Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérne ez egy munkaügyi...

Megérne ez egy munkaügyi pert? A munkáltató rendes felmondással akart elbocsátani, de nem írtam alá, majd emaileztünk és hülyének akar nézni?

Figyelt kérdés

Munkaszerződés:


[link]


"Rendes" felmondás:


[link]



Emailem a cégnek 1 :


[link]


Válasz a cégtől 1 :


[link]


Nincs pénzem ügyvédre, jelenleg álláskeresésire várok.


Tanácsokat kérnék, hogy miként juthatnék a pénzemhez amiért már megdolgoztam és járna... Vagy nincs értelme?



2020. nov. 25. 21:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
93%
Mielőtt a szerződést átbogarásznám, érdeklődnék, hogy a cég által írt válaszban található információk valósak-e?
2020. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:

Nem, nem kaptam tőlük levelet, és nem irattak jelenléti ívet sem.

Hónap utolsó napján kaptam a "fizetésemet" , majd két hét múlva egy bépapírt ami a valóságtól távol állt, és csupán a garantált bérminimumra vonatkozó törvénynek felelt meg, viszont aláíratni semmit sem irattak alá!

2020. nov. 25. 22:05
 3/67 anonim ***** válasza:
96%
Hát olvasva a cég válaszát, éehet rosszul járnál egy munkaügyi perrel. Sajnos nem jött le, hogy home office-ban dolgoztál vagy sem, ha igen akkor tényleg visszaküldted az elszámolási bizonylatokat aláírva? De egy bíró rögtön azzal zárná le a panaszodat, hogy ha minden hónapban a fizetésedet átvetted, akkor azt jelenti, hogy akkor nem volt semmi gondod a fizetéssel. Elfogadtad.
2020. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
95%

Akkor hogy kaptad meg a fizetésedet, és a fizetési bizonylatodat?

Hónapokig nem kaptál fizetést? vagy hogy ?

2020. nov. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:
Na álljunk meg! Először is az írjon már választ aki veszi a fáradtságot és mindent elolvas amit belinkeltem... Kiderül a munkaköröm is ami nem végezhető home officeban!
2020. nov. 25. 22:26
 6/67 anonim ***** válasza:
94%

Akkor nem dolgoztűl home office-ban. De minden hónapban megkaptad a fizetésedet? Átvetted? Elköltötted? Abból éltél? Ha igen, akkor ez azt jelenti, hogy bár lehet nem kaptál bérbizonylatot, de a fizetéseddel nem volt gondod, mert elfogadtad, átvetted.

Ha meg nem kaptál hónapokig, akkor miért nem tettél korábban panaszt?

2020. nov. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:

Négyzöldes, megtennéd, hogy nem írsz többet?

Valaki más esetleg aki elmúlt már 18 legalább, vagy menjek az Indexre, jogifórumra?

2020. nov. 25. 23:15
 8/67 A kérdező kommentje:

Fizetési bizonylatnak számológéppapírokat kaptam, kézírással.

168 óránál többet is és kevesebbet is dolgoztattak.

Még a számológéppapírokon sem jött ki a pótlékok stb összege.

2020. nov. 25. 23:19
 9/67 anonim ***** válasza:
96%

Hát azért ebben a történetben vannak lyukak, elég sok.


Ha te magad is azt állítod, hogy a cégnek nincs aláírt jelenléti íve, mi alapján számoltak volna neked pótlékot?


Aláírtál-e valamit akkor, amikor átvetted a pénzt, és a feltüntetett összeg annyi volt-e, mint amennyit átvettél? Ha igen, akkor a számfejtés a vita tárgya, ha nem akkor a kifizetés, nagyon nem mindegy.


A versenytilalmit nem fogod megkapni, ez 100%. A pótlék nyilván vitatható, ennyiből nem derül ki járt-e volna. Ha a tudomásodra jut, hogy nem tett eleget a munkáltató a fizetési kötelezettségének, azt 14 napod lenne rajta számon kérni. Abban igaza van az előzőnek, hogy ezt vélhetően nem tetted meg, tehát ez a rész is minimum kérdéses. A havi 100.000 forint eleve érthetetlen, semmi alapja, illetve még ha akarnának is fizetni, akkor is levonnák az adót.


Szóval röviden, ebből még ügyvéddel se biztos hogy látnál pénzt, ügyvéd nélkül pedig teljesen esélytelen.

2020. nov. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:

Aláírtál-e valamit akkor, amikor átvetted a pénzt, és a feltüntetett összeg annyi volt-e, mint amennyit átvettél? Ha igen, akkor a számfejtés a vita tárgya, ha nem akkor a kifizetés, nagyon nem mindegy.


Nem mivel a pénzt előre adták, még bérszámfejtve se volt (nem is lehetett hónap utolsó napján) a papírt meg hónap közepén közbe harmadikai dátumok voltak rajta, de sosem iratták alá, és mindíg a garantált bérminimum szerinti 168 óra volt rajta, pedig hol többet dolgoztam, hol kevsebbet.


Kézírások, és az ő eszközeikkel kinyomtatott fecnik vannak a birtokomban, plusz remélem a bíróság érti azt a szerződéspontot a munkaszerződésben, hogy a "A Munkaszerződés megszűnése utáni kötelezettségek." (7).

A kötelező, kötelezettség szavakat lehet még bárhogyan máshogy értelmezni?

Esetleg a Munkaszerződés megszünése utánit?


Alá lett írva? Alá!


Mi az hogy nincs esély rá ez 100%?


Miért ne lenne?! Akkor minek szerződés, ha nincs betartva?

2020. nov. 25. 23:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!