Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közszférában dolgozók miért...

A közszférában dolgozók miért vannak olyan nagyra a diplomájukkal, végzettségükkel? "4 diplomám van, 190 a nettóm" és hasonlók. Hogyan lehet frappánsan elmagyarázni nekik, hogy rohadtul nem senkit a diploma, és jogosan nem jár több pénz csak azért?

Figyelt kérdés

A közszférában, állami szférában miből ered ez a mentalitás, hogy mindig a diplomát, végzettséget hangsúlyozzák?


Én is diplomás vagyok, multinál dolgozom, pesti átlagnál valamivel jobb bérért. (nettó 360 eFt)


De mégis elfogadom, ha valakinek csak érettségije van, jobb pozíciót kapjon, mint én, vagy jobban megfizessék, ha tehetséges, és fel tudja küzdeni magát manageri pozícióba pl.

Nálunk is vannak olyan diplomások, akiknek akár több diploma is van (tanári, szociológia, stb.) és csak ilyen 230 nettót kapnak, vagy annyit sem, adminos pozícióban vannak, és sokkal szerényebb képességűek, mint az érettségizett manager.

De itt amikor keveslik is a bérüket, arra hivatkoznak, hogy ahhoz képest kevés, amit a cégért tesznek, amit tudnak, amilyen problémákat itt megoldanak, stb.

Sosem a papírjaikra, hogy ők egyébként 5-10 évig élték az egyetemen anyuci-apuci-állambácsi pénzén a gondtalan életüket.

Mivelhogy ez nem közszféra szerencsére hogy szokás legyen erre hivatkozni.

De ha közférás ismerőssel beszélek, egyből ezzel jönnek, hogy miért is érdemeltek több bért -hát mi másért.


Szánalmas, hogy sokan csak a diplomát tudják hangsúlyozni, arra várják a fizetést.


2020. dec. 23. 00:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A közszférában sok pozíció csak diplomával tölthető be. Ezek szerint nálatok érettségivel is lehet valaki főnök, de például egy tanárnak le kell nyomnia 5-6 évet az egyetemen, hogy dolgozhasson. Ha ez várják el tőlük, akkor úgy gondolom, méltatlan a bruttó 230 ezer körüli kezdőfizetés. Persze lehet mondani, hogy miért megy tanárnak. Hát nem is sokan mennek, azért egyre szarabb az oktatás. Nem a tanárokra akarom kihegyezni, ez csak egy példa.
2020. dec. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Én már feladtam. Aki közszférában dolgozik annak az agya másképp van összerakva. Mind csak siránkozik, sajnáltatja magát de nem akar lépni. Folyamatosan alázza meg a kormány őket de másnap mennek be dolgozni.

Két szaloncukrot kaptak karácsonyra ? Dugnám fel a főnök ..... egyesével üdvözlőkártyástól.

Nem csak azok nem akarnak lépni akik mögött nincs biztos háttér. Több olyat ismerek akinek a férje/felesége stabil munkahelyen dolgozik, támogatná is és lenne lehetősége a váltásra. De nem és nem. Neki szüksége van a napi szivatás adagra.

2020. dec. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Mi a baj a két szaloncukorral? Én a közszférában több dolgot kaptam, mint a versenyszférában karácsonyra...

Utóbbi esetben a legnagyobb dolog, amivel megleptek minket, egy tál gulyásleves volt egy szelet kenyérrel.

2020. dec. 23. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Olyan büszkék ezek a multisok magukra...saját vállalkozásban többet kereshetnél, de gyáva vagy.
2020. dec. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem volt részem mindkettőből.

A közszférában a bér biztosabb, és nem esznek meg azért, ha lebetegszel. A szabadságra jogosultságodat sem sértik meg állandóan, az ingázóknak fizetik a kötelező hozzájárulást.


Hasonlóan alacsony volt a bérezésem mindkét helyen. A versenyszférában szerettem dolgozni menni, a közszférában annyira nem. Talán ez a nagyobb különbség nálam, de annyira nem vészes. A korom miatt a versenyszférának ugyanis már nem kellettem...

2020. dec. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
10 000-el többet kapok közszférában és nem kell érte heti 70órát melózni, a túlórát itt kifizetnék, de nincsen.
2020. dec. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Mutasd meg a babán, hogy hol bántott a közszférás, kedves kérdező.
2020. dec. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

Engem csak az érdekelne, miből csinál négy diplomát, ha ilyen keveset keres. Én nemrég keresek 500 felett, most jutottam el oda, hogy csinálok egy második BSCt, hogy hosszútávon emelkedni tudjon a fizetésem. Eszembe nem jutna a vakvilágba gyűjteni a semmirenemjó diplomákat.


Szerintem ez simán annak a tünete, hogy a selejt megy a közszférába.

2020. dec. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

20 éve dolgozom multiknál. Midig tisztességesen fizettek. Időnként van túlóra de a vállalható kereteken belül. Amikor beteg voltam nem rúgtak ki, vártak vissza.

Karácsonyra sem két szaloncukor vagy egy tál gulyás jutott, hanem bőséges ajándékkosár minden dolgozónak.

Vannak olyan munkáltatók amelyek úgy gondolják, hogy a jó munkavállaló érték, mert ő termeli meg a profitot.

Ha egy cégtulajdonos nem becsüli meg a dolgozóit, akkor a hatékony termelés sem érdekli csak a bmw meg a hawai nyaralás.

2020. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Végzettségtől független, hogy normális cégnél mennyire, hogyan becsülnek meg. Cégnél is sok pozícióban a tapasztalat, tudás jobban számít, mint a papír.


Nincs diplomám, de 5 éve dolgoztam közszférában. Az alacsony fizetést leszámítva, semmiben nem tért el egy "céges" munkától. Igaz, pár hónapig voltam ott és 3 felsővezető váltás volt (olyan szinten, hogy a szomszéd szobában ült és meg sem ismert), amíg egy cégnél ilyen nemigen van. A felfele nyalás ugyanúgy megvan, a másokkal való pletyka is. Az alacsony fizetés miatt a "te ennyit keresel?" téma meg erősebb. Sőt, a részlegen több embert ismerős nyomott be, akárcsak céges környezetben. Volt nálunk egy teljesen aranyos, jól dolgozó nő, aki 30 éve volt ott és alig változott a fizetése. Kicsivel többet kerestem nála így is.

2020. dec. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!