Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora lenne az az összeg...

Mekkora lenne az az összeg ami szerintetek egy kényelmes életet biztosít?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy már van saját ház+autó és van 2 gyereked. Évente 1 külföldi, 1-2 belföldi nyaralás, a nyaraláson meg nem löncshúst enni.. plusz nem nagylábon élni de amit szeretne az ember azt megvehetne plusz félre is tudna tenni. (Szerintem ez lehet Nyugat-Európában pl mérnököknek.)

2020. dec. 27. 11:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
24%

Számomra a kényelmes életet az jelentené, ha lenne annyi passzív jövedelmforrásom, hogy ne kelljen úgymond dolgoznom ÉS ha valamelyik/több is kiesne valamiért akkor se legyen gond a megélhetéssel.

Magyarán rohadtul nem vágyom arra, hogy alkalmazottként kelljen dolgoznom vagy akár saját vállalkozásban. Inkább élnék a hobbijaimnak és számomra az lenne az igazi kényelem, ha nem kellene azon gondolkoznom soha többé, hogy miből fogok holnap megélni.

Gyereket nem akarok, ahogy nagy házra/kocsira sem vágyom (előbb jogsi is kellene). Ha vennék is autót az egy megbízható középkategóriás/munkára használható autó lenne. És itt nem az olyan munkát értem, hogy bejárok vele dolgozni, hanem ami aivel lehet cipekedni, sok minden elfér benne és haverjaimat, barátaimat is tudnám vinni bárhová ha úgy adódna.

Házból elég lenne számomra egy különálló, 70-80nm-es saját magam által tervezett, a saját igényeimre szabott ház is.

"Évente 1 külföldi, 1-2 belföldi nyaralás, a nyaraláson meg nem löncshúst enni"

Erre meg aztán végképp nem vágyom, szeretek utazni, de inkább a hátizsákkal, túrabakancssal, hostelben alvásos kirándulásokat szeretem, vonattal, busszal esetleg repülővel. Ehhez pedig nem kell sok pénz, most is megengedhetem magamnak, őst még egyetemista koromban is megengedhettem.

Szóval ha meglenne a házam, esetleg egy autóm, akkor ahvi szinten 350-400 ezer Ft passzív jövedelem BŐVEN elég lenne számomra, ebből félre is tudnék tenni, ha esetleg később szeretnék még valami nagyobb értékű dolgot venni és ha a fele is kiesne akkor is igazából meg tudnék élni.

2020. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is nettó havi 800.000 Ft ha itt Magyarországon dolgozom, jelen helyzetben.

Tehát 2 év alatt kb. Meg tudok venni egy lakást.


Ha Londonban élnék akkor ez az összeg havi nettó 6600 GBP lenne, 275.000 GBP-ért már tök jó lakást lehet venni a külterületeken.

2020. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
76%

Ha meglenne a tehermentesen a számomra megfelelő ház (nem átlag színvonal), plusz a jelenleg megálmodott autók és a hozzá tartozó garázsok, műhely, szerszámok, trailer stb. (ez a hobbim), gyerek nem kell.


Akkor szerintem nagyjából 5-600k bőven elég lenne, de inkább olyan 7-800k lenne az ideális. Talán 3-5 év és ez elérhető is lesz. Mármint a bevételi oldal

2020. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk a ház +autók megvannak tehermentesen és 5 hónapos a fiúnk,Több gyermeket nem szeretnénk. Olyan 700 ezerből már félre is tennénk bőven így jutna évi több nyaralásra is.

Szerintem nem kell ahoz havi 1,2 millió, hogy a gyereknek legyen tartalék az életkezdéshez,mint azt itt írta valaki. Én pl a családi pótlékot gyűjtöm neki, 20 év alatt az nem is rossz összeg. Arra bőven jó, hogy elinduljon valamerre, akár később az önerőbe tegye. Ha visszamegyek dolgozni akkor még az is lehet hogy a 10-es adókedvezményt is hozzáteszem neki havonta.

2020. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
21%
A fenének kell ilyen 600-700 ezer forint/hó. Egy kényelmes élethez elég, ha a két félnek együtt megvan a nettó 500 ezre és kész. Maradjunk a valóságnál.
2020. dec. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
#25 én most pont ahogy leírtad 250ezret keresek havonta és rohadtul nem nevezném kényelmes életnek.
2020. dec. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
52%
Önmagában, ha csak te keresel 250-et és a párod nem keres ugyanennyit, akkor ne is álmodj kényelmes életről!
2020. dec. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
54%
éppn az aktuális fizetésem +20%,
2020. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
91%
#25: Nem mindenkinek ugyanaz a kényelmes élet. Az meg már engedtessen meg, hogy valaki 250 nettó/fő szintű karrierből kilépésben gondolkozzon
2020. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Akkor meg nem kell nyavajogni.
2020. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!