Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet kitörni a mélysze...

Hogyan lehet kitörni a mélyszegénységből?(31 évesen nincs ingatlan és csak 7 millió forint megtakarítás)

Figyelt kérdés

#szegénység #szegény #nincstelen #alsóréteg #féligkoldus
2021. jan. 21. 20:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
100%
Kerdves kerdezo a mely szegenyseg kicsit mas. Te csak szegeny vagy, a megoldas egyszeru, noveld a beveteleidet. A felretett penzedbol fektess magadba kicsit. Nyelvtanfolyam, uj szakma vagy egyetem.
2021. jan. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
90%
Mély szegény? Ez még szegénység se, ha van 7 millió! Egy szegény embernek nincs 7 millió forintja állampapírban.
2021. jan. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj én megértem, hogy ingatlanra gyűjtesz, de ennyi pénz mellett nem normális, hogy van 1 nyári és 1 téli ruhád. Vegyél el a pénzből 50 ezer forintot, keress fel egy normális turit és egy rakat ruhát meg tudsz vásárolni. Az legalább adna egy kis önbizalmat is és nem tartanád magad mélyszegénynek sem, mert nem vagy az.

Arra a hírre emlékeztetsz, amikor kiderült, hogy vidéken egy házban egy testvérpár halálra fagyott, a helyi önkormányzat és segítők mindig próbáltak értük tenni, segéllyel, tűzifával stb. Amikor meghaltak és hagyatéki tárgyalás lett, kiderült, hogy a bankban 70 millió forintjuk volt, mégis úgy éltek, ami nem emberhez méltó. Mindenki azt hitte, hogy nagyon szegények. Szóbal egy dolog, hogy az embernek mennyi pénze van, egy másik, hogy mi van a fejében.

2021. jan. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
100%

@08:41


Ez a történet elég ütős, kb pont passzol a kérdező agymenéséhez.

2021. jan. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
100%
A mélyszegénység definíciója szerint mélyszegény az, akinek az élethez szükséges alapvető javakat nélkülöznie kell (ivóvíz, élelem, lakhatás). A szegénység pedig az, hogy ha az alapvető szükségletek kielégítése problémát okoz (ruházat, tisztálkodás, stb.). Ami téged jellemez, az inkább mentális, illetve hozzáállási probléma. Nekem is van egy ismerősöm akinek már közel 9 számjegyű megtakarítása van, jól keres, még is úgy él mint ha konkrétan szegény lenne. Szociális képességeivel nagy probléma van, közel 40 évesen az anyjával él, ugyan azt a 20 ezer ft-os Mountain bike-ot javítgatja 15 éve, áll a garázsában egy Suzuki gsx-r de kétszer ment el vele boltba mert fél rajta, 10 éve ugyan azokat a ruhákat hordja, a képcsöves TV-t csak akkor cserélte le mikor már teljesen elment a színe, nyáron csak 16 óra után megy ki a strandra mert akkor 200ft-al olcsóbb a belépő, 8 éves Galaxy S2 telefonja van (már kettőször cserélt benne akkut, többször kijelzőt, annyi pénzből vehetett volna egy "mai" középkategóriás telefont), stb. Volt olyan munkahelye ahonnan az igénytelensége miatt rúgták ki 10 év munkaviszony után. Most otthonról dolgozik, a helyzet csak rosszabb lett. Úgy gondolom nem követendő példa, akkor sem ha figyelembe veszem a megtakarításait. Aki úgy hogy megteheti, egyszeri beruházás gyanánt nem képes kiadni 50-100 eft-ot annak érdekében, hogy ha meg kell jelennie egy társaságban vagy munkahelyen, ne legyen igénytelenül felöltözve, ott fejben vannak a gondok. Az a baj ez a hozzáállás a munkádra, kisugárzásodra, személyiségedre is rányomja a bélyegét, ami a karrieredet és a pénzkereseti lehetőségeidet nem hogy korlátozza, hanem egyenesen meggátolja. Változtass ezen, ami nem azt kell hogy jelentse hogy elszórod azt a 7 milliót, de mondjuk a 10%-át egy piacképes középfokú képzés és egy ruhatár keretein belül "verd el", de inkább úgy írom hogy fektesd be. Utána gyorsan vissza fogja hozni az árát.
2021. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
100%

A fejedben vannak problémák, ha te 7 millió forinttal a zsebedben mély szegénynek érzed magad.

A mély szegénység az, amikor a hónap második hetében már nincs mit az asztalra tenni, napról napra élnek, nincs miből megtakarítani. A kamrában a legnagyobb kincs a zsír. Egy kis kenyeret még csak-csak szerez az ember hozzá valahonnan. A mély szegénység az, amikor a gyereknek adják az utolsó kenyércsücsköt, a felnőttek pedig éhesen fekszenek le aludni. A mély szegénység az, amikor gumicsizmával tüzelünk, mert más nincs.

Miért vagy te szegény? Mert szegény embert csinálsz magadból.

Tudod, én is le lettem hurrogva itt a múltkor, hogy miért élünk a fizetésünk kb. 40%-ából, amikor sokkal lazábbra is engedhetnénk a nadrágszíjat a bevételeink mellett. Szerényen élünk, megnézzük mire költünk, de közel sem érzem magunkat szegénynek, sőt.

Az, hogy te minek érzed magad, csak is rajtad múlik.

Ha pedig magasabb bevételt szeretnél, akkor el kell kezdeni nézelődni, képezni magad, előrébb lépkedni, helyezkedni.

2021. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
100%

Te nem mélyszegény vagy, hanem fukar.


#35: Én olyat ismerek, aki háromszor használja fel a vizet. Megfürdik, majd a kádból kimeregeti a vizet. Azzal mos fel mindenhol. Végül azzal önti le a wc-t is. Ha esik az eső, akkor kipakol vödröket és azt is felhasználja. És tudom, hogy az illető kifejezetten jól keres.

2021. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
97%

#37: ez lehet akár erős környezetvédelmi okokból is.


#36: irigyellek. Nekünk a tavalyi éves táblázat sajnos azt mutatja, hogy csak kb. 35%-öt sikerült megtakarítani, azaz 65%-ot bizony elvertünk. Igaz, 3 gyerek mellett.

50-50%-nak már nagyon örülnék, de oly távoli célnak tűnik.


Viszont most itt tök jó ötleteket írtok! ;)

2021. jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha belegondolunk tényleg elkepeszto pazarlás mindenféle szempontból, hogy jó minőségű tiszta ivóvizzel öblítjük a WC-t, miközben a világ másik felén ölnek érte, de legalábbis még ivás miatt se természetes, hogy korlátlanul ingyen kaphatsz tiszta ivóvizet.
2021. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
93%
Igen, én is simán bevezetném a szürke víz hasznosítást. A fürdővíz pl. teljesen tökéletes wc öblítésre. Az egyetlen probléma, hogy ezek tárolása hosszabb távon jelenleg problémás pl. a szappanszármazékok kiülése miatt. Ez nehezíti az újra felhasználást azért. Pedig ha meg lehet oldani ezt komfortosan (nem kell kimeregetni a vizet a kádból), én elsők között kiépíteném.
2021. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!