Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet kitörni a mélysze...

Hogyan lehet kitörni a mélyszegénységből?(31 évesen nincs ingatlan és csak 7 millió forint megtakarítás)

Figyelt kérdés

#szegénység #szegény #nincstelen #alsóréteg #féligkoldus
2021. jan. 21. 20:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
100%
Nem környezetvédelmi okokból, hanem hogy alacsonyabb legyen a vízszámla.
2021. jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
97%

#41: jó, gondoltam.

Csak van aki meg környezetvédelmi okok miatt csinálja ugyanezt.


A végeredmény meg igazából ugyanaz. Akkor miért is kell az egyikre megvetéssel nézni, miközben a másik (környezetvédelmi) okból teljesen ugyanezt csináló ember trendi, fancy, világ megvalto, követendő példa mert védi a Földet?

2021. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
72%

@11:30


Nem kell összemosni a szélsőséges fukarkodást a környezeti tudatossággal. Ez a nagy varázslat.

2021. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj ezzel a fürdővízzel felmosással, felmosóvízzel WC öblítéssel, hogy a takarékosságon túl nincs más előnye. Sőt. Szappanos (vagy szappan származékos vízzel) felmosni nem jó, egyrészt önmagában fertőtlenítésre alkalmatlan, másrészt nyomot hagy, harmad részt nem tartalmaz olyan koncentrációban lúgot, hogy magában a felmosó vízben lévő baktériumokat, gombákat hatástalanítsa, de ahhoz pont elég hogy a hozzáadott fertőtlenítő szer hatásfokát csökkentse. Azaz amit lemosol magadról, utána szétkened a padlón. A felmosóvízzel WC öblítés pedig eleve nem higiénikus, nem esztétikus. A szürke, fekete, mocskos vizet beleönteni a WC-be majd ott hagyni, én úgy gondolom igénytelenség. Megáll benne, bebüdösödik, nyomot hagy a csészén, stb. Ha meg keveri is a kettőt, duplán igénytelen. A vízzel első sorban nem lakossági szinten, és lakossági szinten sem ilyen formában kellene takarékoskodni, függetlenül attól hogy mi a takarékoskodás kiváltó oka (környezet kímélése vagy vízszámla csökkentése).
2021. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
4%
Tehát szülöknél laksz és nem kell pénzt áldozndo semmire mert elvagy tartva közben gyujtheted a pénzt. Amugy add nekem a 7 milliot. Csinálok belőle 30 milliót 1 éven belül aztán visszakpasz 15-t. Basszus ha nekem lenne ennyi pénzem már rég vállalkoznék.
2021. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
94%

#45: hogy csinálsz 7-bol 30-at ráadásul 1 éven belül???


Akkor csinálj 700.000-bol 3.000.000-t ha ez ilyen egyszerű. Aztán így tovább. Pár év és tök gazdag leszel.


Ha ez igaz lenne mindenki neked adná a pénzt és bőven elég lenne ha a dupláját vissza adod. Oh wait! Ennél jóval olcsóbban kapsz pénzt kereskedelmi bankoktól. Miért is magánszemélytol kérsz ha nem átverés?!

2021. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 A kérdező kommentje:

Rendben nem vagyok mélyszegény mint kiderült hanem 'csak' szegény.

Eléggé hasonlítok az említett ismerösödhöz azzal a különbséggel hogy NAGYON ROSSZUL KERESEK(nettó 166 ezer forint havonta) és 10 évvel fiatalabb vagyok.

De szociális életem nekem sincs, igaz én nem is nagyon vágyom rá. Illetve én egyáltalán nem szivesen élek a szüleimmel de rá vagyok kényszerülve ha megakarok takarítani. Az ismerösöd azért más mert közel 100 millióval már egyáltalán nem lenne rászorulva ennyire takarékoskodnia, de az én szegény helyzetemben teljesen érthető. Ha neki van 500 ezer+ nettója havonta, meg közel 100 milliója, azért nem említhető egy napon az éhbér 166 ezerrel meg 7 millióval.

2021. jan. 22. 17:43
 48/72 anonim ***** válasza:
80%
Ha szegénynek tartod magad, akkor keress olyan melóhelyet, ahol többet keresel. Ennyi.
2021. jan. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért lettem lepontozva. Én 700 ezerből is csinálnék 3 milliót.
2021. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
63%
Én kerestem 120ezret is, 20-30ezret mindig félre tudtam tenni havonta, pedig albiban laktam. 166ezerből pedig évi 800ezret tudtam volna félretenni. Ez sem szegénység
2021. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!