Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért titulálják hamisnak a...

Miért titulálják hamisnak a KSH átlagkeresetet sokan amikor ezen az oldalon is kiderül, hogy teljesen reális?

Figyelt kérdés

Havi nettó 200-300 ezer forint már teljesen átlagos gyári munkásoknál is, miért van ez, hogy "senki nem keres ennyit meg a Mészáros nyomja fel" , stb.. dumák.


Vagy ezek közmunkások meg hasonlók? Nekem környezetemben nincs olyan aki ne keresné még az átlagbért és nem valami gazdag gyerek vagyok, többiek is átlag munkával rendelkeznek. Akik meg magasabb végzettséggel és jobb helyeken vannak azok meg bőven átlag felett..


2021. ápr. 15. 20:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A környezeted - általában - a veled hasonló státuszúakból áll. Ha egy ruhabolti eladó környezetét nézzük Bódvaszilason, az lehet mást takarna.
2021. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Vidéki városban lakok és nem elit ismerőseim vannak.


Van aki gyári munkásként többet keres nálam pedig én is átlag felett keresek és van diplomám.

2021. ápr. 15. 20:47
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
nagyon sokan feketén kapják a bérüket, szóval az átlagkereset még ennél is magasabb. én azt látom hogy soha nem keresett az emberek nagy része ennyi pénzt mint manapság. persze vannak szektorok akik megszívták, de alapvetően nagyon pörög a gazdaság
2021. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Másrészt nem veszi figyelembe a munkanélkülieket, sem az inaktívak azon részét aki feladta a keresést, mert nekik reálisan nullát kellene beírni.
2021. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Munkakerülőket miért kéne figyelembe venni?
2021. ápr. 15. 21:57
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyakori alapján vesszük az átlagot, a KSH adatai még kevésnek is számítanak. Itt mindenki minimum nettó 400-500 ezret keres.
2021. ápr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6) gyári munkásként ráadásul:D
2021. ápr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vonom kétségbe a KSH átlagbért, mert egyébként reálisan nézve ez is nevetséges. Főleg ha átszámoljuk euróba.

Nem is ezzel van a baj, hanem az eloszlással.

Milliók keresnek minimálbér vagy bérminimum környékén, vagy csak kicsivel felette és nagyon kevesen meg extrém jól. Nincsen középérték.

Pl. ezt a saját cégemben lévő viszonyok is igazolják. Egy sima melós 1000-1200Ft-os BRUTTÓ órabért kap + valamennyi műszakpótlékot és bónuszokat, de ez mind mind az alapbérből van %-ban visszaosztva.

Ergo 130-150 ezret visznek haza, túlórákkal ( hónapokig 12 órázás), esetleg 200 fölött. De ez megalázó. Igazgatói, vezetői szinten pedig repkednek a milliós bérek. És irodán is a legtöbben szarul keresnek, 250-300 ezres bruttó bért. Egy-egy irodai vezető kaphat amx 500 ezret bruttóban.

Valószínűleg az egész országban hasonlóan működhet, hogy rengetegen dolgoznak megalázó, éhbérért, normális, átlagos keresetet kevesen kapnak, míg pár extrém magas bér jól felhúzza az átlagot.

A medián bér ezért is van valahol 190 ezer ft nettó környékén.

2021. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Azért nem fekszik a statisztika, mert az átlagember nem nézi, hogy hány órában dolgozik, a legtöbb ki sem tudja számolni az órabérét, mert nincs fix munkaideje, és a pótlékszámításhoz se ért, amire állandóan változó (nem vicc van hogy negyedévente) szabályok vonatkoznak.

Nem értik mi az a munkaidőkeret.

Így csak azt látják mennyit kapnak hónap végén, és az van hogy jóval kevesebb mint annál aki plusz jutalékot kap, vagy célprémiumot, vagy eleve dupla munkaórában dolgozik egy hónapba mint egy átlagember pl mint én.


6 havi munkaidőkeretben 15 munkanappal dolgozok 360 órát. (teljesen szabályosan)


Nettó 1050 ft os órabérrel jóhogy 380 ezret keresek, az már más kérdés, hogy a munkaköröm nem valódi munka, csak jelen kell lennem a munkahelyemen, de azt csinálok amit akarok szinte, kivéve alkoholfogyasztás, meztelenül szaladgálás, botránykeltés stb. Portás vagyok egyébként...


De ha az én esetemet nézzük 20 percre lakom a munkahelyemtől, és a 15 "munkanappal" gyakorlatilag kevesebbet terhelődök

mint az aki 18 napot jár napi 2 órát utazik oda vissza és 12-14 órában állómunkát végez a nettó órabére meg csak egy százassal több vagy kétszázzal... Mert hazamegy kifáradva aztán úgyis pihennie kell, meg a stresszt kialudnia, én meg nulla stresszel kialszom éjszaka ugyanúgy miközben fizetnek érte... Esetleg felkeltenek egy héten egyszer na bumm, akkor mi van...

2021. ápr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Na igen ez meg a másik, hogy az sem mindegy hány órát dolgozik valaki egy hónapban egy adott fizetésért. mert lehet, hogy csak 160 ezret keres valaki, de ha ezért dolgozik egy hónapban 80 órát az egészen jó nem?

Van aki meg 380 ezret keres, de dolgozik érte 380 órát. Ez már kevésbé jó.

2021. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!