Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmák valók egy...

Milyen szakmák valók egy introvertáltnak? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Nyelvszakon vagyok, főleg ilyesmiben gondolkodtam hogy fordító, HR-es, receptciós, SSC-s, szoftvertesztelő egy multinál, esetleg kitanulnia webdizájnt vagy ilyen ITs szakmákat. Mi a véleményetek?

2021. jan. 6. 10:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

#10

Igen, ez a tipikus.

Én azokról beszéltem, akik az introvertáltságra fogják, ha abban a buliban meg sem mernek szólalni. Mert az már más.

2021. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Azért megszólalok, még ha félénk is vagyok új emberek között. De ha a buliban legalább 1 embert ismerek, nem olyan rossz a helyzet.
2021. jan. 6. 18:09
 13/24 anonim ***** válasza:

#12

A lényeg az, hogy minden introvertált tudatosítsa magában, hogy a kettő (a félénkség és az introvertáltság) nem ugyanaz. Előbbin rengeteget lehet változtatni, csiszolni, fejleszteni.


Sok közszereplő és vállalatvezető (Emma Watson, Elon Musk, Mark Zuckerberg, Mahatma Gandhi(!)) introvertált, de félénknek semmiképpen sem nevezhetjük őket.

2021. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Igen, igaz :) de az eredeti kérdés, hogy inro-s bölcsészként mik az elhelyezkedési esélyeim?
2021. jan. 6. 18:32
 15/24 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a készségeidet milyen szinten tudod kibontakoztatni, illetve milyen újakra tudsz szert tenni.


A lényeg az, hogy az introvertáltságod egyáltalán nem akadály, legfeljebb bizonyos - nagyon extrém - munkakörökre kevésbé vagy alkalmas (humorista, politikus, ügyfélszolgálatos, stb.).

2021. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Webdesigner, UX designer jó lehet, ha van némi érzéked a pszichológiához (ügyfelekkel itt is kell kommunikálni, de ez minden munkakörben így van). Még esetleg: technical writer, copywriter (szövegíró).
2021. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 6. 21:55
 18/24 anonim ***** válasza:
AUX design azért nem túl jó választás, mert az introknak általában gyenge az empátiás érzékük.
2021. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
9-es jól mondja, mégis leszavazott a sok ostoba (ilyenek is kellenek), mikor pszichológust írtam. Együgyűek. :)
2021. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#18

Ez nem így van. Igazából nincs összefüggés a kettő közt.

2021. jan. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!