Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az „eltelt 1 év „ indok egy...

Az „eltelt 1 év „ indok egy munkahelyen a béremelésre ha semmi más sincs mögötte?

Figyelt kérdés

Nem nagyképű önhitt kicsit az a kollega aki azzal megy oda a főnökhöz hogy utoljára tavaly év elején emeltek neki, eltelt 1 év kéri az új emelést.

Nem azért mert szebb jobb okosabb képzettebb stb lett. Ugyanazt és ugyanúgy csinálja ahogy eddig.

De eltelt 1 év.

És akkor mi van-ez mióta indok?

Ha van egy „leszarom jóvanazúgy“ hozzáállású ember, annál az eltelt 1 év mióta indok egy béremelésre?

Mert az idő telik neki is meg mindenkinek de miért érne ő többet a cégnek most mint tavaly ért?


2021. márc. 28. 14:13
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
És ha neki megadják akkor evidensen mindenkinek meg kell adják mert hát az év az eltelt mindenkinek.
2021. márc. 28. 14:16
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk évente van bérkorrekció, egy inflációkövető emelés. Én még azon kívül is kaptam, mert kimagasló volt a munkateljesítményem, amit én tettem szóvá, és a vezetőség is ezek szerint így gondolta. Amióta itt a cégnél vagyok 240e nettóval indultam, és most 2 évre rá nettó 90e-el több a keresetem, azonos pozícióban. A kérdésedre válaszolva van ilyen, hogy emelgetnek, de ezért általában tenni is kell, és nem minden esetben emelnek mindenkinek, ezt tudomásul kell venni, vagy keresni kell másikat.
2021. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

" A kérdésedre válaszolva van ilyen, hogy emelgetnek, de ezért általában tenni is kell,"


És a szóban forgó ember mit tett azon kívül hogy elvégzi a napi munkát ahogy mindenki más is elvégzi és elszállt felette az 1 év ahogy mindenki más felett is elszállt?

Ezen kívül mit tett?


mert ha ezek elegek az emeléshez akkor mindenkinek jár az emelés mert ezt mindenki tudja nyújtani.

Napi szinten bejár tessék lássék végzi a munkát de csak úgy lazán hogy más is odaférjen hát ezt mindenki fel tudja mutatni.

És ha ez elég az emeléshez hát akkor mi a helyzet azokkal akik nem kapnak egy fillért se?

2021. márc. 28. 14:27
 4/25 A kérdező kommentje:

"Amióta itt a cégnél vagyok 240e nettóval indultam, és most 2 évre rá nettó 90e-el több a keresetem, azonos pozícióban."


Én meg annyit keresek 2021ben is mint a 2016-os felvételemkor az első bérem volt, egy fillérrel se többet.

2021. márc. 28. 14:28
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen az elet az alapitvanyi iskolaban.
2021. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

"Én meg annyit keresek 2021ben is mint a 2016-os felvételemkor az első bérem volt, egy fillérrel se többet."


Ennyit érsz, egy fillérrel se többet. Ha akkor penge lennél Bazsi, már régen leléptél volna, de se tudásod, se tököd nincs hozzá!

2021. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

és egy 8 elemit végzett pocakos tróger aki még egy érettségit se volt képes összekaparni a lassan 50 éves kora ellenére az mekkora penge?

na vajon mekkora? Jó ha írni olvasni tud.

2021. márc. 28. 14:34
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Te is annyit tudsz kb.
2021. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Indok, mert infláció van. Most mondjuk épp gazdasági visszaesés van, így vannak helyek, ahol nincs emelés. Normál esetben viszont, amikor nő a gazdaság, emelni szoktak a cégek minden évben. Kivéve természetesen az alapítványi iskolában, ahol megállt az idő.
2021. márc. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

"Indok, mert infláció van."


Bár én nem a kérdező vagyok, de ha az infláció az indok, akkor én is verhetem az asztalt a munkahelyemen? Mert mi se kaptunk emelést, noha a céget a válság semmiben nem érintette sőőőt(eü szolg. szektor de nem kórház) mégis itt is megállt az idő úgy 2018ban, mert azóta nem nyúltak a táblás bérhez.

2021. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!