Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúghatnak-e olyanért ami...

Kirúghatnak-e olyanért ami nincs a munkaköri leírásomban?

Figyelt kérdés
Természetesen nem arra gondolok, hogy bunkó vagyok és ezért kiraknak. Hanem mondjuk adnak egy feladatot, ami nem szerepel a dokumentumban hogy el kéne végeznem, és abban nem teljesítek megfelelően

2021. ápr. 25. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Siman
2021. ápr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2021. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Bármikor kirúghatnak bármiért, te pedig perre viheted az ügyet ha nem érzed jogosnak. Viszont a munkavállalónak mindig lesz jobb ügyvédje, meg mindig tudni fogja hogy mit kell meghamisítani és hogyan, ahhoz hogy a szavát alátámassza, vagy hoz hamis tanúkat ellened stb...


Az egyseri kis alkalmazott gyakorlatilag teljesen ki van szolgáltatva a munkáltató rabszolgatartónak.

2021. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi az a feladat, hogy a képesítésed/szaktudásod alapján elvárható lenne-e, hogy érts hozzá, illetve hogy mennyire áll távol a papíron megjelölt munkakörtől.


Tehát ha tolmács vagy, és téged egy cég vezérigazgatója kimondottan szóbeli tolmácsolásra vett fel papír szerint, attól elvárható, hogy az adott nyelven egy írásos dokumentumot is lefordíts. Ha téged egy acélszerkezeteket gyártó céghez festő/felületkezelő munkakörbe vettek fel, akkor nem elvárható, hogy össze is hegesszed a szerkezeteket.

2021. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha képességed és képesítésed van hozza akkor meg kell csinálni. Gondolom van olyan is a munkaköri leírásban, hogy "és az egyéb, felettes által kiadott munka elvégzése". (ha nincs leírva, akkor is ez van amúgy).


De csak ha képes vagy rá. Nyilván ha informatikus vagy egy kórházban, akkor nem kérik, hogy operáld meg a beteget.

2021. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

"Bármikor kirúghatnak bármiért,"

A munkavállaló pedig bármikor felmondhat bármiért. Jó lenne ha megértenétek, hogy ez nem rabszolgatartás, hanem egy kétoldalú piac. Ha téged kirúgnak, szar lesz, és kereshetsz új munkát, ami nem könnyű. Ha te felmondasz, a munkáltatónak lesz szar, és kereshet új munkavállalót, ami szintén nem könnyű. Tudom a vírus alatt tolongtak a betanított munkákért, de bármilyen szakképzettséget igénylő munkakörben ugyanúgy munkaerőhiány van. Egyébként a munkáltatónak sem érdeke hogy kirúgjon, ha egyébként normálisan dolgozol.

2021. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Nem állok jelenleg ilyen helyzetben, így nem kell attól félnem hogy elveszítem a munkámat, szimplán kíváncsi voltma hogy is működik ez.
2021. ápr. 25. 21:40
 8/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb szerződésben és / vagy munkaköri leírásban nagyon jól megszokták hagyni a kiskaput az ilyeneknek, és beleírják utolsó pontnak, hogy "és mindegy egyéb feladat, amivel a felettese megbízza, és kötődik a munkakörhöz vagy a cég érdekeit szolgálja".


Vagy valami hasonló megfogalmazással. Itt ahol dolgozom, szerintem a szellemi alkalmazottak 100%-ának benne van ez a munkaköri leírásában. Legyen az mérnök, HR-es, logisztikán dolgozó, vagy épp pénzügyes.


De hozzáteszem, ha bele van írva ha nem... Nem annyira vet rád jó fényt az ilyen. Még ha igazad is van. Ha az egyik beosztottamat megkérném valamire, majd nekiállna munkakörit lobogtatni, hogy nincs benne, ezért nem fogja megcsinálni. Elfogadnám... De hogy utána úgy is tekintenék rá, az is biztos... Ha neked van egy munkaidőd. Őszintén. Nem marhára mindegy mivel töltöd ki?


Ha nekem azt mondanák, hogy nyírjam le a füvet a cég előtt, akkor lenyírnám. Ugyan annyit fizetnek érte, mintha a feladatomat csinálnám. Akkor nem mindegy?

2021. ápr. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam a szerződést lobogtatni, meg el sem olvastam eddig sehol, de már 2x volt hogy mondták h mit kell csinálni, én meg mondtam h felmondok, és már mentem is kitölteni a papírokat. Egyszer pultos voltam, és mondták, hogy mosogatni kéne a konyhán, mert nem bírják, itt meg most éppen semmi munka. Igazából biztos nemet mondhattam volna, és ki sem rúgtak volna, de ahol ilyet kérnek ott nem érdemes maradni, mert ki tudja mi lesz legközelebb.


A másiknál meg számítógépen dolgoztam, ott meg a takarításba kellett volna besegíteni.

2021. ápr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A munkavállaló pedig bármikor felmondhat bármiért. Jó lenne ha megértenétek, hogy ez nem rabszolgatartás, hanem egy kétoldalú piac."


Ja csak a munkavállaló meg megtagadja, elszabotálja hogy át tud neki adni az azonnalhatályúdat ha valami durva törvéynytelenség megy, aztán téged perel be meg rajtad veri le hogy a szerződésedben foglaltnak te nem tettél eleget.


Ahol már azonnali hatályúhoz kell folyamodni a munkáltatóval szemben, az kb már olyan szintű bűnszervezet, hogy bármire képesek.


Hiába a munka törvénykönyve meg a munkaügyi bíróság meg az összes szarság, a munkáltatónak mindig több lesz a kezében hogy a saját akár nem is létező igazát bebizonyítsa.

2021. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!