Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mekiben bruttó 1600 a KEZDŐ...

A mekiben bruttó 1600 a KEZDŐ ALAP órabér-én diplomásként lassan 20 év után nem kapok ennyit diplomás munkakörben-ez nem elgondolkodtató?

Figyelt kérdés

Az éttermekben dolgozók havi bére extra juttatások és műszakpótlék nélkül bruttó 270 680 forint. A bruttó órabér tehát 1691 forintra emelkedett, ha a bónuszokat nem számítjuk.


[link]


Én 20 év után diplomával szakterületen nem kapok ennyit. A nettóm a GBM értéke, ami nettó 150.000 alatt van.

Azért marha érdekes hogy a mekiben kezdőbérnek többet vágnak valakihez nulla végzettséggel mint máshoz egy helyen diplomával diplomás állásban.


És erre nem válasz az hogy akko mennyééé oda fijjjam.... ez nem válasz.


2021. máj. 15. 22:03
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
38%

#20: Azt értsd meg, hogy a "diplomások" nem egy homogén csoport. A diploma semmi pluszt nem ad, ha a tudás nincs meg mellé. Márpedig aki nettó 150-et keres, annak nincs.

De továbbra is várjuk a választ, hogy milyen diplomád van (és az is érdekelne, hány nyelven beszélsz folyékonyan)

2021. máj. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:

". A diploma semmi pluszt nem ad, ha a tudás nincs meg mellé."


És aki a mekiben 8 elemivel a burgert tolja annak vajon milyen elképesztő tudása van?

2021. máj. 16. 15:30
 23/55 anonim ***** válasza:
24%
Videken, palyakezdokent kapok 400 bruttot + cafeteria, tapasztalat nelkul.
2021. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:

Kérdező, válaszolj nekünk, ne tereld el a szót:

Milyen diplomád van?

Milyen nyelveken beszélsz folyékonyan?

2021. máj. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:

"Mi olyan hihetetlen benne? Amikor nemhogy nettó 150-ért, de a közfogis nettó 70-ért is foglalkoztatnak diplomásokat?"


Van olyan fogyatékos, aki elvállalja, akkor mi a gondod?

2021. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:

Ez engem is nagyon érdekelne hogy milyen diploma amivel ennyire szarok a lehetőségek

Biztos valami közszférás cucc

2021. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:

"Biztos valami közszférás cucc"


így van. de attól még a tény tény marad, hogy egy ma kezdő mekis dolgozó többet kap kezdőnek 8 elemivel mint én diplomával soksoksok év után

2021. máj. 16. 17:44
 28/55 anonim ***** válasza:
49%

27

Mert a hamburger tobbet er, mint a szaros diplomad.

2021. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
57%

A piac így működik. Majd ha tőletek mindenki átmegy a mekibe a jobb fizetésért, akkor jelentősen megemelik a közszférában a bért, mert máshogy nem fognak dolgozót találni. De amíg a hozzád hasonló szerencsétlen balfas.zok nem hajlandóak tenni semmit, csak megint másra hárítani a felelősséget a saját töketlenkedésükért, ugyan miért is emelnék a fizetést?


Egyébként ne legyél benne biztos, hogy a mekis dolgozók munkája könnyebb mint a tiéd. Azt értem hogy végzettség nem kell hozzá, de attól maga a munka még lehet nehezebb. És egy multinál nem az a henyélés van, mint a hivatalban... Plusz az nem hétfő-péntek 8-4-ig munka, még ha van pótlék is az esti műszakért, akkor sem mindegy hogy mikor érsz haza a családodhoz.

2021. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
Nekem is büfészakos diplomám van, most azon gondolkodok, hogy elmegyek taxisofőrnek.
2021. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!