Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közigazgatás-szervező diplomáv...

Közigazgatás-szervező diplomával tényleg csak a legalja munkákat lehet megkapni a versenyszektorban?

Figyelt kérdés
8 éve dolgozom a közigazgatásban és már nagyon elegem van belőle, váltani szeretnék, de nem tudok. Több felé munkát is végeztem, több ügykört is csináltam, de mindegyik munka unalmas, monoton, könnyen kiismerhető volt. Angolból felfejlesztettem magam felsőfokra, de csak nem kapok állást a versenyszférából. Adtam be pályázatokat palyakezdo pozíciókra is, pedig már tapasztalt munkavállaló vagyok, de senki sem akar felvenni. Olyan pozíciókat néztem, ahova közgazdász diploma kell, mert azzal talán rokonértékű az én közigazgatási diplomám és be tudnának tanítani, de olyat is ahova csak sima diploma is elég. De még csak interjúra sem hívtak be a különböző multik. Nem értem miért mert diplomás, nyelvet beszélő, tapasztalt munkavállaló vagyok. Tényleg csak a gyári szalagmunka marad nekem?

2021. jan. 28. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Elgondolkodtató, amikor egy diplomás, több év munkatapasztalattal, és felsőfokú nyelvtudással rendelkező ember a GYK-n kér tanácsot a karrierjével kapcsolatban. Itt lehet a probléma.
2021. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
A probléma azzal van, hogy nincs értékelhető végzettséged. Van 8 év tapasztalatod, amiből nem sokat tudsz hasznosítani a versenyszférában. Beszélsz angolul, ami azért manapság már nem nagy skill, sőt inkább alapelvárás. Közigazgatás meg közgazdaságtan csak a nevében hasonlít, egyáltalán nem rokonértékű dolgok. Mint a pszichiáter-pszichológus. Mindkettő foglalkozik mentális betegségekkel, csak az egyiknek orvosi diplomája van, a másik pedig bölcsész.
2021. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
sajnos a haszontalan végzettség bevonzza a haszontalan munkákat
2021. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

A 8 év már marha sok idő. Minél több időt töltesz a közigben, annál biztosabb, hogy a kukában landol a cv-d a versenyszférás munkáltatóknál.

A közig meg a közgáz diploma között hatalmas különbség van. Attól, hogy volt egy félév Kukoda féle statisztikád, meg mik-makod, nem lettél közgazdász. Kb majdnem minden szakon vannak ilyen tárgyak.

Szerezz egy versenyképesebb diplomát, vagy teljesen bele fogsz süllyedni a posványba. Ez olyan, mint egy futóhomok, ha elkap, nem ereszt. Mást nem nagyon tudsz csinálni.

2021. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem unod még? Ez már a sokadik ilyen jellegű kérdésed az utóbbi 1-2 hónapban...
2021. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát, de egy másik szakot elvégezni az még 3 év, nagyon sok. Nincs se kedvem, sem erőm elvégezni, de szeretnék valami jobb munkát.
2021. jan. 29. 13:46
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
8 év brutálsok közig. ha nem írod be CV-be, üresjáratban lesznek éveid. ördögi kör.
2021. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj el gyárba
2021. febr. 16. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tényleg rohadt sok három év, remélem sikerül valami jobb munkát találnod a csupasz seggedre, annyi ésszel, hogy közig=közgé.
2021. márc. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Mé nem jó neked a biztos közig?! Egyszer próbálnád a gyárat, sírva rohannál vissza..!
2021. márc. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!