Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi igazság van abban,...

Mennyi igazság van abban, hogy ha egyszer közszférában dolgoztam, akkor utána már nem fognak felvenni versenyszférába (legfeljebb gyártósorra, árufeltöltőnek v ilyesmi), mert a munkáltatók lenézik azt, aki közszférában dolgozott?

Figyelt kérdés

2021. márc. 2. 10:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
76%
Közigazgatás szervező miért nem megy közigazgatásba? Amikor jelentkeztél egyetemre nem volt elég egyértelmű, hogy ez egy olyan végzettség amivel a közigben tudsz dolgozni? Szerencse, hogy vannak olyan munkák ahol a felsőfokú végzettség a lényeg vagy előny és nem annak a területe. Jelentkezz ilyen helyekre. Vagy menj közigbe és csinálj ott karriert. Tanulj tovább mondjuk közbeszerzőnek vagy integritas tanácsadónak. Nke-n vannak ilyen 1 éves képzések. Vagy menj hegesztőnek. De most szólok! Ha hegesztő leszel, akkor ne akarj szakácsnak menni vagy orvosnak, mert a végzettséged szerint hegesztő vagy és az oklevél másra nem jó. Bár 2 évet még lehúzni suliban..... inkább a már meglévő végzettséggel kezdenék vmit.
2021. márc. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
85%
Lehet azért ment közigazgatás szervezőnek, mert azt hitte, hogy másra is jó lesz ez a szak. Nke-s nyílt napon meg a képzés során végig azt hazudják, hogy mennyire versenyképes végzettség ez és széleskörű a tudás, amit itt kapsz. Ezt persze a munkaerőpiacot nem ismerő 18 évesek bekajálják és vígan jönnek tanulni erre az egyetemre. Aztán a diploma megszerzése után jönnek rá, hogy semmit sem ér ez a papír a közigazgatáson kívül, de még azon belül is csak másodhegedűs egy jogi diploma mögött. Ezek után persze, hogy szeretnének minél messzebb rohanni ettől az egész közigazgatási romhalmaztól.
2021. márc. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy elhiszem. Én minden féle statisztikát, álláshirdetést, fórumot néztem azokkal a szakokkal kapcsolatban ahova jelentkeztem vagy jelentkezni akartam. De, igen. Sajnos nekem is több barátom van akik akkor jöttek rá mennyit ér a végzettségük amikor végeztek. Azért 18 évesen egy embernek illene tudni azt, hogy közigazgatás szervezőként főleg közigben fog tudni dolgozni.
2021. márc. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
A közszférát vették en bloc egy homogén dolognak a korábbi válaszokban, ezért hoztam fel az MNB-s példát :D De a 19-es példája teljesen helytálló természetesen.
2021. márc. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Nekem tetszett a szak, az egyetem is tök jó volt, de nem tudtam azt, hogy a mekiben is magasabb a fizetés. Ott jöttem rá, hogy nem akarok ezzel foglalkozni, amikor megnéztem a bértáblát. Egy önkormányzatnál 140 ezret keresnék, ha viszont elmennék hamburgert sütni, akkor már 180-at... Így meg semmi értelme ezzel a diplomával elhelyezkedni, csak az örök nyomor várna rám.

Azt hittem, ha van egy diplomám, az már siker. És az egyetemen is azt kamuzzák, hogy ezzel majd minisztériumi osztályvezetők meg jegyzők leszünk.

2021. márc. 4. 02:17
 26/32 A kérdező kommentje:
De akkor, ha jelentkeznék versenyszférába dolgozni, akkor a munkáltató jobban értékeli azt, ha X évet a gyártósoron dolgoztam, mint ha közigazgatásban dolgoztam volna?
2021. márc. 4. 04:17
 27/32 anonim ***** válasza:
Akkor ne önkormányzathoz menj dolgozni. Menj egy másik szervhez. Rengeteg van. Építs karriert. Kezdőként nem leszel osztályvezető. Versenyszférában azt fogja nézni, hogy az adott végzettséggel rendelkezel e, van e tapasztalatod. Irodai munkára nehezebben vesznek fel olyat aki sose dolgozott irodában.
2021. márc. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
El se menj a közigazgatásba dolgozni, kezdj a versenyszférában. Egy multi totál letojja, hogy van e közigazgatási tapasztalatod. Sőt, kifejezetten taszítja.
2021. márc. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

#27

De bármilyen 8 osztályt igénylő betanított munka jobban fizetne, mint ha elmennék közigazgatásba diplomás pozícióba dolgozni.. Ha elmegyek Aldiba árufeltőltőnek, ott is fizetnének 230 ezret. Közigazgatásban meg sosem kapnék 200 felettt.

Komolyabb irodai munkára meg nem tudom felvennének e.

2021. márc. 4. 12:33
 30/32 anonim ***** válasza:
77%
Hát, akkor kezdd el kevésbé komoly irodai munkával és dolgozz keményen, tanulj és akkor lesz lehetőséged előrelépni. Kicsi az esély, hogy közigazgatási diplomával elsőre jó állást kapsz, szóval ha nem sikerül se keseredj el, de kezd el építeni magadat alulról. Sajnos tényleg jobban fizet egy gyár vagy a Meki, mint a közigazgatás, de ez van. Ráadásul egy gyárban vagy egy éttermében hasznos munkát végzel, míg egy hivatalban valószínűleg csak valami betanított aktatologató sablon semmit, ami a munka idő felét teszi ki, a többi időben pedig hallgathatod a Icuka meg Mancika panaszkodását.
2021. márc. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!