Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 150ezer fizuból mennyit...

150ezer fizuból mennyit tennétek félre,ha télen kb 40ezer a rezsi!?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 5. 17:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, én sem trollkodásból írtam. alkalmi munkákból igyekeztem megélni 20 éve, aztán az első állásajánlat nettó 100 ezerért jött volna, ez valamivel kevesebb volt az alkalmival összeszedettnél, de inkább leléptem külföldre, mert csak nyomorgás lett volna.
2021. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
55%
16 éve kezdő mérnökként nettó 123ezer volt a kezdő fizetésem, ahhoz képest, hogy az árak hogy mentek fel elég kevés a nettó 550ezer manapság, amit most keresek
2021. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Állítólag a fizu 10%-át illik félretenni.

Kaja nekem 40000ft/hó- egy kis segítség.

Nem mindegy,albiban laksz,van-e esetleg hiteled,ez esetben semmit nem tudsz félretenni,ki sem jössz belőle.

Háztartási szerek

Tisztálkodási szerek

Gyógyszerek

Bérlet stb...

Ebből a fizuból nem nagyon tudsz félretenni.

2021. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol laksz és mik az igényeid.

Ha egyedül élsz egy hitelmentes, saját ingatlanban akkor lehetséges.

Ha albérletben (bárhol) akkor nem.


Vegyük az első esetet alapul.

40 ezer a rezsi, tehát marad 110.

Kajálni kell, viszont a legtöbbet ezen lehet sprórolni. Magadnak kell főznöd és olyan kajákat, amelyek nem túl drágák.

Nem tudom hol élsz, ha nagyvárosban akkor a zöldség, gyümölcs drágább lehet és kénytelen leszel túlárazva megvenni.

(én pl. almáért meg hasonlókért biztosan nem adnék ki pénzt soha)

Szerintem a kaját meg tudod oldani 40 ezerből.

Marad 70 ezred.

Venni kell takarító szereket, tisztálkodási szereket, közlekedni kell és néha ruhát, cipőt is kell venni.

Cipőt én kb. évente veszek egy-két párt, egyet jó időre egyet télre, vagy ha bírja még a bakancs akkor azt nem kell.

Ez egyszeri költség, kb. 15 ezer ft (egy pár), ha kell venni bakancsot abból sima egyszerű munkavédelmit szoktam, max 10 ezer és legalább nem kínai fos (általában francia vagy olasz gyártmány).

AKkor ez összesen 25 ezer, de legyen 30 az egyszerűség kedvéért.

Havi szintre leosztva ez 2500Ft.

A többi ruhára is számolhatunk ennyit, összesen 5000Ft.

Takarító és tisztálkodási szereket érdemes az "eurós" boltban venni (tök mindegy most éppen mi a neve), mert sokkal olcsóbb.

Nekem sok hajam nincs, egy nagyobb flakon sampon kitart akár fél évig, de számoljunk havi költségként. Tusfürdő is mondjuk havi szinten egy elég.

Ez kb. 1600Ft.

750ml-es Domestot kb 500Ft egy flakon Jar is mosogatni. Ez havi szinten egy 1000-es. Plusz kell szappan meg hasonlók arra is számoljunk egy 1000-est.

Kb. marad ezek után 60 ezer.

Utazásra ,ha nincs kocsid akkor végül is nem kell sokat költeni, lehet gyalogolni, biciklizni is. Egy bicikli belső gumi kb. 2000Ft, ha minden hónapban mindkét kerekedre defektet kapsz, akkor havonta 4000 ezer.

Marad 56k.

Ha szórakozásra minden hónapban szánsz 6 ezret, akkor 50-et félre tudsz tenni.


De ez persze csak egyféle levezetés volt, szóval ez csak rajtad áll.

A legegyszerűbb ha felírod pár hónapig a kötlségeidet és akkor meglátod mire költesz sokat, miből tudsz spórolni és mennyid marad.

2021. ápr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A pénzköltés emberfüggő, így két ugyanolyan választ nem látsz majd. Én éltem ennyiből 1,5 évig.

Nekem ezek a fix költségeim:

* étel: 40.000 (otthon főzök)

* háztartás havi szintre lebontva 5000

* gyógyszereim 2500

* bérletem 6800

* egyéb: 10.000

* rezsi: 40.000

tehát nekem maradna 40.000.

2021. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!