Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám levetkőzni a...

Hogyan tudnám levetkőzni a filléreskedő, már zsugori mentalitásom, hogy legfeljebb takarékos, de kiegyensúlyozott pénzügyi életet éljek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromtól kezdve azt láttam, hogy a szüleim nem tudnak bánni a pénzzel. Sokat kerestek mindketten, de napról napra éltek, mert szórták a pénzt, hitelt hitelre halmoztak, komoly adósságokba verték magukat, olyan durvákba, hogy volt, hogy el akarták árverezni a fejünk felől a házunkat, kikapcsolni a gázt és nem nagyon volt mit enni.


Én már gyerekként láttam, hogy ez rossz és ezért helyettük is takarékoskodtam, hogy legalább nekem legyen valamennyi megtakarításom a vészes időkre, ami jól is jött.


A koronavírus úgy látszik végleg (remélhetőleg.. talán) észhez térítette a már idősödő szüleimet és sikerült NEKEM visszafizetni az ő hiteleiket és most már van több millió ft megtakarításom is.


Ennek ellenére továbbra is úgy élek, mint akinek az utolsó fillért is be kell osztania holnapra, ezt magammal vittem a gyerekkorom óta.


Szeretnék például világot látni, de akkor is összeszorul a gyomrom, ha 10 ezer ft-ot fizetnem kellene egy egyszerű turista osztályos repülőjegyért is, mert olyan lelki érzésem van, hogy nem tehetem meg, pedig simán megengedhetném magamnak és a tudatos agyam tudja is, hogy meg is érdemlem, de a tudatalattim továbbra is tiltakozik.


Értem én, hogy olyan tekintetben szerencsés vagyok, hogy legalább tudatosan bánok a pénzzel és nem verem magam adósságokba úgy mint a szüleim, de ez a másik véglet sem jó, mert így meg nem tudom élvezni az életet sem, amikor tényleg megtehetném.


Mit tudnék tenni, hogy ne legyek ennyire fillérb*szó, fukar alak?



2021. febr. 1. 02:15
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Ez az utolsó jó ötletnek tűnik. Úgy tudom a félelmeket is így szokták leküzdeni, hogy kiteszik magukat neki egyre jobban és jobban, amíg "hozzá nem szoknak".

2021. febr. 4. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!