Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól fizető szellemi/minimálisa...

Jól fizető szellemi/minimálisan fizikai szakmák?

Figyelt kérdés

Főként “OKJ” által(esti tagozaton is) megszerezhető szakma érdekelne.

Ami nem koszos, nem megy szét minden testrészed nap vegere.


Esetleg buszsofőrnek megéri elmenni? Vagy informatika iràny? Könyvelés? Tippeket varok!



2021. márc. 29. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Bérszámfejtés
2021. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Esetleg buszsofőrnek megéri elmenni?"

Most csinálom a C+D-s jogsit. Mennyire gondolod komolyan ezt az ötletet? Csak mert ez nem épp úgy működik, hogy ráülsz a nagy autóra, aztán buszvezetőként mész nyugdíjba is. :) Én évek óta erre készültem lelkiekben, egységsugarú buszbüzi vagyok és vezetni is szeretek, de már most, a teherautónál elbizonytalanodtam abban, hogy én tényleg ezt akarom majd csinálni. Mindent, amit tudsz a járművezetésről, felejthetsz is el, teljesen más téma a személyautó és a nagy jármű. Egyébiránt hogy megéri-e... Attól függ, hogy mennyire komolyan és melyik szegmensben gondolkodsz (helyi, helyközi-távolsági, szerződéses, esetleg különjárat). Ha csak a pénz érdekel, akkor tudtommal a Volánnál egy átlagos fordán havi nettó 250 körül lehet keresni alaphangon, a maszekoknál meg nagyon széles a skála. De ez kifejezetten egy olyan szakma, amit szerintem hivatástudat nélkül elkezdeni is teljesen fölösleges.

2021. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Apám buszsofőrként ment nyugdíjba 40 év munkaviszony után. 40 évig volt buszsofőr a Volánnál. Hivatástudat is volt benne, de inkább a családeltartás és a kitartás vezérelte. A mai fiatalokban ez már nincs meg. Nettó 250 ezer fizetés már nem elég. Neki elég volt nettó 120 ezer is, igaz falun. Változik a világ nem jó fele sajnos.
2021. márc. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Neki elég volt nettó 120 ezer is."


Boldogulj már nettó 120-ból kérlek...

2021. márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem baj, hogy az akkor volt 120 kb. 10 évvel ezelőtt? Ma már egy buszsofőr is megkeres nettó 180 ezret minimum, de felénk pl. apám volt munkatársai nem hisztiznek a munkabér miatt. Örülnek, ha van munka amihez nem kell bejárni, mert ház előtt parkoltathatják a buszt. Többségük szereti is a munkáját. Ma már a fiatalok buszvezetésből akarnak meggazdagodni. Elárulom abból nem fogsz, de egy családot szerényen eltarthatsz belőle és közfeladatot láthatsz el. Ha ez nem elég válassz más munkát!
2021. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem lenne az olyan rossza munka szerintem, csak:


ne kéne annyi kötekvő, verekedő, késelő, buszon mással (is) trógerkedő bliccelő, büdös ápolatlan, koszos és hullarészeg magyart és cigányt egyaránt fuvarozni...

2021. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

@6

#2 vagyok, látom, sikerült elindítani a lavinát. :D Céges járatokon nem kell jegyet árulni, csak vezetni kell. Többnyire egy kanyar 6-7 ezer Ft nettó, cserébe sok helyen csak a vezetési idők szabályosak, pihenőnapod alig-alig akad... Egyébként igen, pontosan azt mondtam én is, hogy itt az elsődleges nem a fizetés, hanem a hivatástudat.

2021. márc. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát jelenleg ami vonz a buszvezetésben, az egyfelol maga a vezetes,hogy szeretek vezetni es az lenne a munkam, masfelol meg hogy effektiv “rugalmas”

Tehat a szakmák 90%-ban olyanok hogy napi 8(vagy több) oran at “be vagy zárva” egy csarnokba irodaba stb ahol epp dolgozol

Ittmeg azert egyreszt latod a nagyvilagot, meg a kanyarok kozt akad azert ugyintezos ido is ha ugy van..

2021. márc. 30. 20:27
 9/11 A kérdező kommentje:
250 az a kezdő bér én ugy tudom.. nekemis van a csaladba Volános, igaz kb 10éve buszozik már de 3-400kozott azert hazavisz. Esetenkent inkabb 450hez kozelit
2021. márc. 30. 20:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Bruttóban esetleg
2021. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!