Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudnék összegyűjteni...

Hogy tudnék összegyűjteni 18-19 millió forintot lakásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Álmaim lakása a fentebb említett árkategóriában mozog. Jelenleg nem dolgom, de 2021.januárjában ismét elkezdek dolgozni ezerrel. Még nem tettem félre semmit lakásra. Hogyna kezdjek neki? Tegyük fel, hogy keresni fogoko olyan 180-190 ezer forint körül nettóban havonta. Ha ilyen fizetésem lenne akkor kb.mennyi éven belül sikerülne ez az összeg hitel nélkül akár? Sima lakás amúgy nem kertes. TI hogy csináltátok akik már vettek lakást?



2020. dec. 26. 13:03
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
igen.
2020. dec. 26. 20:31
 22/28 A kérdező kommentje:

amúgy tényleg mibe vagyhol lenne érdemes tárolni a lakásra való pénzt?

hol biztonságos? ahol egy összegbe is akár összejönne

2020. dec. 26. 21:56
 23/28 anonim ***** válasza:
94%
Én is kb. hasonló cipőben járok, bár én albérletben vagyok egyelőre. A lakáshitelben látom az egyetlen megoldást, bár még az is sok idő, mire arra összejön az önrész...
2020. dec. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Hol biztonságos? A bankbetét biztonságos, OBA védelem van rá 100 ezer euróig... De évről évre csak veszít az értékéből.

Az állampapír biztonságos, és még kamatozik is. Ha az állampapír árát nem adja vissza az államkincstár, akkor kb. zombiapokalipszis van (költői túlzás), és nagyobb bajod is lesz annál, minthogy buktál egy csomó pénzt.

Az értékpapírszámla úgy biztonságos, hogy nem valószínű, hogy a bank becsődölne, és a nemzeti bank felügyeli, hogy ne nyúlhassák le a befektetési jegyeidet (a bankodtól független oldalon meg tudod nézni, hogy miből mennyi van). Itt már lehet nyereséged, de bukhatsz is rajta.

Persze befektethetsz részvényekbe, aranyba, kriptovalutákba, meg bármibe amihez nem értesz, de csak a szerencsén fog múlni, hogy mennyi pénzt veszel ki belőle. Ez akár 0 is lehet, ha a kedvenc részvényed a földbe áll. Szóval én meghagyom a befektetési alapok portfóliómenedzsereinek ezeket a döntéseket, ők nálam biztos hogy jobban tudnak választani.

Az otthon készpénzben tartással nem jársz jól, de a legtöbbször rosszul sem. Ellophatják, de persze nem jellemző, vagy leéghet a ház, de azért ez sem gyakori. A lakásbiztosítások viszont ezt nem fedezik, vagy csak egy minimális összegig.

2020. dec. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
Azonnal bitcoint vennék az összegből nem lakást
2020. dec. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

25.erre nem tudok mint mondani...

nekem lakás kell nem bitcoin..

2020. dec. 27. 12:58
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

Irigyeld el más szegényes, nehezen megszerzett lakását, aztán mondd, hogy ahh az amúgy is rossz neked és már villanthatod is a sajátod.


Tartós befektetésként kezeld.

Értékpapír is néha jó, de ott a csomagot meg kell vizsgálni.

2020. dec. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a hozzaszolasokat, de eltelt azóta másfél év. Ami akkor 18 millió volt, most legalább 30. Meg a kulonbozetet sem lehet ennyi idő alatt osszegyujteni, nemhogy a 30at. De a lakás illetékére valót talán igen.Egy kis babavaro, meg 25ev eladósodás aztán mehet is a buli. :/
2022. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!