Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi igazság van abban,...

Mennyi igazság van abban, hogy ha egyszer közszférában dolgoztam, akkor utána már nem fognak felvenni versenyszférába (legfeljebb gyártósorra, árufeltöltőnek v ilyesmi), mert a munkáltatók lenézik azt, aki közszférában dolgozott?

Figyelt kérdés

2021. márc. 2. 10:57
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen jobban járnék, ha az egyetem befejezte után meg sem próbálnék elhelyezkedni, hanem egyből elmennék valami gyárba
2021. márc. 2. 14:16
 12/32 anonim ***** válasza:
62%
Te szoktál állandóan a közigazgatással kapcsolatban kérdezni? Nagyon unatkozhatsz
2021. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
64%
Inkább menj az egyetem vége után egyből a versenyszférába. A közigazgatás közelébe se menj, ha nem akarod, hogy örökre ott ragadj. Az se baj, ha csak a legalja adminisztrációs, ügyfélszolgálatos munkát kapod meg, majd lépsz onnan tovább. Kezdj el egy gazdasági mestert, tanulj nyelvet és dolgozz mellette, akkor lesz esélyed előreleépni. De a lényeg az, hogy a közigazgatásba be se tedd a lábad.
2021. márc. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Nem járnék jobban, ha gazdasági mester helyett inkább elmennék hegesztőnek?

Az a közgáz is nagyon bizonytalan

2021. márc. 2. 14:49
 15/32 anonim ***** válasza:
Egy jó szakma is jó döntés lehet. Igazából azt nézd, hogy mihez van kedved, affinitásod, mi az amivel szívesen foglalkoznál még évekig, évtizedekig. A közgázt azért mondtam, mert sok ember a közigazgatás szervező után közgáz mesterre megy. De ha szakmát akarsz tanulni, akkor tanulj azt.
2021. márc. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
60%

Na az is hülyeség, hogy olyan mintha pályakezdő lennél

Ha valaki 12 évet dolgozik a Magyar Nemzeti Bankban, és utána elkezd dolgozni az Erste Banknál akkor azt majd biztosan pályakezdőnek fogják tekinteni, hogyne :D

2021. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
58%
Közigszervezésről van szó. Másrészt az MNBben is csak Matolcsy pincsijei dolgoznak.
2021. márc. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Közigszervezővel biztos nem vesznek fel az MNB-be
2021. márc. 2. 18:08
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
MNB-be közgazdászok dolgoznak nem közigazgatás-szervezők. Ráadásul a közgazdászok közül is válogatnak, hogy ki megy oda, nem éppen olyan, mint egy önkormányzat. Na, de ha mondjuk 12 évig voltál a vásárosnaményi kormányablakban lakcimkartya ügyintéző, akkor mennyi eséllyel indulsz az Ersténél?
2021. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha a versenypiacról mentél át a közigazgatásba, akkor onnan simán vissza lehet jutni.

Nehézség akkor van, ha a közigazgatásban kezdesz, és úgy akarsz átlépni a versenypiacra. Persze ha van hozzá versenyképes végzettséged, akkor nagyobb az esélyed rá, hogy sikerül, de szinte csak kezdőként.


Én mindkét oldalon dolgoztam elég sokat. A versenypiacon kezdtem. Nekem nem volt nehéz ide-oda pattogni. :)

2021. márc. 3. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!