Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek miért véd a...

Szerintetek miért véd a munkáltató egy gyenge munkavállalót? Ketten vagyunk felelősek egy kb. 60 fős irodában egy területért, a kolléganőm minden egyes nap több mindent hibázik.

Figyelt kérdés

Egy idő után jeleztem a vezetőknek, abban bíztam, hogy ha a vezetők elbeszélgetnek vele pár alkalommal, akkor csak javulni fog, vagy elküldik, de az alapján, amiket a kolléganő mesélt, inkább csak arról beszéltek vele, hogy milyen rosszul érzi magát a hibák miatt, meg hogy ezek nem is nagy hibák (az ügyfél aztán őrjöng, mert elírás miatt egy 0-val több pénzt kérünk tőle...), és kiderült, hogy a statisztikát a hibáiról, amit tőlem kértek, hogy vezessek egy ideig, nem is beszélték át vele - tehát továbbra is hibázik, és nekem egy csomó időt elvett a munkámból ez a statisztika készítés. A hibáit én javítom, én régebb óta vagyok ott, ő csak 7 hónapja...Nekem egy picit se ismerték el a vezetők, hogy igazam lenne, vagy bármi, csak hogy legyek türelmes vele, illetve hogy ne legyek már ennyire maximalista. Ami annyiban áll, hogy ha egy feladat elvégzése 5 lépésből áll, akkor mind az 5 lépést megcsinálom, tehát pl. nem hagyok ki egy dokumentumot a kiküldött levélből, és elvárom ugyanezt a lánytól is. Mindenki hibázik, de a napi 3-4 hiba, minden nap számomra nem fér bele. És én vagyok a rossz még a vezetők szerint is (bár csak virágnyelven éreztetik ezt velem). Ezek szerint fogjam vissza magam és csak egy 3-as érdemjeggyel értékelhető munkát végezzek, mert a mostani 4-5-ös túl sok? Mi lehet az oka annak, hogy egy vezető a vacak munkaerőt ennyire védi, és engem hoz ki még előtte is a rossznak?


A cég nemzetközi, nem veszélyeztetett ágazat, tehát szerintem bértámogatást se kapnak, a munka nem is nehéz különösebben, vannak, akik szakirányú tanulmányok nélkül is meg tudják csinálni.


2021. márc. 20. 18:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Két dolgot gondolok. Egyrészt te vagy a "Mindentudó, nagyonokos, feddhetetlen" régi dolgozó, aki zsigerből utálja az újat. Nő vs. nő reálcióban meg ez borzalmas állapot.

Másfelől, valószínűleg elsőre finomabb beszélgetést intéztek vele, nem kapták le egyből a 10 körméről, fokozatosság...

2021. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

elsőre


2 hónapja szóltam.


Mindentudó, nagyonokos, feddhetetlen"


Van hiányosságom nekem is. Amíg a kislány marad, az én hiányosságom is marad, mert nincs időm azt jobban elsajátítani. Nincs szakmai képesítésem, neki van. Szóval hogy is van ez?

És más kollégával miért nem volt bajom? Mellette is én voltam a régi (ő szülési szabadságra ment, mielőtt még kombinálnátok)

2021. márc. 20. 21:01
 13/20 A kérdező kommentje:
Még egyvalami: amíg a kislány nem volt itt, addig agyonnyaliztak a vezetők, hogy dejól csinálom. Ha csak rólam van szó, akkor most is dicsérnek. A többi kollégát a cégnél szintén nagyon dicsérik és nagyon elismerik, ha jól csinálják a dolgokat. Szóval alapvetően örülnek, ha valaki jó. Ezért fura, hogy most meg a vacak ennyire védve van. És már csak azért sem gondolnám, hogy én vagyok túl sok, mert tudom, hogy ki azok, akik a saját dolgukat jobban csinálják, mint én a sajátomat. Csak mellettük nincs egy vacak ember. Illetve egyik kollégám mellett volt, ő is panaszkodott, hogy hiába szólt, hogy nem jó a kollégája - azóta ott is ő ment el innen inkább...Éééérdekes.
2021. márc. 20. 21:33
 14/20 anonim ***** válasza:
20%
Egyébként attól még hogy ugyanaz a munkakör még te kereshetsz akár 3szor annyit is, de mindegy.
2021. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ez igaz, közben agyaltam ezen.

De ha a munkakörében ugyanazok a feladatok vannak, mint nekem, akkor neki is meg kell tudnia csinálni ugyanazokat, függetlenül attól, hogy mennyit keres! Ha pedig valami feladat neki nincs benne a szerződésében (nekem mellékletként megvan a felsorolás), akkor meg tudnom kell róla, hiszen akkor nem tanítom meg neki, nem várom el, stb.

Ha kevesebb valóban a fizetése, az meg nagyon helyes, úgyis fele annyit dolgozik...Arról viszont nem volt szó, hogy neki kevesebbet kéne csinálnia. Pontosan ugyanazok elvileg a feladatok. De a munkamennyiség sok, azért vagyunk ketten.

2021. márc. 20. 22:05
 16/20 anonim ***** válasza:
72%
Még mindig te vagy az a tipikus mindentudó..... húúú de utáltam az ilyen munkatársaimat....
2021. márc. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%
Akkor szerintem vagy ismerettséggel került be mint ahogy sokan írták, vagy nem akarnak megint keresni helyette. Az is előfordulhat hogy úgy vannak vele a felettesek hogy te majd úgyis kijavítod ha olyan nagy hiba. Multinál elég ritka ez, közigazgatásban pedig gyakori, hogy sok csókos csak henyélni jár be és helyettük is más végzi el a munkát.
2021. márc. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
"Nincs szakmai képesítésem, neki van. Szóval hogy is van ez?"---A hölgy a felettesed, nyalj be most és nem rúg ki az első adandó alkalommal!
2021. márc. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%
Egész őszintén, munkáltatóként inkább alkalmazok valakit, aki nem dolgozik tökéletesen, mint valakit, aki képtelen normálisan betanítani az új kollégáját, utána meg hozzám jár rinyálni minden nap, hogy a másik nem dolgozik jól
2021. márc. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
72%
Arról nem is beszélve hogy 12 év alatt képtelen volt egy papírt megszerezni, de a pofája az nagy a semmire.
2021. márc. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!