Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen nehéz ma Magyarors...

Miért ilyen nehéz ma Magyarországon álláshoz jutni?

Figyelt kérdés
Hónapok óta próbálkozom, rendre elutasítanak vagy nem válaszolnak pedig bármit elvállalnék. Pályakezdő 20 éves vagyok, érettségivel..

2021. jan. 7. 18:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
96%

"Miért ilyen nehéz ma Magyarországon álláshoz jutni?"


Kb. a kérdésben nagyjából meg is írtad a választ:


1.- Pályakezdő ... vagyok, - a munkáltatók nem szeretik az olyan munkavállalót, akinek nincs gyakorlata, nem dolgozott még soha, stb.


2. - érettségivel.. - szóval semmi szakképzettség... Évente 80-100 ezer ember jön ki a suliból érettségivel, mivel tűnsz ki a tömegből?


3.- COVID... A cégek egy része most túlél vagy leépít, próbál nem csődbe jutni - nem túl nagy az állás kínálat, persze bizonyos hiányszakmák kivételével.


4.- és ha még mindez nem lenne elég, vidék, falu.


Amúgy közeli, nagyobb városban próbáltál már állást keresni?

2021. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
97%
Covid miatt nincs munka! Tök mindegy, hogy falu, vagy város. Nézd meg a statisztikai adatokat, megint megugrott a betegszám meg a halálozási szám és ha van is vakcina, ott az újabb angliai mutált vírus veszélye. Ez el fog sokáig húzódni. Iratkozz be egy nappali 2 éves képzésre még mehetsz nappalira azzal megúszod addig is ezt a tingli, tangli munkanélküli állapotot. Én fél év alatt adtam be a jelentkezésem kb. 120 helyre onnan kb 5en ha vissza jeleztek abból 3 elutasító volt, a többi nem vett fel, e mellett 2 helyen volt megadva tl. szám, abból az egyiket nem vettek fel, a másik meg egészen mást ajánlott, mint amit hirdetett. Végül operátori munkám lett érettségivel, 4 szakmával ennyit érünk ma! Úgyhogy én is azt tanácsolom menj vissza tanulni valamit, pénzügy pl. vagy mittudom én mit.
2021. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
55%
De ha valakinek nincsen munkája akkor az miből él? Miből fizeti a rezsit ha van neki vagy miből fizeti a kaját? Tudjátok mi a különbség külföld és Magyarország között? Az hogy külföldön legalább kap támogatást az ember ha a covid miatt nincs esetleg munka és itt meg halj éhen azt majd beleírják hogy a covidban halt meg az ember. Valóban kevés a munka és a cégek száma de nincs ingyen az élet a kérdezőnek sem.
2021. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
45%
Bteccett volna nem rablókra szavazni.
2021. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
97%
próbálkozz kitartóan, majd lesz valami. pályakezdőként mindig nehezebb. én 16 éve voltam az, akkor is ugyanez volt, nem is találtam másfél évig munkát, alkalmi munkákból éltem, aztán végül külföldön kötöttem ki. ahogy mondod, a barátaid közül is sokan ezt tették, lehet, hogy neked is ez lesz az utad.
2021. jan. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%
Képzettség nélkül, faluban, az elmúlt 7-8 év legrosszabb gazdasági helyzetében nem kimondottan meglepő. Tanulni kell valamit, meg minden áron lelépni vidékről, ott még meghalni sem érdemes.
2021. jan. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
19%

Mondjuk azért vidéken is van munka (jó, nem télen) - csak a mai gyenge fizikumú fiataloknak "derogál" mezőgazdasági munkát végezni, pedig én már 14 éves koromban szőlőt kapáltam, városi lány létemre :-)

Nem mondom, kegyetlen tud lenni nyáron a tűző napon dolgozni, de túl lehet élni :-)

2021. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
68%
@17 Igen, aztán élj meg évi 7 hónapnyi napszámból. Ne beszéljünk már hülyeségeket.
2021. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
76%

"Mondjuk azért vidéken is van munka (jó, nem télen) - csak a mai gyenge fizikumú fiataloknak "derogál" mezőgazdasági munkát végezni, pedig én már 14 éves koromban szőlőt kapáltam, városi lány létemre :-)


Nem mondom, kegyetlen tud lenni nyáron a tűző napon dolgozni, de túl lehet élni :-)"


Aha, mezőgazdasági munka meg napszám. Minimálbér alatti órabér az is feketén, nyugdíj éveid nem nőnek TB-d nincs, neked kell fizetni. Azért van az hogy ilyen napszámba csak nyugdíjasok, meg a legaljább alkoholisták mennek, akiket már egy gyár sem akar alkalmazni.


Sok szerencsét az életben az ilyen napszámos munkával.

2021. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

" Minimálbér alatti órabér az is feketén, nyugdíj éveid nem nőnek TB-d nincs, neked kell fizetni."


Ja, biztos azért sírnak itt a termelők, hogy napi 10 ezerért sem kap napszámost, 8 órás munkára.

Egyszerűsített foglalkoztatással igenis nő a nyugdíj éved, minden napi bejelentés beleszámít. A TB-t valóban fizetni kell.


Nyilván, ha valaki otthon lakik a szüleivel is, mint a kérdező, akkor nincs ráutalva, de ha el kell tartani egy gyereket, akkor nem hiszem, hogy nagyon válogatna az ember.


Na mindegy, úgy látom, itt a legtöbbeknek "büdös" a fizikai munka.


Kérdező, nem Rád értettem, mert látom, Te írtad, hogy bármit elvállalnál.

2021. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!