Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek miért véd a...

Szerintetek miért véd a munkáltató egy gyenge munkavállalót? Ketten vagyunk felelősek egy kb. 60 fős irodában egy területért, a kolléganőm minden egyes nap több mindent hibázik.

Figyelt kérdés

Egy idő után jeleztem a vezetőknek, abban bíztam, hogy ha a vezetők elbeszélgetnek vele pár alkalommal, akkor csak javulni fog, vagy elküldik, de az alapján, amiket a kolléganő mesélt, inkább csak arról beszéltek vele, hogy milyen rosszul érzi magát a hibák miatt, meg hogy ezek nem is nagy hibák (az ügyfél aztán őrjöng, mert elírás miatt egy 0-val több pénzt kérünk tőle...), és kiderült, hogy a statisztikát a hibáiról, amit tőlem kértek, hogy vezessek egy ideig, nem is beszélték át vele - tehát továbbra is hibázik, és nekem egy csomó időt elvett a munkámból ez a statisztika készítés. A hibáit én javítom, én régebb óta vagyok ott, ő csak 7 hónapja...Nekem egy picit se ismerték el a vezetők, hogy igazam lenne, vagy bármi, csak hogy legyek türelmes vele, illetve hogy ne legyek már ennyire maximalista. Ami annyiban áll, hogy ha egy feladat elvégzése 5 lépésből áll, akkor mind az 5 lépést megcsinálom, tehát pl. nem hagyok ki egy dokumentumot a kiküldött levélből, és elvárom ugyanezt a lánytól is. Mindenki hibázik, de a napi 3-4 hiba, minden nap számomra nem fér bele. És én vagyok a rossz még a vezetők szerint is (bár csak virágnyelven éreztetik ezt velem). Ezek szerint fogjam vissza magam és csak egy 3-as érdemjeggyel értékelhető munkát végezzek, mert a mostani 4-5-ös túl sok? Mi lehet az oka annak, hogy egy vezető a vacak munkaerőt ennyire védi, és engem hoz ki még előtte is a rossznak?


A cég nemzetközi, nem veszélyeztetett ágazat, tehát szerintem bértámogatást se kapnak, a munka nem is nehéz különösebben, vannak, akik szakirányú tanulmányok nélkül is meg tudják csinálni.


2021. márc. 20. 18:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Csókos.
2021. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
Talán kevesebbet keres, mint te?
2021. márc. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
120-as mellboseg?
2021. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem keres kevesebbet. Ugyanaz a munkakör. És nem is értem, hogy ez hogyan jön ide, ha kevesebbet keresne, akkor rendben lenne, hogy vacakul dolgozik?!


Nem, nem egy csinos nő, egy kis nagyon fiatal, de mulya(nem tudja kifejezni magát, nem tud érthetően lerendezni egy problémát, kihagy infókat, tehát nem talpraesett). Abszolút nem olyan a habitusa se, a kinézete se, mint aki így jutna előre bárhol. A vezetők pedig szintén nők.

2021. márc. 20. 18:52
 5/20 A kérdező kommentje:
A "csókos"-ra nem reagáltam :) Ezt már más is mondta, de egyszerűen annyira hihetetlennek tűnik nekem egy nemzetközi vállalatnál, és túl egyszerűnek néz ki ahhoz, hogy ezt higgyem.
2021. márc. 20. 18:59
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

A felettese vagy? Ha nem, akkor ne foglalkozz vele.

Az általa elkövetett hibákért vállalja ő a felelősséget, nem a te problémád. Ezt jelezd neki is, illetve a vezetőségnek is.

Ha a vezetőség továbbra is azt gondolja, hogy ezek nem nagy hibák, akkor meg végképp nem a te feladatod felnagyítani őket, lépj túl rajta. Neked nem kell visszább fognod magad, nem kell az ő szintjén teljesítened, de nem is feladatod beárazna egy veled egy szinten lévő kollégád munkáját. Nekem kicsit túlbuzgónak tűnsz, és valószínűleg ezt a főnökeid is így látják.

2021. márc. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
*beárazna=beárazni
2021. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy ugyanaz a dolgunk, ketten vagyunk felelősek ugyanazért. Ha ő hibát csinál, az más munkafolyamatban előjön, ami miatt engem is előveszne, illetve MINDIG én javítom az ő hibáit, mert ő nem tudja megcsinálni, hiába lett elmondva neki is minden. Nem lehet semmit rábízni, mert mindent rosszul csinál.

Érdekes, 12 év munkatapasztalat és előtte a főiskolán (bár ott teljesen átlagos jegyeim voltak), nem voltam sehol sok, mindenhol örültek, hogy jól csinálom a dolgokat, de itt visszafognak.

2021. márc. 20. 19:36
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
Egy multi erről szól, a középszerűség a cél.
2021. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Sajnos igen. És ahogy látom, az emberek is ezt védik.

Én meg nem tehetek róla, hogy jól dolgozok, ez nem túlbuzgóság, nem _akarom_, hogy jó/jobb legyek, hanem így jön. Jön magától, hogy meg tudom csinálni a folyamatot, jön az is, hogy könnyen észreveszem, ha valami nem lett jó, az is magától jön, hogy ki tudom javítani - illetve tapasztalat is, de az már neki is van.

De akkor felmondok, és elmegyek olyan helyre, ahol megbecsülik a hozzáállást, mert ezzel a vezetőkkel már elrontottam a dolgokat, azt látom. Remélem, nem viszi csődbe a céget a színvonalas munkája egyeseknek. És mindenki azon a szinten és olyan munkakörben dolgozzon, amit meg tud csinálni.

2021. márc. 20. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!