Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek hogy kéne majd...

Szerintetek hogy kéne majd eltartanom magamat egy nehéz egyetemi szak mellett amire ráadásul diákhitellel tudok csak jelentkezni?

Figyelt kérdés

A tandíjat diákhitel 2-ből fizetném, mivel nincs állami támogatás az adott egyetem adott szakán...


Szülői támogatást nem kapok.


Jelenleg nincsenek kollégiumok, amennyire tudom. De még csak jövőre jelentkeznék, akkor már valószínűleg lesznek...

Viszont nem tudom, hogy szociális alapon kapnék e kollégiumi helyet.

Illetve ha kapnék, nem tudom hogy mennyire lenne jó ötlet arra alapozni.

Ha hirtelen megint bezárják a kollégiumokat, akkor mi lesz? Hová megyek?

Lehet hogy jobb lenne már eleve úgy terveznem, hogy mondjuk diákszállóra megyek.

+érv emellett hogy sokkal produktívabb tudok lenni, hogyha van egy saját szobám és nem kell két idegennel osztozni.

Ilyenek 60-70 ezerért vannak...

És akkor még a kaját, tisztálkodást és utazást is meg kell valahogy oldanom... Internet sem ártana a telefonomra, nem a szórakozás miatt.


Diákmunka ezekben a vírusos időkben sokkal kevesebb van sajnos, illetve én kezdő egyetemistának kicsit túlkoros is vagyok (24 éves leszek amikor leghamarabb el tudom kezdeni).


Szerintem 110 ezer forintra minimum szükségem lesz havonta.


Szerintetek tudok fogni valami olyan diákmunkát ami fizet ennyit csak hétvégékkel?


Vagy hogy kéne majd megoldanom?


Szívesen dolgoznék akár minden nap is, de sajnos ez egy elég nehéz műszaki szak és nem engedhetem meg hogy kibukjak, ha már felvettem a diákhitelt.


Volt már valaki hasonló cipőben? Hogy oldotta meg a helyzetet?



2021. ápr. 9. 23:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Jelentkezz másik egyetemre államira.
2021. ápr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Most dolgozol? Mert ugye írtad a korod. Hol laksz? Érdemes lehet már most spórolnod az egyetemre, de még érdemesebb államira menni (ha nappali, akkor szinte tuti van), pláne hogy ott ösztöndíjak is járnak.

Koli jövedelmi helyzet és lakhely távolság alapján számolódik pontrendszerben.

2021. ápr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Ez napi 13-14 ezer forint. Mivel a diákmunka keveset adózik vagy addigra már semmit, így elképzelhető, hogy fizetésben megkapnád, de nem sok ilyen hely van, ahol csak hétvégére kell diák és az sem 8 órában. Én időmben mozi, meki és rettenetes gyári munkák voltak csak, de még ezeknél is neha kellett hétköznap menni.
2021. ápr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

"Volt már valaki hasonló cipőben? Hogy oldotta meg a helyzetet?"


Én is 24 évesen mentem egyetemre, viszonylag nehéz szakra, de előtte 3 évet dolgoztam felnőttként és abból bő 1 évet külföldön éltem és dolgoztam Angliában. Magyarul volt már jó néhány millió forint félretett pénzem, amiből (év közben alkalmi diákmunka és minden nyár végigdolgozása nyári munkán) ki tudtam jönni. Albérleti szobában éltem, a családhoz havi 1-szer jártam haza, nagyon minimál életmódon éltem.

2021. ápr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem megoldható az állami. A szak még 2 másik egyetemen van, az egyiken szinte sosem szokták elindítani, a másikon pedig szintén csak fizetős formában van ez a szak , illetve más az egész, oda bizonyos okokból nem is mehetnék (Ezen meg amire mennék, egyébként minden más is fizetős)...


Jelenleg nem dolgozom, 3 évet dolgoztam 200 nettót kerestem átlagosan havonta. A megtakarításom 90 százalékából ki kellett fizetnem anyám lakáshitelét, meg közüzemi számlákat is, mert már elárverezésen volt a lakása (én is abban éltem), az Ő fizetésének meg kb. 40%-át minden hónapban vonták, vagy nem tudom pontosan mennyit de valami ilyesmi volt a szitu. Így mindenféle költségbe be kellett szállnom... Tavaly eladta a lakást és kiköltöztünk a városból egy olcsóbb, felújítandó kertes házba, így minden tartozást kifizettünk. De sajnos nagyon rossz szerződést kötött, ami miatt még egy csomó ideig nem került a ház a nevére, mert egy jogi kitétel miatt néhány százalékot nem tudott kifizetni a vételárból és tartási szerződést írtak jobb híján és azt is kellett fizetni, úgy hogy a ház 97 százaléka ki volt fizetve...

Igazából nagyon bonyolult, én sem értem teljesen, de tulajdonképpen át lett verve és 3 ügyvédet is kellett fogadni, azok sem voltak valami olcsók... Még csak most rendeződik a dolog.


A covid miatt pedig elvesztettem a munkahelyemet és anyám azt mondta, hogy akkor ne is lakjak ott, ha nem tudok hozzájárulni a közüzemi számlákhoz...

Így egy olyan munkatársamhoz költöztem be, aki szintén elvesztette a munkahelyét...

Ennek pár hónapja és maradt párszázezrem, persze ha szorul a hurok, akkor el tudok menni egy nagyon rossz helyre dolgozni, de amíg nincs akkora baj hogy kajára sincs pénzem, még keresgélek egy korrekt helyet.


Egyébként apám meg rokkantnyugdíjas, aki nem tud/nem akar dolgozni és 50 ezer a havi rokkantsági illetménye, vagy nem is tudom hogy hogy nevezik most.

De emiatt neki is szoktam adni havi pártízezret, ha tudok.


Ezzel a (volt) kollégámmal nagy szerencsém van, hogy közel ingyen lakhatok náluk, de amúgy rokon nincs akire támaszkodhatnék... :/

2021. ápr. 10. 00:06
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Menj levelezőre akkor.
2021. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De levelezőn sincs a szak.
2021. ápr. 10. 00:19
 8/21 A kérdező kommentje:

Karrier, fizetés kategóriában van a kérdés...


Ötletek érdekelnének megélhetésre, legális pénzszerzésre.


Módszereket is várnék arra, hogyan szedjek össze nappalis egyetem mellett havi 100 ezret legalább, VAGY hogy hogyan csökkentsem a költségeimet.

2021. ápr. 10. 00:21
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Persze, se államin, se levelezőn nem indul. Nekem meg tollas a hátam. Mégis milyen csodaszak ez? Mennyire piacképes, ha ilyen keveset képeznek belőle?


Amúgy egy csomó ember dolgozik call centerekben egyetem mellett. Jól fizet, és rugalmasak a műszakok.

2021. ápr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A Nyíregyházi Egyetemen a repülőmérnöki szak...

Olyan időkben amikor nincs covid, meg pandémia, akkor extrém piacképes és kimagaslóan jól lehet keresni.

Ha van pandémia, akkor konkrétan szinte lehetetlen elhelyezkedni.

A képzés egyébként félévente több millió forint és 7 féléves a szak, tehát sok pénzről van szó...


Ha valaki felveszi a diákhitelt erre, akkor nem kockáztathatja meg, hogy a munka miatt ne tudja elvégezni.

2021. ápr. 10. 00:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!