Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egy szobalány állás...

Milyen egy szobalány állás ausztriában?

Figyelt kérdés

Szeretnek majd jelentkezni egy állásra és érdekel milyen a munkakor

Mik a feladatok pontosan mennyit kell dolgoznotok fizu stb...



2021. ápr. 22. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kemény. Még 5 napba ellehet viselni szerintem, de 6 napozni nem 6 napoznék.

Én személy szerint azt vettem észre, hogy olyan hülygek mennek ilyen pozíciókba dolgozni akiknek kel la pénz és nem beszélnek nyelvet, vagy ha beszélnek is nagyon alapfokon.

A munka kemény, állandó a nyomás és sokszor van munakerő hiány, ezt minden egyes szállodába tapasztaltam ahol dolgoztam kint Ausztriában.

Szerintem ez akkor érné meg a legjobban ha ingáznál, és a határ mentén találnál munkát, így tudnál spórolni a kaján illetve visszatudod igényelni az üzemanyagot is, és nem kell bent laknos a szállodában, ami megint csak előny. Tirolba illetve Vorarbergbe nem mennék semmi pénzért, nekem az nem fekszik, próbáltam már mind a kettőt.

2021. ápr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban dolgoztam egy 5*os szállodában és brutál nehéz munka. 8-10 szobát kellett egy nap megcsinálni, de teljesen. Mindegyikben áthúzni az ágyneműt, porolni és porszívózni, a komplett fürdőszobát kitakarítani, minibárt feltölteni és ha vmi hiányzott (pl egy szennyes szatyor), akkor abból újat vinni. Megvolt szabva, melyik szobára mennyi idő jut, de sokszor lehetetlen volt annyi idő alatt megcsinálni (pl. ha kellett egy plusz ágy a szobába, akkor azt hozott az egyik kolléga, de a plusz ágyneműért már nekünk kellett elmenni. Meg plusz pohár, plusz fürdőköpeny, papucs stb). És persze mindennek nagyon szépen kellett kinéznie, mindent úgy kellett elrendezni, ahogy az elő volt írva. Csak úgy lehetett időben végezni, ha ezt-azt elsunnyogott az ember, pl. volt hogy nem porszívóztam, de vannak Hausdamek, akik ellenőriznek és ha vmi nem jó, akkor visszahívnak, hogy csináld meg. Na meg ők is olyanok voltak, hogy néha nem vették észre, ha vmi nem tökéletesen tiszta, de volt hogy tök hülyeségek miatt hívtak vissza és sok idő elment azzal is, hogy szaladgálsz a szobák között.

Nálunk amúgy is nagy volt a káosz mindig, lehet hogy vannak szervezettebb hotelek, de arra tényleg készülj fel, hogy sokat kell talpalni. Plusz a hátam is fájt a sok hajolgatás miatt (meg a kollégáknak is).

Heti 5 napot dolgoztam, 8-17 óráig (hétvégén 9-18ig), 60 perces szünet járt, de azt sokszor nem tudtam kihasználni, ha időben akartam végezni. Van Spatdienst, ők délután jönnek és csak 3-4 szobát takarítanak, mert 6tól turn down-t csinálnak (előkészítik a szobákat estére, ez nem sok feladat, viszont ők 30-40 szobát kapnak, szóval pörögni kell este is).

Ja és minden szinten volt pár office, ilyen kis raktár ahova a szemetet vittük a szobákból meg onnan vittük az ágyhuzatokat, törölközőket meg a kis kacatokat. Na, nap végén még ezeket is rendbe kellett tenni. Néha ez is sok idő volt.

2021. ápr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!