Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnék összegyűjteni...

Hogy tudnék összegyűjteni 18-19 millió forintot lakásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Álmaim lakása a fentebb említett árkategóriában mozog. Jelenleg nem dolgom, de 2021.januárjában ismét elkezdek dolgozni ezerrel. Még nem tettem félre semmit lakásra. Hogyna kezdjek neki? Tegyük fel, hogy keresni fogoko olyan 180-190 ezer forint körül nettóban havonta. Ha ilyen fizetésem lenne akkor kb.mennyi éven belül sikerülne ez az összeg hitel nélkül akár? Sima lakás amúgy nem kertes. TI hogy csináltátok akik már vettek lakást?



2020. dec. 26. 13:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes azon gondolkodni, hogy mi lenne, ha mindet félretennéd, mert valamit mindig fizetned kell. És CSAK spórolni sem lehet, mert nem jó dolog szar kajákat enni, unatkozni, néha érdemes nyaralni pár napot... Én szerencsére jobban keresek, spórolok, de nincs még lakásom. Néha azon szoktam gondolkodni, hogy inkább spóroljak tovább, és egyből vegyek egy kertes házat, vagy kezdjem egy lakással. De még "ráér", mert nem a minimális önerővel szeretnék felvenni egy hitelt...

A pénzed nem érdemes sem készpénzben tartani, sem lekötetlenül a számládon. Az infláció miatt csak veszít az értékéból. Persze ha az anyagi helyzeted engedi, mindig legyen párszázezer Ft azonnal elérhető, hátha valamire sürgősen kéne. Rosszabb ne történjen, mint elromlik a mosógéped, de hát egy pár hónapos betegség, vagy egy temetés anyagilag is iszonyatosan megterhelő...

Vehetsz belőle állampapírt, a MÁP+ 5 év múlva 27% kamatot fizet, ez kb. az infláció miatti veszteségre lesz elég. Ha nem félsz a befektetésektől, a legtöbb banknál nyithatsz értékpapírszámlát, és tetszésed szerint (vagy a tanácsadó javaslatára) veszel magadnak befektetési jegyeket. Ennek persze költségei vannak, és párszázezer forintnál általában nem éri meg. És kockázatos is, az év elejéhez képest van befektetésem -15%-on és +40%-on is. Nézd meg, hogy melyik banknál milyen befektetési jegyeket árulnak, azok mibe fektetnek, milyen teljesítményük volt eddig, mennyire ingadozott az árfolyamuk.

2020. dec. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Gondolom nagyon fiatal. Annyi minden fog közbeszólni... Nyaralni mennél a barátaiddal, szerelmes leszel, összeköltöznél a pároddal, beülnél valakivel meginni valamit... Nem elvárható, hogy teljes mértékben a szüleid tartsanak el, amíg gyűjtögetsz.

Érdemes magasabb fizetésre törekedni.

Én/mi hogy csináltuk? Ketten vettünk lakást a párommal minimális önerővel, hitelre. Ha nem így tettünk volna, egy darabig még nem lenne lakásunk valószínű. :)

2020. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

12.nem vagyok fiatal XD

22 vagyok.

2020. dec. 26. 14:29
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen nagyon nem vagy képben a világ működésével.
2020. dec. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

14.tudom ezért érdeklődök itt :D...

nem is mondtam hogy benne lennék

2020. dec. 26. 14:35
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Amire én számítok, ha megérem:


Önerőig spórolok, legyen a lakás ára 25 millió, 7,5 milliós önrésszel kellene egy hitelbe beszállni (30%), de arra ügyelek, hogy legalább 2 millióm megtakarításom maradjon, tehát addig nem kezdek bele, amíg nem jön össze a 10 millió. Nagyjából így képzelem el. Most tartok 3 és fél milliónál, havonta olyan 200e-et tudok megtakarítani. Nyílván ez később változhat, mert folyamatosan keresem a jobban fizető meló helyet.

2020. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

16.azta már van 3 milliód?

az nagyon jó.legalább is nekem soknak számit :D.

2020. dec. 26. 17:59
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

nettó 180-190k nagyon kevés. Mennyit tudsz ebből havonta félrerakni?

Nagyon egyszerű a matek egyébként, a havi megtakarítással elosztod a vételárat és meg is kapod hány hónapig kell spórolnod.

Nem számolva az inflációval az ingatlanárak változásával és az esetleges megtakarítás kamataival

2020. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
hát havi 130-ra gondotlam. nem sok mindnet veszek, mert család segit :D.
2020. dec. 26. 20:21
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gondolom az osztás már sikerült. Mi jött ki?

Szüleid hajlandók még ennyi ideig eltartani?


#18

2020. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!