Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közszférában dolgozók miért...

A közszférában dolgozók miért vannak olyan nagyra a diplomájukkal, végzettségükkel? "4 diplomám van, 190 a nettóm" és hasonlók. Hogyan lehet frappánsan elmagyarázni nekik, hogy rohadtul nem senkit a diploma, és jogosan nem jár több pénz csak azért?

Figyelt kérdés

A közszférában, állami szférában miből ered ez a mentalitás, hogy mindig a diplomát, végzettséget hangsúlyozzák?


Én is diplomás vagyok, multinál dolgozom, pesti átlagnál valamivel jobb bérért. (nettó 360 eFt)


De mégis elfogadom, ha valakinek csak érettségije van, jobb pozíciót kapjon, mint én, vagy jobban megfizessék, ha tehetséges, és fel tudja küzdeni magát manageri pozícióba pl.

Nálunk is vannak olyan diplomások, akiknek akár több diploma is van (tanári, szociológia, stb.) és csak ilyen 230 nettót kapnak, vagy annyit sem, adminos pozícióban vannak, és sokkal szerényebb képességűek, mint az érettségizett manager.

De itt amikor keveslik is a bérüket, arra hivatkoznak, hogy ahhoz képest kevés, amit a cégért tesznek, amit tudnak, amilyen problémákat itt megoldanak, stb.

Sosem a papírjaikra, hogy ők egyébként 5-10 évig élték az egyetemen anyuci-apuci-állambácsi pénzén a gondtalan életüket.

Mivelhogy ez nem közszféra szerencsére hogy szokás legyen erre hivatkozni.

De ha közférás ismerőssel beszélek, egyből ezzel jönnek, hogy miért is érdemeltek több bért -hát mi másért.


Szánalmas, hogy sokan csak a diplomát tudják hangsúlyozni, arra várják a fizetést.


2020. dec. 23. 00:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldi közszférában dolgozom, itt egyáltalán nem az a jellemző, hogy a diplomáival lenne nagyra valaki. Vagy egyáltalán bármire. Nagyon jó a fizetés, senki nem akar váltani, mert a versenyszféra sem fizet többet, sőt. Sokat kell dolgozni, de a munka kiszámítható.

Ha majd Magyarországon is mindenkit megfizetnek rendesen, akkor senki nem fog elégedetlenkedni. Remélem valamikor eljön majd ez az idő.

2020. dec. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

" a selejt megy a közszférába."


Ez azért nagyon durva kifejezés.


Nem gondolom, hogy selejt lennék úgy, hogy több, mint 20 évig voltam egy gazdasági társaság alkalmazottja. Könyvelés, bérszámfejtés, tb., munkaügy, munkavédelem és társai, hatósági ellenőrzések, stb., konkrétan minden, ami egy 100 fő alatti cégnél előfordul napi szinten.

A tulajdonos befejezte a tevékenységét, megszüntette a céget, így szélnek lettek eresztve a dolgozók. 1-2 embertől eltekintve, mindenkinek az életkora 50+ volt. Mit mondjak? Nem volt könnyű elhelyezkedni. Egy ügyvédi irodán kívül a közszférát érdekeltem csak hónapokon keresztül. A második adott előbb választ, ezért nyert.


Ettől még nem vagyok "selejt".


Azt nem állítom, hogy senki nem az a közszférában, de láttam én a versenypiacon is érdekes jelenségeket, nem is egyet az évtizedek alatt.

2020. dec. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%
#12 Ne vedd magadra, az ilyen fotelhuszárok a névtelenség által biztosított kényelemben kiírják a kevésbé kellemes véleményüket és ennyi. Ha a való életben is ilyen általánosításban gondolkodik, akkor magára vessen, de mindenesetre nem lehet egy kellemes ember.
2020. dec. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%
Azért lássuk reálisan, hogy 50 évesen nem is a munkaerőpiac legjobbja az ember.
2020. dec. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Azért lássuk reálisan, hogy 50 évesen nem is a munkaerőpiac legjobbja az ember."


Még csak ez sem igaz. Pontosan olyan általánosítás, mint a többi.


Ahol én dolgozom, ott konkrétan a 40 felettiek húzzák az igát, és termelik ki valójában a "betevőt". Nem segédmunkások, hanem szakmunkások. Fém- és vasipar.


A 20-30 év körüliek munkához való hozzáállásáról sajnos pocsék a véleményem. Talán 1-2 olyan fiatalt tudnék kiemelni, aki kilóg a sorból. Ők többnyire az előbb említett idősebb korosztály gyerekei, vagy Ők ajánlották be a céghez más gyerekeit. A "beugrósak" is inkább nyugdíjas korosztály, mert képzeld el, velük halad a termelés.


Hozzáteszem, nálunk nem tartanak rabszolgákat, a megrendelés legyen kész megfelelően időre. A főnök nagyon laza, és engedékeny, ha a munkavégzéssel nincs gond. Nem áll feletted ütni a fejed. Aki az ilyen munkahelyet sem tudja megbecsülni, az menjen inkább krumplit kapálni a földekre.

2020. dec. 25. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!