Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik várnak rám ha kamionsofőr...

Mik várnak rám ha kamionsofőr szeretnék lenni? Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 27. 09:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen, elolvastam. Sokat kell dolgozni és nem a legjobbak az életkörülmények de cserébe magas a fizetés és nem igényel semmilyen végzettséget
2021. jún. 17. 21:43
 12/21 anonim ***** válasza:

Akkor mit nem értesz? Ez a nem igényel semmilyen végzettséget dolog, meg olyan, hogy a töködet elhagyod mire megszerzed az összes kártyát/papírt.

A pénzről ne is beszéljünk.

2021. jún. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem igényel semmilyen végzettséget, de nekem B kategóriától kezdve két és fél év volt mire kamionra ülhettem, plusz több mint 1 millió mindent beleszámolva.

Ha volt már jogsid ami két éves (tehát nem kezdő vezetői engedélyed van már) akkor is kb 1 év.

Amúgy meg ez a jó fizetés is relatív ám. Én úgy keresek 650 felett (e hónaptól 750 felett mert emelés volt) hogy lehúzok 3,4-4,5 hetet a fülkében, utána itthon vagyok 3 napot azt go vissza...

Felrakás, vezetés, vezetés, pihenő (szigorúan annyi amennyi kötelező, nem több, max akkor amikor a fuvarfeladat úgy adja ki hogy nincs értelme korábban indulni), lerakás, vezetés, felrakás, vezetés, pihenő, vezetés, lerakás és így tovább napról napra, hétről hétre, hónapokon és éveken keresztül. Közben van hogy napokig nincs lehetőséged úgy megállni hogy le tudj zuhanyozni (mert nincs vagy mert olyan a zuhanyzó), aztán rosszabb esetben még olyan is van hogy wc sincs de kénytelen vagy ott megállni.

Múltkor szombaton értem át Olaszországba, és olyan volt a fuvarfeladat hogy kénytelen voltam menni ameddig csak tudtam, aztán azon a pályaszakaszon ahol meg akartam állni abszolút semmi hely nem volt. A lerakóhoz vezető mellékutakon is a normális helyek már telve voltak. Libegősben voltam kénytelen eltölteni 42 órát mert a lerakó környékén semmi parkoló nem volt, a vezetési időm meg elfogyott. Bal oldal 1 méterre a 2x2 sávos főút külső sávja, jobbról 50 centire szalagkorlát, azon túl meredek emelkedő és sűrű bozótos. Ennyi volt az élettér.

Ja és mindenhol te vagy az utolsó senki, mindenhol úgy szopatnak ahogy akarnak, a fuvarozó cégek és ezzel együtt a sofőrök érdekeit senki nem nézi.

A vezetési és pihenőidők túl vannak szabályozva és minden kis hibáért megbüntethetnek (nem feltétlen fognak, de ha egy szemellenzős pénzbehajtó gyökeret fogsz ki, az a legkisebb hibáért is több tíz euróval lehúzhat, mert megteheti...).

Van-e még kérdésed kedves kérdező?

2021. jún. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit hozzátennék mielőtt jön valami okostojás estéhuszonkettő fan hogy ménemmentéipariparkba, azé' mer' nem volt! Sehol semmi!
2021. jún. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így elmondva mostmár értem hogy miért sz*pás ez a meló.
2021. jún. 18. 09:35
 16/21 A kérdező kommentje:
De rövid távon míg nincs családom, fiatal vagyok megéri csinálni nem?
2021. jún. 18. 12:16
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Pár évig, hogy legyen valami kezdőtőkéd az élethez. Én 25 vagyok, másfél éve csinálom. Azt hozzá kell tenni hogy "se kutyám se macskám". Másképp lenne nem csinálnám.

13-as voltam.

2021. jún. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak példák az elmúlt pár napomból:

Munkakezdés:5:30

Végzés:19:35


K:8:40

V:23:52 (ez már 15 órásba sem fért bele)


K:8:30

V:23:20


És ehez hasonlók. Reggel elmegyek még alszik a család hazaérek már alszik a család. Magánéletem nulla, reggeltől éjszakáig dolgozok. Ezekbe nincs benne a munkahelyre utazás és a hazautazás (kb 60 perc), de természetesen ezt már beleszámolják a pihenőidőbe. És akkor még a békázgatásokról és egyéb mindennapos szopásról nem is beszéltem. Mondj még egy szakmát ahol az ALAP munkaidő 13 óra és még erre jön elég sűrűn a 15 óra. Szent Lacika álomvilágát elkell felejteni.

Rühellem én is, de a többi szakmámban pályakezdőként sosem sikerült elhelyezkedni.

2021. jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
De hogy lehet hogy ennyit kell dolgoznod? A tachográf nem azért van hogy ne kelljen annyit dolgozni, vagy hogy van ez nem értek hozzá.
2021. jún. 29. 09:56
 20/21 anonim ***** válasza:
Írtam is, hogy az alap munkaidő 13 óra és még erre jön a hosszított 15 órás. Ez teljesen legális sajnos.
2021. jún. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!