Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit válaszoljak erre az...

Mit válaszoljak erre az állásinterjún?

Figyelt kérdés
Mondjuk ,hogy miért szeretnék az Aldinál dolgozni?
2021. jan. 23. 18:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%

#6: Tökéletesen leírtad a biorobot szintet. Ettől feljebb azért van valódi értelme a kérdésnek.

De egy pénztárosnál kb. oylan válaszok kellenek, mint a stabil háttér, ismert és elismert cég, jó munkakörülmények, bejelentett munka, nincs mutyizás stb stb. Tehát ami egyszerű ésszel felfogható egy kisbolttal szembeni előnyként

2021. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kezdő koromban egyszer ezt mondtam:

Azért szeretnék itt dolgozni, mert szeretnék vidékről felköltözni a nagyvárosba, hogy össze tudjak költözni a párommal."

Egy sima titkárnői állás volt egyébként. Erre azt mondta a nő, hogy neki ez nem elég motiváció. Hát, akkor kenje a hajára a motivációt, biztos volt olyan jelölt, aki agyon ajnározta a céget, aztán azt vette fel.

2021. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
53%

Rohadtul semmi szükseg az ilyen fajta tartalmú interjúztatásra, ami 25 éve megy. Mindenhol ugyanazok a kérdések, es a leghülyébb következtetéseket vonják le belőle. Röhej, hogy egy betanított szalagmunkára ugyanazokat kérdezték mint egy szellemi, középvezetői munkára. Másik a már említett tesztírás. Igazolnám, 100%-os tesztet írtam, kb. 5. osztályos szint, röhögcsélve mondták, 20 éves kislányok, (HR-esek ugye óriási élettapasztalattal interjúztatnak egy 40-es nőt hogy alkalmas-e habszivacsot ragasztani lemezre) hogy szerdán majd hívnak, nem vettek fel! Majdnem éhenhaltam az érettségimmel, plusz két szakmámmal, mert nem volt más a gyari munkánal azon a lakóhelyemen!


Régebben úgy ment, hogy volt egy elbeszélgetés valamelyik leendő felettesemmel, vagy igazgatóval, tehat kompetens személlyel, hétfőn kezdjen, vagy nem önre gondoltunk, és kész. Na az, az értelmes interjú! Mineknegy köztes személy, miért ő döntené el, hogy alkalmas leszek-e oda, ahol nem neki, a HR-esnek kell megfelelni, mert nem vele fogok dolgozni. Nem vele kell majd szimpatizalnunk sem. Érdekes, mindenhol megálltam a helyem, mert nem jelentkeztem olyan munkára, amit ne tudnék korrekten elvégezni. Mit bohóckodnak?! Ott a próbaidő! Beválik, vagy nem, ott dől el! De általaban akinek minimum 120 az IQ-ja, az beválik. Jahh, hogy ha nem válik be, akkor az papírmunka a HR-esnek, bérszámosnak?! Munkahelyen dolgozni kell, ez van! És örüljön, hogy van munkája... Ugyanannyi munkájuk van különben is, mert így is sok a rossz döntés a felvételekkel, így is sok a kilépés, a nem erre gondoltam, több is, mint anno... Mert ismétlem, nem a kompetens személy interjúztat. A szőr feláll a hátamon, amikor meghallom, hogy HR-essel.... Amióta ezek beteszik magukat közém és a munkaltató közé, sokkal nehezebb elhelyezkedni. Ez egy humbug, haszontalan, káros is, de bezzeg nekik van munkájuk, mert ugye egy hétig kell intetjúztatni, hogy: nekik bezzeg, legyen munkájuk..! Aztán te nehogy szervezzél ám egy masik interjút is arra a hétre, mert bármikor behívhatnak egy második interjúra! Akkor lemondod az egyiket vagy másikat aztán két szék közt a padlón csücsülsz. És persze mindenhova, minden felső vezető alá 6 HR-es kell már, mert legyen, aki interjúztat, mert vezető úrnak, osztály vezetőknek derogál pár napig, gyártósorra 5, szellemi munkánal max 30 percet rááldozni, hogy eldöntse, első, vagy második jelentkező alkalmas-e neki.. csakis egy HR-es vitatkozik ezzel mert ebből élnek. Simán megélhetési bűnözőként tekintek rájuk, mert nem tesznek többet, mint maximum 4 órát interjúztatnak, telefonálgatnak, és a maradék 4 órában úgy tesznek, mintha dolgoznának.

2023. aug. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!