Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen itt gyakornoknak lenni?

Milyen itt gyakornoknak lenni?

Figyelt kérdés

Utolsó éves vagyok az egyetemen és gondoltam,jelentkezek a KPMG-hez gyakornoknak.

Aki esetleg ott gyakornok,vagy volt,tudna róla mesélni,hogy milyen ott gyakornoknak lenni?



2021. márc. 14. 20:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Megéri.
2021. márc. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Tapasztalatnak jó, de hosszú távon nem. Barátnőm pénzügy és számvitel gyakorlatát töltötte ott. Nem sok fizu, de 1 év jól mutatott a CV-ben.
2021. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
#2 és mit szóltak hozzá hogy 1 év után dobbantott barátnőd? :D nem ajánlottak teljes állást?
2021. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Az ilyen cégeknél tök jó kezdeni, de a többség elég hamar kilép, sokan nem maradnak egy évig sem (teljesen megértem). CV-ben valóban jól mutat, lehet utána menni sok jó helyre, később meg szerencsésebb esetben akár managerként is vissza lehet menni (azért ez nyilván automatikusan nem fog menni). Ha kibírod, akkor 5 év után még nagyobb eséllyel managerré válhatsz, ha a cégnél maradsz, de az 5 év kemény munkát és sok túlórát jelent, finoman szólva sem kimagasló fizetésért.
2021. márc. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nekem egyik ismerősöm az egyetemen dolgozott KPMG-nél és ő azt mondta,hogy gyakornokként a fizu sokkal magasabb mint a többi helyen ,ő megkeresett 200-at havonta suli mellett.

Csak kíváncsi voltam több véleményre is.

2021. márc. 14. 22:21
 6/15 A kérdező kommentje:

A barátom teljesen ráv van mozdulva erre a cégre,hogy hu egy big 4 cég,lehet menni külföldre is cégen belül és hogy ha itt dolgozol utána kb bárhova felvesznek.

Ő nem ezen a területen van,most végzett mérnökként. Csak van több haverja is akik ezeket mondják.

2021. márc. 14. 22:23
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom ezek mennyira igazak...
2021. márc. 14. 22:24
 8/15 A kérdező kommentje:
És azt is mondják,hogy nehéz bejutni.
2021. márc. 14. 22:25
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Sima auditra nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne bejutni, meg azt is kétlem, hogy sok külföldi útjuk lenne. Speciálisabb területen (management consulting, risk management) talán elhiszem.
2021. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én adótanácsadóra mennék ha lenne lehetőség.
2021. márc. 14. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!