Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyszerűsített foglalkoztatás,...

Egyszerűsített foglalkoztatás, mi van ha nem fizet a vállalkozó?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

Miután szerződés írása nem kötelező, mi van ha nem fizet a vállalkozó?


2021. febr. 1. 10:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
80%

Neked is dörzsöltnek kell lenni és mindenre figyelni, ha úgy van fotózni, jelenlétit írni stb.

Vidéki presszó, 5 napos "próbamunka", egyszerűsített bejelentéssel, napi 12 ezer ftban egyeztünk meg, 10-21ig. Nos az 5. nap végén közölte, hogy nem fog kifizetni, menjek a búsba, amúgy is elégedetlen (hozzá teszem, ahhoz képest nem is volt rossz a bevétel, a vendégek dicsértek). Lobogtattam a jelenlétit, de csak kiröhögött. Már kitolt az ajtón, mikor mondtam, hogy vagy odaadja a 60 ezret vagy jóval többe fog ez neki kerülni. Egyrészt le volt fotózva a jelenléti, a falusiak se tagadták volna le, hogy ott voltam. Másrészt megfenyegettem a NÉBIH-el is, mivel lejárt szav.idejű üdítők voltak a hűtőben, ráadásul a raktár se volt valami szívderítő látvány. De ami miatt mégis fizetett az a kamera volt, amiről ő megfeledkezett. Egyrészt elmondani és kitáblázni a vendégeknek, hogy van, másrészt ott vigyorgok rajta 5 napig a pultban. Anyázott egy sort, kifizetett , majd elfelejtettük egymást.

2021. febr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
25%

"Miután szerződés írása nem kötelező, mi van ha nem fizet a vállalkozó?"


A kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságot. Ott teszel panaszt.

Ilyen rövid a válasz és hozzá a megoldás.


Az illetékes hatóság ilyen ügyekben a munkaügyi felügyelőség. Ez teljesen független attól, hogy milyen szituban vagy. Ha nem vagy cinkosa a cégnek semmiben, akkor nyugodtan fordulhatsz hozzájuk. Szerződés, minden nélkül...

2021. febr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem komolyan ha valami le van írva egy törvényben akkor azzal miért kell mindenáron "szembemenni" ?

Mintha vért hugyozna bárki is, ha egy munkaszerződést megír!

Megy a piros minden makacskodónak innetől komolyan aki nem hajlandó JOGKÖVETŐ MAGATARTÁST tanúsítani, hamár foglalkoztatásra adja a fejét!

2021. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
89%
De ha egyszer a törvény leírja, hogy nem kötelező, akkor miért én megyek szembe vele, ha nem csinálok? :D Komolyan nem értelek...de adjál csak pirosat erre is, ha ettől jobban alszol :)
2021. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
90%
Tegyünk már pontot a végére. EFO esetén nem kötelező a munkaszerződés, csak egy lehetőség.
2021. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
79%
Pontosan így van, ezen téptem a számat egész eddig :)
2021. febr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!