Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kínozzák az embert 12...

Miért kínozzák az embert 12 órás, folyamatos műszakozással?(gyárakban, termelésben)

Figyelt kérdés
Már az is ritkaság, ha 3 műszak számít munkarendnek, 8 órás munkaidővel.
2021. márc. 13. 05:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

Mert utat adott hozzá a kormány az új Munka törvénykönyvével. Miért? Mert a multik térhódításával a kormány folyamatosan nyalja a seggüket. A foglalkoztató pedig él a lehetőséggel, mert piszkosul gazdag akar lenni. A dolgozó pedig adott esetben belekényszerül, ha nincs más megélhetési forrása.


Hát ezért kínoznak...

2021. márc. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1: ez szomorú. Az ember meg hiába váltana, itt is, ott is csak a folyamatos műszak fogalmával találkozik, amitől menekülne.
2021. márc. 13. 06:54
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a 3 muszak nagyobb kinzas kevesebb penzert mint a 4 muszak 3/3-ban.


En legalabbis gyuloltem, hogy 1,5 nap alatt kellett volna kipihenni az 5 ejszakat... Meg hogy csak szombaton lehetett tulorazni es akkor vasarnap intezzek el mindent itthon meg kapjam ossze magam. Hat na hagyjuk. A penz meg sokkal kevesebb volt.


4 muszakban 3 napot letudom, utana 3 napom van itthon es penzben is jobb.

2021. márc. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
Hát de nem kötelező, ha csak egy tanfolyamot elvégzel már jobb lehet. Még mindig vannak. Te csinálod ezt magadtól.
2021. márc. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%
Tanulni kellett volna, nem panaszkodni.
2021. márc. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Egy ismerősöm heti 50-55 órában dolgozik szakácsként és mellette még egy hétvégi OKJ-s tanfolyamot csinál, amivel majd tud váltani egy olyan szakmára, amitől nem robban le 50 éves korára.
2021. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Tanulni ba+, nekem van érettségim és 4 okj-m, gyakorlat nélkül nem kellesz sehová, hiába tanulsz akár diplomásnak is csak a jogász, orvos, mérnök, programozó ami ér is valamit, és gondolod mindnekinek van hozzá agyi kapacitása? Ugatni nem nehéz
2021. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

7. Sok más mindentől is függ.


1. Ismeretség, kapcsolatok. Nem az, hogy az igazgató legyen a nagybátyád, de ha már van aki beajánljon valahova (aztán ugyanúgy bizonyítanod kell magadtól) az is sokat számít.


2. Személyiség. Mennyire vagy ügyes a kommunikációban, mennyire tudsz bánni az emberekkel.


3. Megjelenés. Ápoltság, öltözködés, amire van hatásod. De pl a jóképűbb/szebb embereket is jobban kezelik, vagy pl a túlsúlyosakat jobban lenézik.

2021. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

#7 én jelenleg mesterkepzest csinalom az egyik egyetemen. Közgazdaságtant tanulok, mellette gyakornok vagyok egy multinal. Mire vegzek lesz 1.5 tapasztalatom. Most keresek diakkent netto 140-160-t.


Nem sirni kell, hanem csinalni.

2021. márc. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Azért az OKJt még nem nevezném egyik szakma csúcsának se.
2021. márc. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!