Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mekiben bruttó 1600 a KEZDŐ...

A mekiben bruttó 1600 a KEZDŐ ALAP órabér-én diplomásként lassan 20 év után nem kapok ennyit diplomás munkakörben-ez nem elgondolkodtató?

Figyelt kérdés

Az éttermekben dolgozók havi bére extra juttatások és műszakpótlék nélkül bruttó 270 680 forint. A bruttó órabér tehát 1691 forintra emelkedett, ha a bónuszokat nem számítjuk.


[link]


Én 20 év után diplomával szakterületen nem kapok ennyit. A nettóm a GBM értéke, ami nettó 150.000 alatt van.

Azért marha érdekes hogy a mekiben kezdőbérnek többet vágnak valakihez nulla végzettséggel mint máshoz egy helyen diplomával diplomás állásban.


És erre nem válasz az hogy akko mennyééé oda fijjjam.... ez nem válasz.


2021. máj. 15. 22:03
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerinted a munkaadódat mi motiválná, hogy fizessen többet? Aki érti a piac működését, és nem csak a saját helyzetét látja beszűkült csőlátással, nem kérdez ilyet.
2021. máj. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
0%

"Pont ezt mondtam, a klímás irodában papírtologatásért nyilván kevesebbet fizetnek, "


És akkor hogy is van az a duma a "tanulás" és a befektetett szellemi tőke értékéről? Akkor az hogy is van, amit a gyereknek 6 éves kora óta pofázunk hogy tanujjááááá fijjjam mert...


Akkor hogy is van a "tanulás" értéke?

2021. máj. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

"És akkor hogy is van az a duma a "tanulás" és a befektetett szellemi tőke értékéről? Akkor az hogy is van, amit a gyereknek 6 éves kora óta pofázunk hogy tanujjááááá fijjjam mert..."


Hát ez egy hazugság volt... Velem is elhitették ezt, hogy menjek egyetemre, mert akkor milyen sokra viszem. Persze... Most meg apám pl villanyszerelőként 3x-osát megkeresi annak, amit én diplomával kapok.

Tudtam volna ezt, akkor én is inkább tanulok szakmát

2021. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy mit tanulsz.

Komolyan egy tanárnak vagy balázs féle irodistának én is elmennék bármikor, nem kell nagy tudás hozzá és dolgozni se nagyon kell

2021. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
86%

"Akkor hogy is van a "tanulás" értéke?"


A közigazgatásban, közalkalmazottként is lehet ám vezetőnek lenni, jóval több pénzért. Nem kötelező legalja papírtologatónak lenni egész életében senkinek, csak ugye a fentebblépéshez fel kell mutatni valamit, ami sokmindenkinek nem megy.


A tanulásnak egyébként is akkor van csak értéke, ha értelmes dolgokat tanul valaki. Sajnos sokan azt hiszik, hogy aki egyetemre megy az mekkora király lesz, ezért van a büfészakokon sokszoros túlképzés. Tudom hogy közhely, de a tudást fizetik meg nem a papírt. Az hogy valakinek van egy díszes mappában egy papírja, rá va nírva hogy diploma, az magában semmit sem ér, ha tudás nincs mellé. És lehet engem utálni meg lepontozni, de a közigazgatási munkakörök igénylik az egyik legkevesebb tudást és képességet a diplomás munkakörök között. Olyan ez, mint hogy a programozók közül is van aki 300 ezret, van aki meg tízszerennyit keres. Mindkettő ugyanúgy egyetemet végzett, csak a tudás a különbség közöttük, és az hogy mit hajlandóak megtenni a job fizetésért.

2021. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
41%

#45

Közigazgatásban a fentebblépéshez inkább politikai kapcsolatok kellenek, nem a teljesítmény alapján megy...

Amióta bejött a Kit, azóta meg egy pályakezdő érettségizett is annyit keres, mint aki 20 éve van ott jogász diplomával.

2021. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

"Közigazgatásban a fentebblépéshez inkább politikai kapcsolatok kellenek, nem a teljesítmény alapján megy..."


Ahhoz, hogy valaki egy ügyintéző pozícióból fentebblépjen, semmilyen politikai kapcsolat nem kell. Elhiszem hogy az igazgatóknak, csúcsvezetőknek számít sokat a kapcsolat, de ezen a szinten nem.

2021. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
77%

Ismerek olyat, aki még anno az államigazgatásin végzett és kb 30 éve a kormányablakban dolgozik, semmi előrelépés nem volt. De tudok olyat, aki jogászként a 15 éve a gyámügyön dolgozik 180 ezerért.

A normális fizetés kb a főosztályvezetőnél kezdődik.

De a legrosszabb az, hogy aki lehúzott pár évet a közigazgatásban, az utána már nem tud onnan kitörni, mert a magáncégek már nem fogják alkalmazni köziges múlttal

2021. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
41%

"mert a magáncégek már nem fogják alkalmazni köziges múlttal"

Valószínűleg nem véletlenül. Ők is tisztában vannak vele, hogy közalkalmazottnak ÁLTALÁBAN az adott szakma alsóbb része megy el, szóval ez már valamilyen szinten sejteti a képességeit az illetőnek.

2021. máj. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
91%
Akkor éljek egész életemben mélyszegénységben, mert hoztam egy rossz döntést és közigazgatásban dolgoztam?
2021. máj. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!