Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen nehéz ma Magyarors...

Miért ilyen nehéz ma Magyarországon álláshoz jutni?

Figyelt kérdés
Hónapok óta próbálkozom, rendre elutasítanak vagy nem válaszolnak pedig bármit elvállalnék. Pályakezdő 20 éves vagyok, érettségivel..

2021. jan. 7. 18:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
COVID feltűnt?
2021. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
A covid miatt kevesebb most a lehetőség, macerásabb is. Ugyanakkor a tapasztalat nélküli pályakezdőket amúgy sem szereti a piac kifejezetten, így az sosem egyszerű... Milyen pozíciókra jelentkezel és melyik városban?
2021. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen, fel. De szerintem a faluban ahol élek, ott annyira nem korlátozó tényező a covid, mert egy munkahelyen vagy közintézményben sem láttam pl. maszkot senkin sem. Egyébként a barátaim is így voltak, évekkel ezelőtt is, nagyon nehezen jutottak álláshoz, max csak ideiglenesen, feketén vagy külföld.

Szóval? Nem rinyálok, továbbra is próbálkozom, de valami értelmes ésszerű választ is várnék.

2021. jan. 7. 18:11
 4/22 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: többnyire gyárakba jelentkeztem, vagy pékségekbe, vagy eladónak, kisegítőnek. Tudom, városon vagy külföldön lenne lehetőség de ezt egyelőre nem tudom megengedni magamnak.
2021. jan. 7. 18:13
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
Merre van? Falun és kisvárosokban elég nehéz azért elhelyezkedni. Esetleg nézhetsz távolabb is, ahol jár szállás (vannak ilyen gyárak, van ami egészen jól is fizet). Emellett érdemes lenne képezni magad.
2021. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Érettségin kívül semmi képesítéssed sincs?
2021. jan. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
A kérdésbe még az volt, hogy MAGYARORSZÁGON miért nehéz munkához jutni, most már faluról beszélünk. Aztán te magad leírod hogy "Tudom, városon vagy külföldön lenne lehetőség", tehát akkor nem is "ilyen nehéz Magyarországon" elhelyezkedni városban? Döntsd már el hogy mit kamuzol.
2021. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
Eszedbe se jut, hogy képzettséged egy szál se, és azért utasítanak el?
2021. jan. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy a munkalehetőségek száma nem azzal függ össze, hogy hányan hordanak maszkot.
2021. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
28%

8-as


Nehogy már képzettség kelljen ahhoz, hogy valaki eladóként vagy kisegítőként dolgozzon egy gyárban/pékségben.

2021. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!