Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten multiknál mennyi a...

Budapesten multiknál mennyi a reális fizetési igény Python programozói munkakörben kezdőként, 1-2 év tapasztalattal és 5 év tapasztalattal?

Figyelt kérdés

Még nagyon új vagyok ezen a téren, és szeretnék világosan látni, hogy mennyit ér a tudásom kezdőként, és mennyit fog érni a következő 5 évben, ahogy a tapasztalatom növekszik. Nagyon szeretnék már munkába állni, azt is tudom, hogy programozói tudással meg fogok tudni élni, de nem szeretném, hogy ezen múljon egy jó állásinterjú, hogy nem tudom belőni rendesen a fizetési igényt, és aztán erre hivatkozva elutasítanak.


Van olyan ismerősöm, aki kezdőként nettó 300 körül kapott (ha jól emlékszem, ebben már a juttatások benne voltak), míg egy másik ismerősöm közel két éve van a pályán és nettó 400 az alapbére. Ezek mennyire reálisak?


Ha releváns: angolul kitűnően beszélek, a Pythonhoz szerintem egy kezdőhöz képest elég jól értek, vannak kész projektjeim is, amiket fel tudok mutatni, értek mélyebben az adatelemzéshez és machine learninghez is, nem csak magához a Python nyelvhez, viszont konkrét munkatapasztalatom nincs még.



2020. dec. 5. 13:50
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim válasza:
33%

#3 -as jómadárnak:

Pythonban nem írunk szoftvert... lol


Számos szoftver íródott PyQt-vel.

Közöd nincs a témához haver!

2021. máj. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
60%

51. Jaja, írnak szoftvert pyqtben, és ezek a flagship programok, amiket ebben tákoltak össze:


Anki, a spaced repetition flashcard program

Calibre, an E-book management application

Dropbox, a file hosting service

Eric Python IDE

fman, a cross-platform file manager

Frescobaldi, a score editor for LilyPond music files

Kodos, a Python Regular expression Debugger

Leo, an outliner and literate programming editor

Ninja-IDE, an extensible open-source Python IDE

OpenLP, an open-source lyrics projection program

OpenShot, a video editing program

Orange, a data mining and visualization framework

Puddletag, an open-source, cross-platform ID3 tag editor

QGIS, a free software desktop Geographic Information Systems (GIS) application

qt-recordMyDesktop, a Qt4 frontend for recordMyDesktop

Spyder, a Python data science IDE

TortoiseHg, a graphical interface for the Mercurial source management program (Hg)

Veusz, a scientific plotting application


Na hát erről a díszes listáról én a Spydert használom, szép meg jó meg minden, de mire elindul, megfőzöm és megiszom a reggeli kávémat… éppeszű ember nem kezd neki szoftvert tákolni ezzel a hulladékkal…


Más, okos ötlet, “haver”?

2021. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
41%

Éppen ezen a videón nevetek annyira, hogy majdnem kiöntöttem a reggeli kávémat: [link]


Erre mondják azt, hogy tipikus buherált nyelv, a JavaScriptnek meg a 4-es PHP-nek voltak ilyen gagyiságai. És ez már nem is lesz jobb. Ezért sem fejlesztünk komoly ipari szoftvert Pythonban, max csak rövid scripteket, prototípusokat, meg C++ frontendként használjuk adatelemzéshez (ha a munkahely nem engedi meg az erre sokkal jobb R használatát).

2021. máj. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
49%
Na itt is van az a folyamatosan fanboy-ozó hater gyökér, aki annyira be van oltva Python ellen, hogy képes összefüggéstelenül hazudozni, csak hogy "igaza" legyen. (Egy kb. 1 hónapos kérdésnél pl. "nem értette", hogy hogy kell meghívni egy függvényt. Vagy nem érted, vagy nem tudod, mi az a belépési pont. Bizonyára kiváló szakember lehetsz. Nem te vagy az a megkeseredett másfél pipás a programozás kategóriából?) Nem is az a baj hogy korlátolt vagy, hanem hogy te totál kezdőket vezettél félre. Belenéztem a majdnem kávékiöntős videódba, nekem 3 perc alatt csak az jött le, hogy te személy szerint nem érted - például - a Python memóriamenedzsmentjét. Nem szégyen nem tudni valamit, viszont erre büszkének lenni... elég korlátolt gondolkodásra vall. "Brühühü, nem olyan mint a C, és nem akarom megtanulni, tehát egy szar!"
2021. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
0%
Valakivel összekeversz, és nem tudom milyen hazudozásról beszélsz, de az lejön a válaszodból, hogy még azt sem érted a videó első három percéből, hogy közelebbről mi is a probléma a Pythonnal – ami csak annyit árul el rólad, hogy nem igazán dolgoztál még rendesen megtervezett ipari nyelvvel (Java, C#, Golang stb.). Így persze nehéz vitatkozni, ha nincs viszonyítási alapod.
2021. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
49%
Nem az első 3 percet néztem, így valóban nem ugyanazon vitatkoznánk, az meg hogy miket találsz ki, nem érdekel. Akkor biztos egy másik 3 pipás nem értette az említett dolgot, meg linkelt olyan érvelő cikkeket, amiből csak az érvek hiányoztak... Még azt sem mondhatom, hogy a stílus vezetett félre, mert az is elég hasonló volt.
2021. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
Nem tudom kiről és miről beszélsz, soha nem szóltam hozzá még más pythonos topikhoz, nem is olvasom a programozós rovatot.
2021. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim válasza:
66%

#52-esnek.


Szellemi párbajt fegyvertelen emberrel nem vívok.


Minden jót ;)

2021. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!