Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi ideig kell tanulni...

Mennyi ideig kell tanulni ahhoz programozni minimum, hogy a legkönnyebb, legkevesebb tudást igénylő pozíciókban boldoguljon az ember? És melyek ezek a pozíciók?

Figyelt kérdés
Nyílván ez valamennyire szubjektív, de induljunk ki egy átlagos képességű emberből.

2021. ápr. 12. 19:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
14%
Én meg ismertem olyanokat akik OKJ-t végeztek és jól boldogulnak ebben a szakmában. Tudod kik fuccsoltak be az OKJ-val? Azok akiknek semmi affinitásul nem volt az informatikához, csak beiratkoztak, mert azt hitték ha végig héderelik az oktatást, utána egyből kapkodnak utánuk a milliós fizetésekkel. Viszont akik szorgalommal végig csinálták, és nem voltak restek még az iskolában elvárt szinten felül is fejleszteni magukat, azok gond nélkül megtalálták a számításaikat.
2021. ápr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

#11. El tudom képzelni, hogy voltak ilyenek is, mondjuk 25-30%, de van egy elég erős gyanúm hogy azok már LEGALÁBB 14-15 éves koruk óta aktívan foglalkoztak a témával, tehát Ők is éveken keresztül alapozták a tudásukat, autodidakta.


Nekem 0 rálátásom van a dologra. Sosem lehetett számítógépem, 17 évesen vettem magamnak először.

2021. ápr. 12. 19:55
 13/28 anonim válasza:
100%
Nekem egy félévem van még a mostanin kívül az egyetemen. Körülbelül idáig el lehet jutni úgy hogy mindig csak az adott tárgyra, tárgyakra készülsz, megírod a vizsgát és letudtad a félévet. Viszont ha te magadtól nem szánod rá az időt a tanulásra és a fejlődésre, értsd úgy, hogy nekem pl.: személy szerint ez a hobbim is, azaz reggeltől estig amikor éppen nincsenek óráim akkor folyamatosan hobbi projekteket készítek és iskolán kívüli anyagokat tanulok. Fejlődni akarok és a lehetőségekhez képest a legtöbbet megtanulni. Akkor az iskolában megtanított anyag nem lesz elég. Én körülbelül fél éve kezdtem el komolyan venni és tényleg ahogy írtam hobbi szintet is foglalkozni a programozással. Ezelőtt megvoltak a tárgyaim és jól el voltam. De rájöttem, hogy ez édes kevés lesz. Amit írtál, hogy a legkevesebb tudással elhelyezkedni és dolgozni, ebbe tényleg csak akkor látnál bele ha elkezdenél vele foglalkozni elkezdenéd tanulni. Ez egy elég nagy terület ami folyamatosan fejlődik lehet hogy tegnap valamit megoldottál valahogy de egy hónap múlva már lesz rá könnyebb megoldás. Persze ez csak egy példa volt. A lényeg abban rejlik, hogy szeresd az egészet és legyen egyfajta rálátásod. Azaz ha már nem laikusként látsz egy újdonságot akkor egyből kapcsoljon az agyad, hogy jajj ez majdnem olyan mint a... és már tudod is használni, érted. Az alapokat nem nehéz elsajátítani, az egyetemet én teljesen idegenül kezdtem azt se tudtam mi az az integer
2021. ápr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem akarsz progrmaozó lenni, akkor nyilván kár eröltetni a dolgot.
2021. ápr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
85%

13-as folytatom:

azt se tudtam mi az az integer* de körülbelül pár hónap alatt kitisztultak a dolgok. Majd jött az objektum orientált rész, na akkor megint azt se tudtam mi van. De most már visszatekintve ezek semmik voltak az összetettebb dolgokhoz képest. Összefoglalva úgy is elkezdheted ha nem nagyon érdekel mert ezt én is így tettem, egy idő után viszont bele láttam jobban a dolgokba és rájöttem, hogy basszus ez olyan mint egy LEGO-zás és azóta is szívvel lélekkel művelem.

2021. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Köszi, #13. és #15.

Ezek hasznos válaszok voltak, ment a pont!


Viszont komolyan nem értem, hogy egyeseknek hogy jöhet le az a hozzászólásaimból, hogy én nem akarom megtanulni...


EZ NEM IGAZ!



Pont az van, hogy én szeretném normálisan tanulni, csak anyám ebben nem támogat, le akar róla folyton beszélni, mert képtelen felfogni hogy ez egy mennyire bonyolult dolog és mennyi időt kell bele fektetni...


És igen, azt vártam, hogy egyesek leírják, hogy NEM LEHET hip-hop (normális) programozó az ember, érvekkel, olyanoktól akik jobban belelátnak és akkor azokat a válaszokat megmutattam volna anyámnak...


Mert így csak minden távolabbi családtagnak is azt fogja mondani, hogy kifogásként használom a tanulást arra, hogy nem dolgozom...

2021. ápr. 12. 20:44
 17/28 anonim ***** válasza:
34%
Először azt mondod hogy folyamat pusholni akar hogy menj ilyen bootcamp képzésre, aztán meg azt hogy nem támogat. Én ezt már nem tudom követni...
2021. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Elolvastad a válaszaimat?!

Azért akar ilyen képzésekre küldeni, mert szerinte akkor heteken, hónapokon belül megtanulom programozni és találok munkát, még mielőtt elvégzem...


De egy ilyen képzéssel, ennyi idő alatt nem tudok annyi tudást szerezni, hogy értékesíteni tudjam a tudásomat, mert közel nulla marad, ahogy most is.


Hogy ne legyen nulla, ahhoz 2-3 évig tanulnom kell vagy egyetemen, vagy magamtól...

De az biztos, hogy 1-2 hónap alatt nem tudok elhelyezkedni IT szektorban, mert ennyi idő alatt nem lehet megtanulni semmit. Ez egy vicc!

Ő azt akarja, hogy ne tanuljak 2-3 évet, tehát nem támogat a dologban.


Hogy lehet ezt nem érteni?

2021. ápr. 12. 20:53
 19/28 A kérdező kommentje:
Röviden szerinte a programozás egy olyan dolog aminek elsajátításához nem kell fél év sem, annyi idő alatt Ő is meg tudná tanulni (egy operációs rendszert nem tud telepíteni).
2021. ápr. 12. 20:57
 20/28 anonim ***** válasza:
69%

Tehát akkor mi a végkövetkeztetés?


Gyorstalpalóra nem mész mert nem ér semmit, több évesre sem, mert anyád nem támogat, és már le is gyártottad magadnak a kifogást hogy miért ne kelljen az ég világon semmit sem csinálnod.

Szuper. Lépjünk tovább.

2021. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!