Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is megalázó a 200...

Girlll3 kérdése:

Szerintetek is megalázó a 200 ezer forint alatti fizetés?

Figyelt kérdés
Sok helyen 120-160 ezer ft közti fizetést adnak, ahhoz képest, hogy az árak az egekben vannak.

2021. jan. 1. 18:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
#13 tavaly márciusban indult a vállalkozásom. Köszönöm nagyon szép évet zártam bevételi szinten.
2021. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
Én októberben indítottam és már rommá kerestem magam vele
2021. jan. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy a piac, a kereslet-kínálat viszonya határozza meg a béreket, tehát, hogy mennyire "értékes, egyedi, kevesek tudják csak elvégezni" típusú a munka. És ez igaz is, olyan országokban ahol VALÓDI piacgazaság van. Magyarországon sajnos nem ez van.

A cég ahol dolgozom, tipikus példa mindenre ami szar ebben az országban, ezt a sok bölcsességet amiket itt egyesek öszehordanak nagyon jól meg lehet cáfolni.

És a kérdésre válaszolva, igen megalázó a 200 ezer alatti fizetés MINDEN MUNKAKÖRBEN (8 órás munkát tekintve).

Egy átlag melósnak kellene ennyit kapnia, nem pedig diplomás, értelmes embereknek... És ne jöjjön senki azzal, hogy "normális végzettséget" kellett volna szerezni meg a "diploma csak egy papír"...

Mert milyen érdekes, hogy visszatérve a asját munkahelyemre, a normál dolgozóktól sajnálnak 100Ft emelést, de tanácsadókra, igazgatókra, ilyen-olyan kamupozíciókra simán vannak 10 milliók...

Meg az is érdekes, hogy nálunk egy átlag melós bérből (mondjuk 160 ezer ft), semmire sem megy az ember, addig egy német, osztrák, holland melós bérből el lehet lenni viszonylag normálisan.

Az arányokkal és az árszínvonalhoz mérten megalázóak a fizetések.

AZ hogy egy fos kisvárosban is min. 80 ezer ft egy albérlet, holott a fizetések el sem érik még a 160 ezret sem.

És nem mindenkine kvan lehetősége, sem tehetsége, sem elég esze ahhoz, hogy évekig tanuljon, ráadásul legyen annyi "látnoki képessége", hogy megmondja majd 3-4-5 év múlva, mire végez a képzéssel az fog-e vajon bármit is érni.

De ugye tudjuk ahogy Lázár elvtárs megmondta: "akinek nincsen semmije, az annyit is ér"...

2021. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Ciki , de nem kicsit
2021. jan. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!