Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten multiknál mennyi a...

Budapesten multiknál mennyi a reális fizetési igény Python programozói munkakörben kezdőként, 1-2 év tapasztalattal és 5 év tapasztalattal?

Figyelt kérdés

Még nagyon új vagyok ezen a téren, és szeretnék világosan látni, hogy mennyit ér a tudásom kezdőként, és mennyit fog érni a következő 5 évben, ahogy a tapasztalatom növekszik. Nagyon szeretnék már munkába állni, azt is tudom, hogy programozói tudással meg fogok tudni élni, de nem szeretném, hogy ezen múljon egy jó állásinterjú, hogy nem tudom belőni rendesen a fizetési igényt, és aztán erre hivatkozva elutasítanak.


Van olyan ismerősöm, aki kezdőként nettó 300 körül kapott (ha jól emlékszem, ebben már a juttatások benne voltak), míg egy másik ismerősöm közel két éve van a pályán és nettó 400 az alapbére. Ezek mennyire reálisak?


Ha releváns: angolul kitűnően beszélek, a Pythonhoz szerintem egy kezdőhöz képest elég jól értek, vannak kész projektjeim is, amiket fel tudok mutatni, értek mélyebben az adatelemzéshez és machine learninghez is, nem csak magához a Python nyelvhez, viszont konkrét munkatapasztalatom nincs még.



2020. dec. 5. 13:50
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
49%

Attól mert valami Cben van implementálva miért kéne C-ben ráfejleszteni?


Kérlek mesélj, amikor kódot írsz előbb végigolvasod az összes használt libet és megérted mindet, vagy csak használod őket?


Esetleg mindet implementálod és karban tartod egymagad?

2020. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
66%
#31 Pont ez a lényeg, ha valamit C-ben írnak meg (mint számos Python package), az Pythonban is ugyanúgy használható. Az nem fog nagy sebességkülönbségeket okozni, hogy valaki Pythonból vagy C++-ból hívja meg. Kivéve persze ha valaki PROGRAMOZÓ, mert akkor az ő szava szent, és a Python verzió sokkal lassabb lesz, meg mindenre is alkalmatlan. 🤷‍♀️
2020. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
0%

32. Mondd hogy csak trollkodsz, és azért valahol legbelül érted a lényeget... a lényeg, hogy a Python egy egyszerű script nyelv, amelyben max pár tucat (esetleg pár száz) soros scripteket szokás összedobni, prototípus vagy quick hack gyanánt, de ez utóbbi esetben tudni illik, hogy mit is hekkelsz össze pontosan.


A belinkelt álláshirdetésre. A magyarázat időközben megérkezett, én meg azt akartam hozzáfűzni, hogy én meg láttam már kritikus üzemben vezérlőszoftvert PHP-ban összedobva, sőt őszintén szólva már én is elkövettem ilyet, igaz nem annyira kritikus üzemben (nem halt meg senki ha összeakadt a script), csak üzleti kára keletkezhetett volna pár száz embernek, de nem vagyok büszke rá (ez még az internet hőskorában volt, 18-20 évvel ezelőtt...). Ez azonban nem jelenti azt, hogy ez lenne a helyes vagy ipari megoldás.


Egy ilyen forgalomirányítási cucc ami fentebb be van linkelve, tutti, hogy valamilyen ipari nyelven készül, minimum Java/C#, de inkább C vagy Rust (ha kritikus a sebesség). Pythonban max össze vannak linkelgetve a meglévő komponensek. Olyan ez, hogy a játékokat sem Luában írják, hiába Luával vannak összescriptelve a részek.

2020. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
60%
De Python programozói keresnek, nem? Akkor létezik ilyen, hogy Python programozó. Felőlem a háború és békét is írhatja.
2020. dec. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
0%
Principal Software Engineert kerestek, és nem tudom miért írta mögé a HR-es, hogy Python, gondolom ezt ma minden álláshirdetésbe beleírják.
2020. dec. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
60%
Az egyetlen nyelv, amit ismerni kell, az a Python. Te hülye vagy vagy vak?
2020. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
0%
29-es leírta a helyzetet. Azt olvastad?
2020. dec. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
0%
#32, nem tudtam, bocs PROGRAMOZÓ, neked van igazad, mindenki más a hülye csak te vagy a helikopter.
2020. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
66%

De vajon akkor miért van ennyi találat?


[link]

2020. dec. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
39. Mármint mire van ennyi találat? Python OO programozásra? Azért, mert az összes programnyelvhez van ilyen könyv, de ez hogy kapcsolódik a témához?
2020. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!