Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnék összegyűjteni...

Hogy tudnék összegyűjteni 18-19 millió forintot lakásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Álmaim lakása a fentebb említett árkategóriában mozog. Jelenleg nem dolgom, de 2021.januárjában ismét elkezdek dolgozni ezerrel. Még nem tettem félre semmit lakásra. Hogyna kezdjek neki? Tegyük fel, hogy keresni fogoko olyan 180-190 ezer forint körül nettóban havonta. Ha ilyen fizetésem lenne akkor kb.mennyi éven belül sikerülne ez az összeg hitel nélkül akár? Sima lakás amúgy nem kertes. TI hogy csináltátok akik már vettek lakást?



2020. dec. 26. 13:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%

OTP lakáselőtakarékossági betét.

Nem a városban keresnék lakást, házat, hanem az agglomerációban, ahol olcsóbb. Felújítandót, amit apránként újítanék fel.

2020. dec. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
A négy matematikai alap művelet elég hozzá. Meghatározod, hogy egy hónapban mekkora az az összeg amit az adott célból el tudsz tenni. A lakás árát elosztod az összeggel, megkapod a hónapok számát. Ezt elosztva 12-vel megkapod az időtartamot. Ha mindet félre tudod tenni minden egyes hónapban, 8-8,5 év kell hozzá. Ha csak 50 eft-ot tudsz eltenni, akkor ~30 év szükséges hozzá.
2020. dec. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

köszönöm!

50nél többet is eltudok tenni szerintem :)

én 100-ra gonodoltam minden hónapban.

de pár hónapba becsusszantok többet is.

2020. dec. 26. 13:16
 4/28 A kérdező kommentje:

8, 8-5 év nem tűnik olyan soknak.:)

jobban megéri mint az albérlet akkor

ez az opció csak vészhelyzetre van, de nem mennék albiba.

2020. dec. 26. 13:17
 5/28 A kérdező kommentje:
2.pont így gondolkodtam de azért megkérdezem biztosra.:)
2020. dec. 26. 13:22
 6/28 anonim ***** válasza:
84%

A lakás árán felül még kalkuláld bele az ügyvédi költséget, egyéb illetékeket mint pl a vagyonosodási illeték. Illetve a lakást be is kellene bútorozni.. + állapottól függően felújítani.


Ha fényből táplálkozol és semmit se költesz el a fizetésedből.. + infláció sem létezik, akkor 19m/190e= 100 hónap, ami 8,3 év alatt meg is van.. álomországban.


Én hogy csináltam:


Elkezdtem tanulni és a 190e-es fizetésemet első körben megdupláztam pár év alatt. Közben persze tanultam és vállalkozást indítottam, ott is lepörgött pár év. Aztán jutottam el oda, hogy akár tudnék venni egy lakást hitel nélkül.

2020. dec. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

fényből táplálkozol?:D

itthon azért segítenenek míg lakásra gyűjtök szóval kajám lesz úgy hogy nem kell sokat vennem:)

HMég valami hhogyan tereljem el afigyelmemet gyűjtés közben? Mert azért elég sok év lesz mire meglesz és nehogy közbven meggondoljam magam albérlet iránt, de ez tényleg csak akkor ha nem sikerülne.

2020. dec. 26. 13:25
 8/28 anonim ***** válasza:
98%

Mire összegyűjtesz 18-19 milliót egy lakásra, a lakásárak magasabbak lesznek. Ahogy a fizetésed is. Itt jön képbe az, hogy milyen fizetésemelésre számíthatsz: ha mindig csak annyival emelik, amennyi a lakásárak inflációja, akkor számolhatsz a jelenlegi fizetéssel és jelenlegi árral, évente mindig annyival teszel félre többet, amennyivel százalékosan emelték. De ha olyan a munkád, hogy 5 év múlva 2x, 10 év múlva háromszor annyit fogsz keresni, akkor ezt is érdemes figyelembe venni.

Szóval a négy alapművelet hasznos, és sokszor elég. De néha bejöhet a kamatos kamat ;)

A példádban a 18 milliót leosztod a havi 100 ezerrel, ez 180 hónap, azaz 15 év. De vedd figyelembe, hogy

1) sokan a házastársukkal közösen vesznek lakást, ugyanakkora fizetés esetén ez 7,5 évre csökken (arról nem is beszélve, hogy ha ketten laktok együtt, akkor egy főre kisebb a fajlagos költség, mintha egyedül laksz, és gyerek születése előtt többet tudtok spórolni)

2) a hitel sem ördögtől való, ha az ember elolvassa(!!!) és érti(!!!) az apróbetűs részt. Mert ha az alternatíva az, hogy az albérlet mellett spórolsz, vagy a lakáshitelt fizeted a saját lakásodban, akkor bizony sokszor megéri felvenni 5-10-15 millió Ft hitelt 5-10-15 évre.

2020. dec. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

amúgy hamar eltelne 8 év mire összegyűlne? Mármint ha mindent félretenném?

közben biztos néha elszállna a lelkesedésem, mert látva hogy mennyi van még hátra, de közben meg egy szép kis lakás lenne a tulajdonomban ahol én írhatom a szabályokat!

2020. dec. 26. 13:45
 10/28 A kérdező kommentje:

meg mibe vagy hogyan gyűjtsem?

maradjon a kártyámon vagy készpénzben tárolgassam?

itthon még sosem törtek be egyszer sem szóval emiatt nem félek.

de melyik lenne praktikusabb?

2020. dec. 26. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!