Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezzel a hozzáállással megyek...

Valaki : kérdése:

Ezzel a hozzáállással megyek valamire?

Figyelt kérdés

Lassan végzek az egyetemmel (középiskolai tanári). Lassan el kell kezdenem gondolkozni, hogyan tovább. Bennem van a félelem, hogy nem fogok munkát találni. Ha tanárként nem is, akkor másra is nyitott vagyok teljes mértékben. Nagyon sok minden szóba jöhetne részemről. A fizetés...Hát tudom, hogy senki pályakezdő szinte nem keres sokat, nem vagyok olyan, hogy 300 nettó alatt nem megyek el dolgozni... Annyi, hogy meg lehessen élni belőle, de nem élek álomvilágban.

Amiben jó vagyok, az nyilván a tanítás, a fogalmazási képességem írásban és szóban is kiemelkedően jó. Kitartás a munka terén az nagyon megvan, könnyen kötődöm a munkahelyhez. Középiskolában és egyetemen egy gyárban dolgoztam sok évig. Emellett pedig van egy elvem, az a hely, ami nekem munkát és fizetést ad, az fontos nekem és a maximumot nyújtom (így volt ez a gyárban is).

A diplomámmal és ezzel a hozzáállással van rá esélyem, hogy ne itthon öregedjek meg a szüleim terhére, hanem élhessek saját életet?



2021. márc. 19. 21:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én úgy voltam vele, hogy szerelemből csak addig lehet valamit csinálni, amíg az nem éhezést jelent. A tanárok 140 nettóra egy kis faluban elég a megélhetésre, talán. Pesten viszont semmire sem.


És amíg egy középszerű multis droid ennek alsóhangon háromszorosát keresi, addig nem tudom komoly alternatívaként tekinteni a tanári pályát.


Én az utolsó fél évben hagytam abba amúgy. Amikor kiderült, hogy fél évig kell gyakorlatilag teljes állásban tanítani, de nem fizetnek egy fillért sem. (Ez nekem nem fért bele, dolgoznom kellett az egyetem mellett, hogy megéljek.)


Eltelt 10 év és nem bánom, hogy multis droid lettem nettó 500 ért, mert a maradék időmet azzal töltöm, amivel csak akarom.

2021. márc. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó a bíztatást. Annyi kritikát kaptam már a tanáriért... 18 voltam, követtem az álmomat. Ez nem bűn.

Tulajdonképpen a pénzt leszámítva azóta se bántam meg.

De ha esetleg nem találok hirtelen tanári állást, jó tulajdonságom, hogy én szeretek dolgozni. Szeretem a fizikai munkát is. Finnyás vagy beképzelt diplomás sosem leszek.

2021. márc. 20. 18:47
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is töri-magyar szakon végeztem az egyetemen, de végül a tanári tárgyakat nem csináltam meg mind, így nem is mentem tovább tanárnak, mert idővel rájöttem, hogy hiába szeretném csinálni, stabil megélhetést nem biztosítana. Bölcsészként és mondjuk nyelvvel azért el lehet helyezkedni, de elismerem, nehéz. Ha jól tudsz írni, fogalmazni lehetsz mondjuk szövegíró/copywriter, ha van hozzá érzéked, fordító is. Egyéb irodai munka is elérhető, ha jól megy az az angol, és ha mellé még egy nyelv jön, még könnyebb lehet a helyzeted. Sok sikert kívánok neked!
2021. márc. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Oké hogy azt válaszd amit szeretsz csinálni, de nem biztos hogy abban leszel jó. Pl. én szeretek gitározni, de sosem tudnám elérni azt a szintet hogy tanítsam, mert nincs meg hozzá a tehetségem.
2021. márc. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!