szeretném, hogy ezen múljon egy jó állásinterjú, hogy nem tudom belőni rendesen a fizetési igényt, és aztán erre hivatkozva elutasítanak.


Van olyan ismerősöm, aki kezdőként nettó 300 körül kapott (ha jól emlékszem, ebben már a juttatások benne voltak), míg egy másik ismerősöm közel két éve van a pályán és nettó 400 az alapbére. Ezek mennyire reálisak?


Ha releváns: angolul kitűnően beszélek, a Pythonhoz szerintem egy kezdőhöz képest elég jól értek, vannak kész projektjeim is, amiket fel tudok mutatni, értek mélyebben az adatelemzéshez és machine learninghez is, nem csak magához a Python nyelvhez, viszont konkrét munkatapasztalatom nincs még.



2020. dec. 5. 13:50
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
54%

Belőlem nem vált ki egyik nyelv sem érzelmeket, ezek csak eszközök. A kérdezőnek próbáltam segíteni azzal, hogy nincs olyan szakma, hogy "Python programozó". Mondja azt, hogy "webprogramozó", "adatelemző", stb. Tényleg ártó szándék nélkül, ha valaki azt írja, hogy "PHP programozó", "Python programozó", ez többnyire alacsonyan képzett "one trick pony"-t jelent, ezért ez a kifejezés lehetőség szerint kerülendő.


Hogy ti miket csináltok Pythonban az engem hidegen hagy, lehet természetesen 10K locos scriptet is írni benne, sőt lehet ilyet csinálni bashben sőt brainfuckban is, de ettől még korántsem biztos, hogy erre a Python a legjobb választás. Nekem továbbra is az a véleményem, hogy a Pythont arra kell használni, amire tervezték: oktatonyelvnek alap- és középfokú oktatásban, illetve egyszerűbb rendszerscriptek írására. Kisebb web backendet is elvisz, ha nem nagy forgalmú a site. Nekem nincsenek ezzel kapcsolatban "érzelmeim", ezek műszaki kérdések.


Mondjuk az, hogy nem használtok C-t, arra utal, hogy nem sebességkritikus szoftvert írtok, de ettől még tényállás, hogy a Python egyszerű scriptnyelv.

2020. dec. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
51%
Te programozók gyöngye, ha neked az a kérdés LÉNYEGE, hogy hogy hívja magát, és nem A FELSOROLT KÉPESSÉGEK, akkor én rettentően sajnálom a kollégáid. Minden munkahelyen van egy ilyen öntudatos, mindent a betű szerint értelmező, kötekedő kolléga, akinek a hangja meg a büszkesége nagyobb, mint a tudása és a képességei. A buta feltételezéseiden jókat röhögök, közöm sincs a matematikához. Az én képességeimmel nem vagy tisztában, nem esett le a karikagyűrű az ujjamról új funkciókat rakni nyílt forráskódú C++ projektbe, vagy egy Windows Servicet írni. A tiedről viszont nem túl előnyös bizonyítványt állítasz ki. Jöhetnek a C master race mínuszok, üdv, egy NEM PROGRAMOZÓ :)))
2020. dec. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
51%
#11 Csakis a te képzelőerőd meg esetleg a releváns tapasztalatod korlátait mutatja a Pythonhoz való hozzáállásod. Nem önvezető autót programozunk, ahol olyan fontos, hogy az OpenCV C++ 70 fps helyett csak 60 fps-t tud a Python implementáció. Ezt így általánosan kijelenteni hogy a Python lassú és egyszerű szkriptekre van... Hát ha te mondod... Vagy hogy kisebb backendekhez jó, miközben nem egy social media site használja. Én feladom. Meg betudom egy olyan mantrának, minthogy a PHP halott, a mérnök az aki ismeri a Matlabot, meg hogy a szoftverfejlesztés csúcsa a Java/C++, de még inkább az Assembly.
2020. dec. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
44%
12-13. Szélmalomharcot vívsz. Mi felhívtuk a Kérdező szíves figyelmét arra, hogy "Python programozó" mint szakma nem létezik. Erre itt kötözködsz velünk, és bizonygatod, hogy te bezzeg 10KLOC-os scripteket írsz Pythonban. Ez semmit nem változtat azon a tényen, hogy a Python egy egyszerű oktató- és scriptnyelv. Felőlem tényleg Scratchben vagy QBASIC-ben is írhatsz scripteket a tudományos kísérletedhez, ez semmit nem mond el a nyelvről, amit használsz. Igaz, hogy social media site-ok is vannak Pythonban, például a Quora – az alapítója szerint azért, mert "csak ezt a nyelvet tudták jól" (megintcsak: ezt tanulták az egyetemen, ld még oktatónyelv) – a Facebook meg PHP-ban van, mert a Zuckerberg meg ezt tudta 2003 körül, na és? A Quorának massziv performance problémái vannak és voltak, pont a Python miatt, a Facebook meg már régen széthackelte (szó szerint) a PHP-t – de ezek szélsőséges példák és inkább arra példák, hogy bármiben összehozhatsz egy social media site-ot, azzal csak akkor lesznek problémáid ha felhasználók is jönnek rá. Utána meg töményen szívsz a választásod miatt. De most a kérdés itt az, hogy a Kérdező mire számítson, ha multihoz jelelentkezik, mi meg segítünk neki.
2020. dec. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom te melyik válaszoló vagy, de a PROGRAMOZÓ kolléga nem felhívta a figyelmet akármire, hanem leszólta a kérdezőt, hogy ő "pythonban programozgat valamit", és véletlenül megfeledkezett pár hasznos skillről meg tulajdonságról. Te szélmalomharcolsz, mert én egyszer sem mondtam, hogy van Python programozó "szakma" vagy "állás". Erre csak ti görcsöltetek rá, mert bántja az egótokat hogy valakit programozónak hívjanak, ha "csak pythonban kódolgat". Akinek ez a kérdés lényege, annál komoly értelmezési vagy önértékelési problémák vannak. Feltételezem a másik válaszoló vagy, a pár soros szkriptes.

Persze, egyszerű oktató- és szkriptnyelvekhez csinálnak könyvtárakat machine learninghez, gépi látáshoz, statisztikához, IoT eszközökhöz, vagy úgy nagyjából bármilyen tudományos számításhoz, pl. sokdimenziós mátrixok. Linkelj be mindegyikre egyet bashből, brainfuckból, qbasicből, scrachből meg még ami előbújik abból a művelt fejedből, és akkor nem csak primitív kötekedés lesz a kommented. Nyilván nem tudsz ilyet linkelni, te csak simán túl felsőbbrendűnek képzeled magad az alantas Pythonhoz. Csak az objektivitást felejted el. Aranyos az is, ahogy te teljes komolysággal látatlanban eldöntöd, hogy nekem bizony nem a Python a legmegfelelőbb eszköz a munkámhoz... :D Na EZ bizonyítja, hogy a téma az érzelmeidre hat, nem az agyadra.

A Facebook hiába van "PHP-ban írva", valamilyen fordított kód fut a szervereken. A PHP amikor utoljára néztem, még egy interpretált nyelv volt, szóval ez egy igen fura "érv" a PHP mellett és a Python ellen. Remélem a Netflix, a Disqus, a Trivago vagy a Pinterest meg a Lyft sem számít, ha a Python skálázhatóságáról van szó.

A kérdezőnek mondjátok azt, hogy ne Python programozót írjon az önéletrajza fejlécébe, ezen nem veszünk össze. De ne szóljátok le sem a nyelvét, sem amit tud, mert egyikről sincs fogalmatok. Na, ide is jöhet a 0% ti okos, logikusan érvelő, tájékozott, és előítéletektől mentes programozók ;)

2020. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
56%

Köszönjük, hogy ezeket elmondtad, most nyilván mindenki rohan Pythonban önvezető autó szoftvert, operációs rendszert, konzol- vagy mobil-játékot, mobil applikációt, ERP rendszert, nagyforgalmú web backendet fejleszteni... ja nem. Bocs. Akkor mit is pontosan?


A machine learning könyvtárakkal tényleg az a helyzet, hogy valóban van Python frontendjük is, mint ahogyan van R, Julia, Scala stb. frontendjük is. Na bumm.

2020. dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
50%
Várj, várj, nem te mondtad, hogy mindent a megfelelő eszközzel kell csinálni? Akkor miért szélmalomharcolsz? Nekem meg sem fordulnak a fejemben olyan baromságok, amiket itt folyamatosan produkálsz. Felsoroltam, hogy mire JÓ, elmondtam, miben tévedsz, pl. a webes backendnél hiányosak az ismereteid. Hogy te miért nem vagy képes objektíven, a helyén kezelni a Pythont, erre magadban kell megkeresned a választ. Esetleg egy pszichológus segíthet.
2020. dec. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok fejlesztő, de rengeteg fejlesztővel dolgozom, és pont ez a baj velük. Elindul a faxméregetés, és a végén már senki nem emlékszik, hogy a kérdező csak két számot akart hallani.
2020. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
50%
17. Azt még fejtsd ki légy szíves, hogy a web backendnél miben hiányosak az ismereteim? Mert betoltál pár céget, akik még startup korukban Pythonban kezdtek el fejleszteni (jellemzően 2005 körül, amikor a Python még menő hipszter nyelv volt), és azóta egyre kisebb részben erre épül a kódbázisuk? Már az érvedből is látszik, hogy fogalmad sincs, hogy néz ki egy mai web backend. Pillants rá bármelyik általad emlegetett cég backend stackjére a stackshare-en és meg fogsz döbbenni, milyen bonyolult technológiákat használnak a skálázhatóság érdekében. Egyébként azt hittem, a YouTube-bal fogsz jönni, mert ez az adu ász általában a "Pythonisták" (Python evangelizátorok, fanboyok stb.) kezében. :)
2020. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
67%
Hát most mennyi újat mutattál a stackshare-rel! Ja nem. Szerinted lehet hogy egy szar helyen úgy működik a backend, hogy "flask run" normális helyen meg "sudo apache start", de ez elég korlátolt gondolkodásra vall. Itt egy ember akar téríteni, és az te vagy. Elég beteges amit csinálsz. Ha körbeszopkodjátok egymást, és 0%-ra pontoztok sem lesz igaz, hogy a Python pár soros szkriptekre van kitalálva. :)
2020. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!