Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai, szellemi munka 3...

Irodai, szellemi munka 3 műszakban létezik?

Figyelt kérdés
Állítólag valami műszaki gyártás előkészítés számítógépen, irodában. Na de ezt miért kell 3 műszakban csinálni? Szellemi munkásokat miért raknak 3 műszakba?

2021. febr. 28. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Kellene tudni pontosan mi is a feladat.

Ha olyan három műszakos gyártás, amit szinkronban kell támogatni, simán lehet.

A gyártástámogató mérnökök pl sokszor bent vannak több műszakban komolyabb rendszerek beüzemelésekor, hogy a folyamatos gyártás mellett ott legyenek. Igaz ez eseti inkább.

2021. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

# 1


Ez egy nyomtatott áramköröket gyártó cég. Ezek a műszaki előkészítők a gyártásra állítják össze, módosítják a gyártási fájlokat stb.


De ezért tényleg 3 műszakban kell benn lenni? Azért ez szellemi dolgozóként elég fura.

2021. febr. 28. 11:48
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Ezek szerint igen. Nyilván folyamatosan le kell követni a gyártás előrehaladását, változásait. És ott kell lenni valakinek, hogy lereagálja ha valami történik a gyártásban.

Szerintem ez teljesen lehet reális 3 műszakos feladat


#1

2021. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

# 3


Hú hát akkor még túl tapasztalatlan vagyok. Én kicsit úgy gondoltam, hogy több műszak az csak a tanulatlan emberek büntetése.

2021. febr. 28. 11:53
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Na de ez mióta szellemi?
2021. febr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Hogyne létezne. Egy komolyabb ügyfélszolgálat is elérhető 24 órában.
2021. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

# 5


Elvárások közt van


- középfokú angol nyelvtudás

írásban és szóban

mert hogy külföldi telephelyekkel emailben és telefonon kell beszélni,


-előny a gyártástámogatásban és előkészítésben eltöltött idő

és ezzel a szoftverrel kell dolgozni mindennap:


[link]


Ez azért nem egy gombnyomogató betanított munkás szintje.


Ráadásul eleve az első 2 hónap az szakmai képzés. Tanteremben.

2021. febr. 28. 12:05
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Igen, ez egy jó technikusi/technológusi szint. Én termelésben voltam automatizálási mérnök/középvezető, de azt sem érzem szelleminek. Ami nem is baj, és nem rossz indulatból írtam. Most pl. szellemi munkakörben vagyok, és rohadtul nem érzem jól magam ahhoz képest.
2021. febr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Én pénzügyi informatikával foglakozok. Nem dolgozunk három műszakban, de vannak ügyeleti sávok, amikor ha gond van, az éjszaka közepén is csörghet a telefon és menni kell megoldani a problémát.

24/7-ben van ügyelet és támogatás. Legtöbbször meg tudjuk oldani úgy, hogy több országból, saját időzóna szerint adunk embert, de kellett már vasárnap reggel háromkor munkába állnom.


Egy üzemben, ahol fizikailag ott kell lenned, nem lehet kiszervezni a munkát Indiába meg az USA-ba, valakinek ott kell éjszakázni. Pakson is 24/7 a műszaki ügyelet, felsőkategóriás mérnökök dolgoznak bent minden éjszaka.

2021. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Persze.

Ahol én dolgozom most, ott az IT mérnökök és a műszaki osztály egy része is 3 műszakban jár, mivel JIT gyár

2021. febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!