Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szellemi munka helyett fizikai...

Szellemi munka helyett fizikai munka?

Figyelt kérdés

Jelenleg szellemi munkát végzek egy nem túl magas fizetésért (netto 200 000 + cafateria). Ez a fizu arra elég, hogy a szüleimmel élve ne kelljen nélkülöznünk (normális keretek között), megtakarításra kb. semmi nem jut. 26 évesen...

Környezetemben sok ismerősöm van akik gyárban műszakoznak és jóval többet keresnek, mint én. Saját kocsi/lakás, megtakarítás, anyagi biztonság. Ez rólam nem mondható el. Egy ideje már gondolkodom, hogy elmegyek én is gyárba, a magasabb fizetés és a kisebb agyi leterheltség vonzónak tűnik. Egyetem alatt és után én is fizikai munkát végeztem és az az igazság, akkor voltam a legboldogabb. Vezetőüléses targoncavezetői engedélyem van, azzal szeretnék elhelyezkedni.

Nyilván van előnye a jelenlegi állásomnak (pl. szabad hétvégék), de mindent összevetve talán érdemes lenne váltani.

Helyemben mit tennétek?



2021. máj. 10. 08:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
Ezt neked kell eldöntened. Én biztosan nem ebbe az irányba indulnék, hanem szellemi munkakörben mennék tovább valamerre. A fizikai munka véges időben és pénzben is. A szellemi munkában több a lehetőség.
2021. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg szellemi munkát végzek egy nem túl magas fizetésért (netto 200 000 + cafateria)."


Gyárban meg kapnál 230-at a három műszakkal. Rohadtul megéri. :D

2021. máj. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked megéri a több pénz, hogy hajnalban kelsz, éjszakázol, felborul a bioritmusod, akkor hajrá.
2021. máj. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Müszakvezető is lehet fizikai munkában ha gyárról van szó, úgy meglehet keresni 300 ezret is nettóban, de a tényen nem változtat hogy túl nagy árat fizetsz azzal hogy eladod az egészségedet, a váltó műszak gyilkos hosszútávon
2021. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
42%
Műszakvezetőként jóval többet is meg lehet, mint nettó 300k,de nem lesz egyből műszakvezető.
2021. máj. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%
Igen többet is,de szellemi munkával sem lesz rögtön nagy fizetése sőt ott többet kell letenni az asztalra, valószinűleg nem szereti csinálni és nem is nagyon megy.
2021. máj. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
58%

Az igényeidet figyelembe véve váltsál. Targoncasként az autóiparban/ autóipari befzallitoknál havi 300-350 nettó garantált.

Targoncást mindig keresnek.

2021. máj. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

előző ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim.

Manapság bárki bár hét alatt leteszi a targonca jogsit, ráadásul ezek a gyártósori targisok nem is magasemelésűznek ami szerintem a parább. Szóval bárki elmegy, ha van pénze fiezetősön, ha nincs pénze akkor meg munkaügyin keresztül ingyen letesz egy targoncás jogsit. Akkor meg hogy lehet hogy ezekből hiány van?

2021. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%

Előző.

Úgy, hogy nem mindenki vállalja be a 3 műszakot.

Targoncás vs. targoncás között is van különbség.

A kérdezőt el tudnám képzelni egy

Raktáros-Targoncás pozícióba ahova az adminisztráció (SAP) is kell.

2021. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem az előző vagyok, de a targoncásokból azért van hiány, mert rengeteg közöttük a megbízhatatlan tróger. Plusz teljesen tapasztalatlan embereket nem is mindenhol szeretnek felvenni.
2021. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!