Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyszerűsített foglalkoztatás,...

Egyszerűsített foglalkoztatás, mi van ha nem fizet a vállalkozó?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

Miután szerződés írása nem kötelező, mi van ha nem fizet a vállalkozó?


2021. febr. 1. 10:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

A bejelentés megtörtént? Mert akkor arra lehet hivatkozni.

Ha nem történt meg, akkor lehet feljelentést tenni.

2021. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ezt hogy lehet ellenőrizni?
2021. febr. 1. 10:36
 3/26 anonim ***** válasza:
51%
NAV-nál.
2021. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Idén az EBEVben (ügyfélkapun keresztül) már az egyszerűsített foglalkoztatási bejelentéseket is le lehet kérdezni. Nem tudom, mikor teszi fel a bejelentést, én másnap néztem és akkor már rajta volt. (EBEV - Szolgáltatások -Biztosítotti/foglalkoztatotti bejelentések lekérdezése - Munkavállaló/foglalkoztatott lekérdezése - Új lekérdezés - Egyszerűsített foglalkoztatás - Dátumok beállítása - Lekérdezés indítása - Elkészült eredmények ---- táblázat megnyitása)
2021. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
12%

"Miután szerződés írása nem kötelező, mi van ha nem fizet a vállalkozó?"


Munkaszerződés írása minden esetben KÖTELEZŐ, anélkül nem jön létre a munkajogviszony!



"A munkaszerződést írásba kell foglalni.

Az írásba foglalás elmulasztása miatt a munkaszerződés érvénytelenségére csak a munkavállaló hivatkozhat, a munkába lépést követő harminc napon belül"


[link]


- Munka Törvénykönyve.



Továbbá napi bejelentést kell kezdeményeznie a "főnöknek" a nav applikációján keresztül, vagy a 185-ös telefonszámon!

2021. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
70%
#5 - nem, nem így van. Egyszerűsített foglalkoztatásra tényleg nem kötelező szerződést írni már évek óta. Plusz a bejelentést nem csak az applikációban és a 185-ön lehet megtenni.
2021. febr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
57%

"Egyszerűsített foglalkoztatásra tényleg nem kötelező szerződést írni már évek óta."


Nagyon rosszul tudod!


Az egyszerűsített foglalkoztatásnak több fajtája van!


A megbízásos forma létrejöhet, szóban is! Nade ezért nem feltétlenül jár munkabér, ezt végezheted kérem/köszönöm alapon is, és ez a csapda, főleg ha még le sincs írva!


Ha munkajogviszonyt szeretnél létesíteni (amiért jogosult leszel a munkabérre) egyszerűsített foglalkoztatás keretében akkor oda munkaszerződés, és napi bejelentés kell, ellenkező esetben nem munkajogviszony jön létre!

2021. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem, te tudod rosszul :)

Efo törvény 3. § (1) Egyszerűsített foglalkoztatás céljából létrejött munkaviszony a munkáltató 11. §-ban meghatározott bejelentési kötelezettségének teljesítésével keletkezik.

Vagyis a bejelentéssel keletkeztet munkaviszonyt.

2021. febr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, hogy azzal is, de akkor a Munka Törvényét is nézzed át, nem véletlenül van!
2021. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%
Én értem amit mondasz, akkor is, ha nem teszel minden mondatod végére felkiáltójelet. Tudom, hogy nem véletlenül van az mt, ismerem is hidd el, napi szinten kell használni. Éppen ezért tudom, hogy efo-hoz csak bizonyos esetekben kötelező a szerződés kötése, de alapesetben nincs rá szükség, elég a bejelentés a nav felé.
2021. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!