Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezzel a hozzáállással megyek...

Valaki : kérdése:

Ezzel a hozzáállással megyek valamire?

Figyelt kérdés

Lassan végzek az egyetemmel (középiskolai tanári). Lassan el kell kezdenem gondolkozni, hogyan tovább. Bennem van a félelem, hogy nem fogok munkát találni. Ha tanárként nem is, akkor másra is nyitott vagyok teljes mértékben. Nagyon sok minden szóba jöhetne részemről. A fizetés...Hát tudom, hogy senki pályakezdő szinte nem keres sokat, nem vagyok olyan, hogy 300 nettó alatt nem megyek el dolgozni... Annyi, hogy meg lehessen élni belőle, de nem élek álomvilágban.

Amiben jó vagyok, az nyilván a tanítás, a fogalmazási képességem írásban és szóban is kiemelkedően jó. Kitartás a munka terén az nagyon megvan, könnyen kötődöm a munkahelyhez. Középiskolában és egyetemen egy gyárban dolgoztam sok évig. Emellett pedig van egy elvem, az a hely, ami nekem munkát és fizetést ad, az fontos nekem és a maximumot nyújtom (így volt ez a gyárban is).

A diplomámmal és ezzel a hozzáállással van rá esélyem, hogy ne itthon öregedjek meg a szüleim terhére, hanem élhessek saját életet?



2021. márc. 19. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Diplomád lesz, ha van mellé nyelvtudásod is (nem, nem nyelvvizsga, hanem valódi, használható nyelvtudás, legalább angol vagy német, mellé még egy idegen nyelv jól jön), akkor mehetsz multihoz irodai betanított munkára, mert ott ez a kettő a felvételi követelmény. Ott aztán lehet pénzt is keresni, egy hasonszőrűvel párkapcsolatban élve már el is tudsz költözni a szüleidtől (egyedül nem fogsz annyit keresni soha a büdös életben, ahhoz normális diploma és szaktudás kellene). Ha maradsz a tanításnál, akkor meg is érdemled.
2021. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként tuti lesz munkád. Csak abból nem lehet megélni.


Minden másra ott amit az első írt.

2021. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudok angolul, franciául valamennyit, ha a vizsgák után lesz időm, folytatni akarom azt.

Tanár lennék legszívesebben, de igen, a pénz miatt nem valószínű... Erre már én is rájöttem... :/

2021. márc. 19. 22:17
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyébként van barátom, ő talán jól fog keresni de ez nem nyugtat meg. Egyrészt egy pasi sosem biztos, nem támaszkodhatok rá gondolatban. Másrészt kínos lenne, hogy ő jól keres én meg tanárként... Mintha el akarnám tartatni magam :/
2021. márc. 19. 22:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Mi az amit SZERETSZ csinálni ? Mert ha tanítani szeretsz, akkor taníts. Én anno otthagytam a tanárképző főiskolát, és bizony nagyon nagyon megbántam, mert én nagyon szeretek előadni, magyarázni stb... azóta csak szenvedés az életem. Vajon ha nagyon komolyan neki ülsz egy idegen nyelvnek, nem tudnál-e idővel külföldön tanítani sokkal több pénzért ? Akár magániskolában ? Csináld azt ami boldoggá tesz, mert tehetséges is abban leszel, amit szeretsz csinálni. Biztosan sokan nem értenek velem egyet, de én ezt mondom.


34 F

2021. márc. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A tanítás tesz boldoggá, azt szeretem. És ebben vagyok a legjobb, most bizonyosodott be a gyakorlaton. A nálam alig fiatalabb, rázós gyerekkel is meglett a közös hang és tisztel meg természetesen én is őt.

Ezen kívül a gyermekvédelem is érdekel.

2021. márc. 20. 08:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Jó dolog, ha a tanítás boldoggá tesz. Remélem, a nettó 140 ezres kezdőfizetésed, a rengeteg adminisztráció és a társadalom részéről jövő elismerés ("mer' a k***ög tanár is csak jácca itten az eszit, pedig egész nyáron othol van, éjn mög négy müszakba' dógozok éccaka is meg hétvégin is, éjn ezeknek fizetést se adnék, mer' nem dógoznak") ugyanilyen boldoggá fog tenni. Ja, és ha valami alacsony óraszámú szakod van, akkor ebből a csodálatos összegből tessék megoldani, hogy akár 4-5 iskolában is taníts, mert a tankerület simán vándorköszörűst csinál a tanárokból. Most épp nem kell hozzá autót fenntartanod, de jelenléti oktatás esetén az sem árt. Viszont az online oktatáshoz számítógépet nem kapsz senkitől, vegyél magadnak, ám legalább ingyen internetet igényelhetsz.

Félreértés ne essék, nem akarlak én lebeszélni a tanításról, csak ha egyszer ez az álmod, jó látni az árnyoldalait is. Csúnyán hangzik, de legalább őszinte: a tanításból nem fogsz megélni. Ha ez az álmod és ezt szeretnéd csinálni, akkor vállalnod kell, hogy a párod eltart, te pedig élhetsz az álmodnak. Egyébként ha később családot szeretnél, jó dolog a tanítás, mert mikor szünet van, te is otthon vagy a gyerekkel, nem kell táborból táborba, egyik nagyszülőtől a másikig hurcolni, szabadságért kuncsorogni. Viszont ezen kívül semmi előnye nincs.

2021. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Milyen tanár leszel?

Érdemes elgondolkodni más irányokon és esetleg később óraadóként bedolgozni akár középiskolába, akár egy egyetemre.

Én pl. nagyon szerettem volna tanár lenni, de már tiniként körvonalazódott, hogy nem tenne boldoggá ez az életforma. Végül teljesen más irányt vett az életem és másodállásban tanítok egy egyetemen. Persze ez így rengeteg idő és energia, de én imádom. Nekem a tanítás hobbi, és hogy ezért kapok havi 1-200 ezer forintot, az meg csak előny, de nem ez a fő megélhetési forrásom, így szerencsére nincs túl sok jelentősége, hogy adott hónapban 130-at kapok-e, vagy 180-at. Mégha ez így nagyképűen is hangzik...

2021. márc. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Két érettségi tárgy, magyar és történelem. Óra számmal talán nem lesz gond. Viszont igen az a 140 ezer :/
2021. márc. 20. 17:05
 10/14 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok. Annyit még hozzá fűznék, hogyha lehetne egy kívánságom, visszamennék az időben, és befejezném a tanárképzőt.... Mindenféle más dolgot tanultam azóta, de mindennap utálattal megyek be a munkahelyemre. 15 évvel ezelőtt mindenkit azzal riogattak, hogy tanárként nem lesz munkahelyem, mert tanárból ugye rengeteg van... nem volt igazuk, (!!)manapság nagyon keresik a tanárokat. Oké, a pénz nagyon kevés, de én azt gondolom erről, hogy ez változni fog. Most olyan időket élünk, hogy a fizikai munkáért sokszor többet fizetnek, de meggyőződésem, hogy ez meg fog változni 10-20 éven belül. A robotizáció fel fogja forgatni a munkaerőpiacot. Persze, oké tanulj nyelv(ek)et ezerrel, de én azt mondom mindenképpen olyan dolgot csinálj amit szeretsz csinálni, legyen az tanítás vagy bármi más. Amit örömmel csinálsz abban profi leszel (!), amit muszájból meg a "több pénzért" abban inkább középszerű leszel... és a középszerű munkavállalónak nem szeretnek olyan sokat fizetni mint a profinak. Oké ez egyéni tapasztalat, és szubjektív vélemény volt. :)
2021. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!