Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvállaljam ezt a munkát?

Elvállaljam ezt a munkát?

Figyelt kérdés

Januártól meg fog szűnni a munkahelyem. Ezt kb. már egy hónapja tudom, már nézegettem a hirdetéseket, és pályáztam is néhányra. 2 állásinterjúra hívtak be eddig, az egyiknél nem engem választottak, a másik az hétfőn volt, és ma szóltak, hogy felvennének. Először nevetségesen alacsony fizetést kínáltak, bruttó 220 ezret, aztán írtam nekik, hogy bruttó 300 alatt nem vállalom, ma szóltak, hogy beleegyeznek ebbe az összegbe, és remélik, hogy így már elfogadom az ajánlatot.

Viszont, ez az összeg még mindig jóval kevesebb annál, amit a mostani munkehelyemen keresek. Jelenleg bruttó 420 a fizetésem, és még erre jön minimum havi 20 ezer kafetéria, és 13. havi fizu is van.

Szerintetek ezek alapján érdemes lenne ezt elvállalni, vagy pályázzak addig, amíg nem találok jobbat? Az a baj, hogy alig van már nekem passzoló állásajánlat az internetes álláskereső oldalakon, és ez olyan ágazat, amiben hosszú ideig tart a váltás egy másik munkahelyre, nem egyszerű. Nem tudom, hogy januárban milyen lesz a munkaerőpiaci helyzet, mennyi új álláshirdetés fog megjelenni.



2020. dec. 17. 18:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg most a vírus erre az ágazatra is rossz hatással van, kevesebb a munka, a bevétel.
2020. dec. 17. 18:47
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, később, próbaidő alatt pedig kereshetsz másik állást, hátha találsz jobban fizetőt.
2020. dec. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem annyira szar az a munka és nem mutatna nagyon rosszul az önéletrajzodban, akkor vállald el, mellette meg pályázgass.


Nálam volt olyan,hogy dolgoztam egy helyen 2 hetet, közben meg jeleztek egy sokkal jobban fizető helyről,hogy felvennének.Próbaidő alatt, azonnal otthagytam őket.

2020. dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Miért 300at mondtál, ha 420at akarsz ketesni?
2020. dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Mert szerintem az már sok lett volna nekik, és akkor biztosan nem vettek volna fel.
2020. dec. 17. 19:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát a bruttó 300 is sokkal több, mint a nulla vagy a munkanélküli. Próbaidő alatt meg bármikor azonnal felmondhatsz, szóval ha kapsz egy jobb ajánlatot, akkor simán lehet úgy is, hogy egyik nap szólsz, hogy felmondasz, másik nap meg kezdesz az új helyen.
2020. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha egyszer azt mondtad, h 300-ért oké és meg is adják, akkor elég fura lenne mondani, h mégsem...


Nyugi, nem onnan kell nyugdíjba menned.;)

2020. dec. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvállalnám és közben keresnék mást. Még januárig akár találhatsz is, akkor ezt simán visszamondod és kalap kabát.
2020. dec. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Zsiványak. Tudták nagyon jól, hogy többet fogsz kérni. Azért mondtak 200at, hogy onnan indítsák az alkut. Látod ez miatt te se mertél utána 300nál többet kérni, mert a 200hoz képest soknak látszik.

Pszichológiai trükk.

2020. dec. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!