Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora lenne az az összeg...

Mekkora lenne az az összeg ami szerintetek egy kényelmes életet biztosít?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy már van saját ház+autó és van 2 gyereked. Évente 1 külföldi, 1-2 belföldi nyaralás, a nyaraláson meg nem löncshúst enni.. plusz nem nagylábon élni de amit szeretne az ember azt megvehetne plusz félre is tudna tenni. (Szerintem ez lehet Nyugat-Európában pl mérnököknek.)

2020. dec. 27. 11:37
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

"8-ad: igen erre is gondolok, hogy félretenni. Tartalék+gyerekeknek pénz az “életkezdèshez”."


Akkor millió felett a havi bevétel. 1.2 millió már kényelmesen elég lehet.

2020. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
És ez szerintetek sok? Sok ha ennyit akarok? Egy jó életet? Sokan mondják, hogy a jelenlegi (300 nettó) fizum milyen jónak számít itthon. De egyrészt szerintem ez kevés másrészt meg nem ahhoz akarom mérni magam, hogy sok embernek ennél rosszabb a fizuja.
2020. dec. 27. 12:35
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
120 millió ft nekem elég lenne
2020. dec. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
31%
A gyereknek ne adj túl sokat az életkezdéshez, iletve pláne ne egyből. Valamennyi terhet helyezni kell a vállára hogy tisztában legyen a pénz értékével (amiért ő dolgozott meg) és az élet nehézségeivel is. Ezek (is) teszik éretté az embert, formálják a személyiségét hosszú távon jó irányba. Ha kap egy lakást vagy akár csak néhány milliót érettségire/diplomaosztóra, biztos nem lesz belőle olyan erős jellem, amilyen lehetett volna ha egy kicsit kint él a "való" világban, ahol nem toltak alá egyből dolgokat. Persze később is támogathatod őt, illetve nem kell megmondani előre hogy fog kapni.
2020. dec. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
50%
600 nettót keresek, két gyerek, párom szabadúszó, mikor-mennyit keres, változó. Kéthavonta hosszú hétvége belföldön, évente 2-3 külföld, két gyerekkel, autó, lakás. Szóval 600-ból ez kijön simán. Félre is teszünk havi 100at.
2020. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó:


A 600 nettóhoz még számold hozzá a feleséged fizetését is.

2020. dec. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem kétszáz millió is elég okos befektetéssel az anyagi függetlenséghez.


A vállalkozás időbeosztás szempontjából sokkal jobb (sőt, ég és föld), de attól még a pénzszerzés kényszere ott van.

2020. dec. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
53%

Azért 600 nettóból nagyok szépen kilehet jönni. 2 felnőtt 2 gyerekkel, saját házzal és saját autóval.

Szüleim együtt most 300-at keresnek, már nem kell gyereket nevelniük, megvan mindenük, kertben sok mindent megtermelnek, állat is van a háznál, ha nincs nagyobb kiadás 150-200-at is félre tudnak rakni. 55 évesek.

2020. dec. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
62%

18. Na ez az, hogy például hol és mik a részletek. Nem lenézésből vagy bántásból mondom, de a szüleid gondolom vidéken élnek és nem járnak évente hetekre külföldre nyaralni, mint amiről a kérdés is szólt. A kérdező és sok válaszoló szerintem arra gondol, hogy Budapesten valami kva jó környéken lévő házuk legyen.


Meg ez is, hogy itt mindenki mindent meg akar venni gondolkodás nélkül amit csak meglát és megkíván, de azért hozzáírják hogy nem akarnak nagylábon élni XD

Szóval szerintem a szüleid nem ilyenek, hanem azért ésszel bánnak a pénzzel és nem kell nekik végtelen pénz, hogy kielégítsék a vágyaikat, mert tudnak azoknak határt szabni és nem ennyire az anyagiakban látják és mérik a boldogságot. (Az mellett, hogy tényleg jól élnek, elégedettek az életszínvonalukkal.)

2020. dec. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
17%
16: akkor legyen 750 annyi átlagban megvan.
2020. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!