Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyszerűsített foglalkoztatás,...

Egyszerűsített foglalkoztatás, mi van ha nem fizet a vállalkozó?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

Miután szerződés írása nem kötelező, mi van ha nem fizet a vállalkozó?


2021. febr. 1. 10:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
12%

Én megértem, hogy kell a pénz, meg melózni akartok, de ha nincs munkaszerződés, akkor nincs jogalapja a munkabérnek.

Munkaügyi bíróságon is azt kérik elsőre, az igazolja a munkajogviszony létesítését amennyiben ÉRVÉNYES.


Hogy egy Munkaszerződés mitől lehet semmis az egy külön mise.

2021. febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%
A bejelentés a jogalapja a munkabérnek. Nálunk úgy megy, hogy a bejelentőlap+nyugta másolatát megkapják az alkalmisok. Egyszerűbb mint szerződéseket irogatni állandóan.
2021. febr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
57%
Hát egy munkáltatónak lehet hogy "elég", de egy munkavállalónak tuti nem, ha esetleg nem kapja meg a pénzét aztán fogalma sincs kinek is dolgozott meg mennyiért.
2021. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%

"A bejelentés a jogalapja a munkabérnek"


Ez mind kényelmes vállalkozói szemléletmód, egy munkavállalót nem garantál 100% ig, hogy nem érheti hátrány miatta.


Ez a tipikus "borítékba fizetek" szitu.

2021. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
70%
Nem borítékba, bérlappal fizetünk utalással. De nyilván vannak, akik ezt kihasználják és nem utalnak. Nekünk többet ér, hogy visszajöjjenek a munkavállalók.
2021. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
57%

"De nyilván vannak, akik ezt kihasználják és nem utalnak. Nekünk többet ér, hogy visszajöjjenek a munkavállalók."


Nekem munkavállalóként, biztosan nem lenne elég egy ilyen ÍGÉRET.


Maradnék a jogi formulánál, ugyanis a kiskapu még mindíg ott van, hogy bejelenteni bárkit be lehet, de az nem biztos hogy el is jött dolgozni, és ha nem dolgozott, nem jár munkabér sem neki.


Alkalmi munka esetében napi kifizetésnek kellene lennie, persze ez technikailag nem kivitelezhető mindíg minden formában.


Én minden munkavállalónak aki "alkalmiba" gondolkodik azt ajánlom, hogy legyen munkaszerződése, továbbá mivel a jelenléti ív sem divat, így egy egy fénykép erejéig dokumentálja magát, hogy a munkahelyén megjelent, és rendelkezésre állt arra, hogy foglalkoztassák őt.


Ezzel kizárja a "kiskapukat" a bér ki nem fizetésére.

2021. febr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
23%

"A bejelentés a jogalapja a munkabérnek."


Ennél nagyobb marhaságot még nem hallottam :D



Akkor én megjelenek nálad munkavégzésre, és miután megtörtént a bejelentés egy óra múlva távozok!


Majdpedig követelem rajtad a fizetésemet!


Az egyszerűsített foglalkoztatás céljára létrehozott munkaviszony

3. § (1) * Egyszerűsített foglalkoztatás céljából létrejött munkaviszony a munkáltató 11. §-ban meghatározott bejelentési kötelezettségének teljesítésével keletkezik. A jogszabály alapján nem elektronikus úton bevallásra kötelezett munkáltató és a munkavállaló megállapodása alapján az egyszerűsített foglalkoztatás céljából munkaviszonyt az e törvény Melléklete szerinti szerződés megkötésével is lehet létesíteni, a 11. §-ban szereplő bejelentési kötelezettség teljesítése mellett. A munkaszerződést ekkor a munka megkezdéséig írásba kell foglalni úgy, hogy a munkavégzés napjának végéig elegendő kitölteni a munkáltató és a munkavállaló megnevezésén kívüli egyéb azonosító adatait.



Tépd össze a bizonyítványodat és dobd a kukába inkább!

2021. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
70%

Arra az egy órára jár is a munkabéred.


Beidézted azt a törvényhelyet, amit én is. Viszont ez a törvényhely engem igazol, szóval köszönöm a megerősítést :) A bizonyítványaim is köszönik szépen, jól vannak :)

2021. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
17%

Na és a munkavállaló hogyan bizonyítsa a dátummal aláírt munkaszerződése nameg az abszolút divatjamúlt jelenléti íve hiányában, ha te állítanád azt mint munkáltató, hogy ő előbb hazament, vagy meg sem jelent a munkahelyén?


Elhiszem, hogy a "jogszabály" szabadabban fogalmaz, de ha eltérsz tőle, a történet támadható!


(ne rakd túl messzire azt a kukát)

2021. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
70%

A személyeskedésedre nem vagyok hajlandó érdemben reagálni, az nem engem minősít.


A jogszabály pedig egyértelműen fogalmaz, te is bemásoltad, hogy igazat ad nekem. A jogszabály kimondja.


Az élet persze megint más. Ha a munkáltató vagy a munkavállaló nem hajlandó írásos szerződés, meg jelenléti ív nélkül csinálni a dolgokat, akkor két lehetőségük van: vagy meggyártják a papírokat, vagy elköszönnek egymástól. Ennyi.

2021. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!