Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnöki BSc után egy...

Gépészmérnöki BSc után egy vegyészmérnöki vagy egy logisztikai mérnöki MSc biztosít jobb karriert?

Figyelt kérdés

2021. márc. 8. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
nem igazán
2021. márc. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%
egyik sem
2021. márc. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
vegyész sehogy, logisztikaira meg ott van az ellátási
2021. márc. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
12%

Villamosmérnöki vagy mechatronikai mérnöki vagy gépész


Vegyész meg a logisztika felejtős

2021. márc. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem igazán értem miért húzzák le a logisztikát. Európa közepén tranzit ország lévén a logisztika mindig is kiaknázható terület lesz.

Szerintem akkor éri meg logisztikai mérnököt csinálni, ha kifejezetten gépészeti oldalról érdekel az iparág. Ha inkább folyamatok, szervezés stb, akkor ellátásilánc menedzsment.

Vegyész tényleg zsákutca inkább

2021. márc. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ilyen hozzáállással tökmindegy.
2021. márc. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nos, nem tudom hogy tudjátok e, de a logisztikai mérnöki alapszak, az legjobban a gépészmérnöki de hasonlít tárgyak alapján... Logisztikain van egy csomó gépészmérnökös tárgy.


Ugyanis logisztikai mérnökin nem gazdasági szakembereket, közgazdászokat képeznek, hanem mérnököket...


Nem igazán értem, hogy ellátásilánc-menedzsmentre miért menne egy mérnök...

Az egy gazdasági szak, de egy mérnök alapdiplomával arra menni elég butaság, ugyanis oda egy csomó könnyű szakról mennek az emberek.

Például közig-szervezők is rendszeresen oda mennek, ha a versenyszférába akarnak átkerülni...

Egy mérnöknek sokkal jobb választás ennél egy műszaki menedzser MSc akár, ha menedzser akar lenni... De amúgy ahhoz, hogy folyamat mérnök legyen valaki, nem is kell MSc.

Ezzel az ellátásival viszont általában sima logisztikusnak vagy fuvarozóknak szoktak elmenni, vagy műszakvezetőnek egy raktárba... De ezekhez nem hogy MSc, de feltétlenül még diploma sem kell.

Akit meg a logisztikának a mérnöki része érdekel, mondjuk okos raktárak tervezése, az hova menjen akkor?

Nem hiszem, hogy van jobb szak a logisztikai mérnökinél... Ha meg nem tud vele ilyen területen elhelyezkedni az ember, még mindig van egy mérnöki BSc + MSc kombója, de a logisztikai mérnökivel bárhová felvehetik, ahova az ellátásival felvennék.


Tényleg eléggé fenn akadtam most ezen a javaslaton, mivel teljesen érthetetlen számomra.

A felvi.hu fizetési adatai között is van egy bruttó 100 ezer forintos fizetési különbség a kettő között, természetesen a logisztikai mérnöki javára...

2021. márc. 9. 13:57
 8/15 A kérdező kommentje:
És ugye az ellátási meg a logisztikai mérnöki MSc képzési ideje is megegyezik, szóval...
2021. márc. 9. 13:58
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező én meg akartalak védeni, de nagyon tévúton vagy.

Biztos elb/sztam, hogy mérnök BSc után ellátásilánc MSc-t csináltam évfolyamelsőként, és egyből vezető lettem (levelező természetesen). A bruttó 100k bérkülönbség 2-4 év tapasztalattól számítva gyakorlatilag nulla már. Sokkal fontosabb, hogy mit is csinálsz, milyen színvonalon, ha bérezésről van szó.


#5

2021. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nyílván lehet vezető valaki egy random közgazdász MSc diplomával is, ha van egy mérnöki BSc diplomája, hiszen a mérnökökből eleve hiány van... Hát még azokból, akik konyítanak is valamit a gazdasághoz, termeléshez, a pénzügyi folyamatokat komolyabban megértik és az irányításról is tanultak valamicskét.

Ha szerzel egy ilyen ellátási MSc-t, akkor arra biztos elég hogy mondjuk behívjanak téged is egy interjúra és adjanak egy esélyt, ahonnan már nem annyira a papírjaidon, hanem inkább rajtad múlik, hogy megkapod e majd az állást...


De akkor sem értem, hogy milyen indokokkal választhatja valaki direkt ezt a mesterszakot, amikor sokkal több érv van 2-3-4 másik szak mellett, egy mérnöki alapdiplomával.


A közgazdászok nem azért nem mennek azokra a mesterekre mert rosszabbak, hanem szimplán nincs hozzá elég tudásuk. Még kreditek pótlásával sem mehetnek mondjuk logisztikai mérnökire...


De még mindig az érdekelne, hogyha valakinek az a célja, hogy mondjuk okos-raktárakkal foglalkozzon, akkor ezt hogy tudja elérni ellátási MSc-vel?

És hogy szerinted, például a Te helyedre, nem vehettek e volna fel ugyanúgy egy gépész-logisztikai mérnököt vagy egy gépész mérnök-műszaki menedzsert?


Milyen tudást adott neked az a 4 félév, amit ezekkel a mestereknek kizárt, hogy birtokoljon valaki?

2021. márc. 9. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!